X

gebelikte kullanılabilecek kozmetik markaları

 • temiz içerikli kozmetik markalarıdır. hamilelik dönemi daha hassas bir dönem olduğu için kullanılan kozmetik markaların içeriğine daha da dikkat edilmelidir. temiz içerikten kasıt ürünlerin öyle çok, hatta hiç kimyasal madde içermemesidir.
 • ben ecocert sertifikalı ürünler kullanmıştım. miss w allık, rimel, kapatıcı ve pudra almıştım. çok memnun kaldığımı söyleyebilirim, diğer ürünlerimi de kaldırıdım hatta bundan böyle hep organik ürünler kullanmaya karar verdim. bu marka fransız menşeli ve içeriğinde kimyasal hiç bir madde yok. allığının pigmentasyonundan özellikle memnun kaldım.


  miss w allık
  miss w allık  Miss W güncel fiyatlarına şu linkten ulaşabilirsiniz.
 • miss w ürünlerini özellikle tavsiye ediyorum ben de. şu miss w kapatıcı ürününden çok ama çok memnun kaldım, hamilelikten sonra da kullanmaya devam edeceğim. hiç yağlanma yapmadı ve rengi çok iyi uyum sağlıyor tenle. bir de rimelini çok beğendim. organik olmasına rağmen belirginliğini çok beğendim, akma da yapmadı.


  miss w kapatıcı
  miss w kapatıcı
  miss w rimel
  miss w rimel

  berry
 • bu dönemde öyle çok makyaj yapmaya mecal kalmadığı gibi gerek de olmuyor. bir allık yetiyor çoğu zaman. hamilelikten önce kaliteli markalar kullanıyordum ama içeriğine çok bakmıyordum. mesela paraben olmaması yetiyordu, the balm, loreal, mac kullanıyordum ama sonra içeriklerine bir baktım paraben masum geldi o derece yani :) sonra organik sertifikalı ürünler arayışına girdim. (bkz: lila kutu) sitesinde ürünlerin içeriği tek tek açıklanmış ve organik vs. diye arama yapabiliyorsunuz çok kullanışlı. logona allık aldım ve bu allıktan çok memnun kaldım tavsiye derim.


  logona allık
  logona allık

 • normalde ne kullaniyorsaniz o markalardir. makyaj malzemelerinde bulunan kimyasal maddelerin bebegi etkileme sansi yok. radyumlu pudra kullaniyorsaniz onu tabi bi atik tesisine birakin.
  erin
 • ben farmasi ürünlerini tercih etmiştim hem güvenilir bi marka hem de bitkisel.
 • doktorum makyaj yapmanın bir zararı olmadığını söylemişti o yüzden ekstra temiz ürün arayışına girmedim sadece fondotenimi yves rocher aldım ve ruj çok sürmemeye dikkat ediyorum. nemlendirici, şampuan ve bakım ürünlerimi temiz içerik aldım ve ojeyi tamamen bıraktım.
 • ben şampuan saç kremi yüz kremi ve el sabunu için urtekram markasını aldım çok da memnun kaldım. makyaj yapmıyorum hiç ama burada yazılan ürünlerden tercih edeceğim sanırım. ayrıca bence paraben sls içeren ürünlerle makyaj yapmak normalde de sağlıklı değil gebelikte hiç değil. sonuçta hormonlardan cildiniz oldukça hassaslaşıyor. belki bebeğe geçmez ama kendimiz için en azından kimyasal tercih etmemeliyiz.
  fatmaby