X

göğüs pompası tavsiyeleri

  • göğüs pompası tavsiyelerine göre ürün seçelim. artık çoğu anne için olmaz olmaz haline gelen ürünlerden. ama bunların bir sürü çeşidi var. manuel olanları var, elektrikli olup tekli ve çiftli olanları var, elektrikli ise hangi marka seçmeliyiz, hastaneden de kiralanabiliyor gibi seçenekler arasından tecrübelerimize göre tavsiyeler verelim bu başlıkta.
    rose
  • doğumdan önce göğüs pompası almak gerekir mi diyen anne adayları, tavsiyeme kulak verin. youtube'da, bloglarda çok fazla yeni doğan alışveriş listesi gördüm ve çoğu da göğüs pompası eklemiş listeye. tecrübelerime dayanarak söylüyorum, kesinlikle önceden almayın. doğum yapacağınız hastaneye sorun, çok büyük ihtimalle profesyonel elektrikli göğüs pompası vardır, hatta kiralama da yapıyorlardır. eğer sütünüz gelmezse zaten bu ev tipi göğüs pompaları çok işe yaramıyor, ilk hafta bunu kiralarsınız fiyat 15-20 tl gibi çok uygun oluyor zaten. sonra baktınız sütünüz geliyor ama kenara koyacak kadar çok değil emzirme vakitlerinde yeterli, o zaman makineye gerek yok. çok az geliyorsa zaten pro makineye ihtiyacınız olur onu kiralamaya devam edersiniz. ama çok geliyorsa işte o zaman ev tipi alırsınız, kenara da koyup saklarsınız. ama baştan alıp koyarsanız dediğim gibi hiç gerek olmayabilir, çekim gücü yeterli gelmeyebilir. boşuna paranızı çöpe atmayın :)
  • ister calisan ister ev hanımı olsun kesinlikle alınmalı dediğim ürün. söyle ki sütünüz yeterli değilse sağarak çoğaltabilirsiniz. ya da çok fazlaysa ilk zamanlarda çocuk yeteri kadar edemediği için yine sağarak mastit oluşumunu engelleyebilirsiniz. benim doğumdan sonra ilk günler mastit olma derecesinde sutum vardı ama bebeğim emmeyi bilmediği için bir türlü sütü tahliye edememiştim. devamlı sağarak sütü bosalttim yoksa sonu mastitti. sonrasında da sütüm azaldı yine devamli sağarak yeniden süt üretimini başlattım. emziremediginizde vücudun süt uretmedigini yaşayarak gördüm. bi tur arz talep ilişkisi aslında. demek ki bu kadarı yetiyor diyor vücut.
    bir diğer husus, dönem dönem ilaç kullanmanız gereken durumlar olabilir. o zaman da önceden sağıp dolaba koydugunuz süt kurtarıcı olabiliyor. ya da 1, 2 saatliğine çocuğu bir yakınınıza emanet edip dışarı çıktığınızda yine o dolaptaki sütler imdada yetişiyor.
    peki hangi makine derseniz de philips avent elektirikli derim. hastane tipi olanları da hastanede kullandım. emiş gücü arasında bence bir fark yok.
  • çok rahat ettiğim ürünlerden oldu süt pompası. özellikle sütünüzü ziyan etmemenizi sağlaması açısından çok kullanışlı. zaten fazla olan süt göğüslerde ağrı yapıyor, sağıp buzluğa atıyorum çok rahat. arada biberonla babası da besliyor böylece :)