anne sütünü saklarken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar var. bana şöyle demişti hemşiremiz, taze anne sütünü sıcaklığı 19- 22c derece olan bir odada 3 saat, 0-4 c derece olan buzdolabında 3 gün, -18 c derece dondurucuda 3 ay saklanabiliyormuş.

mutlaka derin dondurucuya koyarken üzerine hangi tarihte sağdığınızı yazan bir etiket yapıştırın. sonra karışıyor.
çok faydalı oluyor bu yüzden öncellikle anne sütünü mutlaka saklamanızı öneririm.

ben önce poşetlerde saklıyordum sonra kaplara geçtim, daha rahat ettim. strelize edilmiş, kapağı iyi oturan, dışı sert plastik veya cam kaplar kullanabilirsiniz. önce sağılmış sütü ilk kullanmak için mutlaka sağdığınız tarihi yazın üstlerine.
bpa ve bps içermeyen anne sütü saklamak için tasarlanmış süt saklama poşetleri de kullanabilirsiniz, bu poşetler tek kullanımlık oldukları için çok ekonomik olmuyorlar. poşet olduklarından da sağlık açısından benim içime çok sinmemişti bu yüzden daha sonra kap aldım ben.
Benzer Konular
 

Sütüm Yetiyor mu? Sütün Yettiği Nasıl Anlaşılır?

Yeni bir ebeveynseniz, sütünüzün bebeğiniz için yeterli olup olmadığını bilmemenin karışıklığı endişe verici olabilir. Bu yazımızda, bebeğinizin yeterli anne sütü alıp almadığını nasıl belirleyeceğinizi öğrenin ve gerekirse sütünüzü nasıl artıracağınıza dair ipuçlarını alın.

 

Göğüs Ucu Çatlakları Nasıl Geçer?

Emzirmek, bazı yeni anneler için, özellikle meme ucu çatlaklarının ağrısı ile zorlu bir deneyime dönüşebilir. Umutsuzluğa kapılmayın: İşte bu durumu önlemek ve çatlakları gidermek için etkili yöntemler.

 

Anne Sütünü Artıran Besinler Nelerdir? Hangi Besinler Anne Sütünü Azaltır?

Süt artırıcı, besleyici bir diyet arayışında olan çiçeği burnunda anneler. İşte anne sütünü arttırdığı bilimsel olarak kanıtlanmış besinler.

 

Anne Sütü İçeriği Özellikleri ve Bileşenleri Nelerdir?

Anne sütünün içeriğindeki vitaminleri ve mineralleri açıklıyoruz.

 

Gümüş Göğüs Kapağı Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Nasıl Temizlenir?

Gümüş göğüs kapağı kullanımına dair aklınıza takılan ne varsa.

 

Emziren Anne Diyeti : Sağlıklı Beslenerek Kilo Verin

Sağlıklı beslenerek kilo vermenin sırlarını Diyetisyen Gizem Bilgili anlatıyor.