bu endişenin asıl sebebi aslında anne değil anneye karışan etrafındaki kimseler oluyor. yok bu bebeğe sen su ver susuz kalmış bu bebek. yok biraz zayıf kalmış, az mı emiyor bilmem ne. hiç bunlara kulak asmayın doktorunuza danışın, uzman kişilerin yorumlarını dinleyin, ya da aynı tecrübelerden yaşamış diğer annelere kulak verin. ben okuduğum kitaplardan aklımda kalanları ekliyorum, uzmanlara göre diye başlayım;

eğer özellikle yeni doğmuş bebek yeni emdikten ve doyduktan sonra hala daha dudaklarıyla aranıyorsa, bunu aç oldukları için değil büyük ihtimalle gazları olduğundan ve emmekten başka bir şey bilmedikleri için refleks olarak yapıyorlar.
bebeğin ağzı kuru değil ve karın derisi gerginse korkulacak bir şey yok.
her annenin sütü bebeğine yeter buna inanın ve kesinlikle ilk 6 ay mutlaka anne sütü vermeye çalışın.
Benzer Konular
 

Yeni bir ebeveynseniz, sütünüzün bebeğiniz için yeterli olup olmadığını bilmemenin karışıklığı endişe verici olabilir. Bu yazımızda, bebeğinizin yeterli anne sütü alıp almadığını nasıl belirleyeceğinizi öğrenin ve gerekirse sütünüzü nasıl artıracağınıza dair ipuçlarını alın.

 

Emzirmek, bazı yeni anneler için, özellikle meme ucu çatlaklarının ağrısı ile zorlu bir deneyime dönüşebilir. Umutsuzluğa kapılmayın: İşte bu durumu önlemek ve çatlakları gidermek için etkili yöntemler.