X

uyku tulumu

 • bebeklerin sıcacık uyumalarını sağlayan giysi türü. nedir bu uyku tulumu kıstasları denilirse, pamuk olmalı, terletmemeli, evin ısı değerine uygun olmalı, en önemli kıstas uygun tog değerli bir tulum seçmek.


  tog değeri
  tog değeri  mevsimsel olarak değişik uyku tulumları var, yani bir tane alayım hep giydiririm diye bir şey yok. çok araştırdım ben ve lcw den aldım. yüzde yüz pamuk. baharlık almıştım şimdi bir de kışlık alacağım.


  uyku tulumu
  uyku tulumu

 • torba şeklinde olanlar var onları pek tavsiye etmiyorlar boğulmalara neden olabiliyormuş. kolsuz olanlarından almıştım.
 • kolları çıkan çıtçıtlı olan torba modeller de var ben kullanmıştım, bir problem olmadı. mothercare'den almıştım pamuklu yumuşacık çok memnun kaldık.
 • biz kitikate torba tarzı uyku tulumunu kullanıyoruz oldukça memnunuz. torba tarzı demek alt ayak tarafı fermuarla kapanıyor demek. bu tarz tulumların mutlaka kolları dışarda olanlarını alın çok kullanışlı oluyor. dış kumaşı %100 organik pamuktan içi elyaf dolgulu. içi pamuk dolgulu öneriyorlar ama pamuk dolgulu olanını bulamadım, ama zaten soğuklarda ve içine ince bir giysiyle giydirdiğim için terletme yapmıyor.

  (bkz: bebek uyku tulumu tavsiyesi)

  (bkz: woolnat uyku tulumu kullananlar)