memedeki sütün tadının değişmesi gibi bir durum yaşayan var mı benim gibi? sürekli aynı memeden emziriyordum bir kaç gün boyunca sonra diğer memeyi verdiğimde bebeğimin reddettiğini fark ettim. önce anlamadım tabi ama sonra tadına bakınca gördüm ki sütün tadı şekerli değildi. şekersizdi, hatta hafif tuzlu gibiydi.

hatta o memedeki süt o kadar azalmış ki, artık gelmeyecek diye de korkmadım değil. sonra o memedeki sütü sürekli sağdım. 1 hafta 10 gün sonra yeniden süt gelmeye başladı. hatta tadı da eski haline geldi, bebeğim de artık içiyor.

siz de böyle memedeki süt tadının değişmesi gibi bir durum yaşarsanız benim yaptığımı deneyin. yardımcı olabilmişsem ne mutlu bana.
Benzer Konular
 

Yeni bir ebeveynseniz, sütünüzün bebeğiniz için yeterli olup olmadığını bilmemenin karışıklığı endişe verici olabilir. Bu yazımızda, bebeğinizin yeterli anne sütü alıp almadığını nasıl belirleyeceğinizi öğrenin ve gerekirse sütünüzü nasıl artıracağınıza dair ipuçlarını alın.

 

Emzirmek, bazı yeni anneler için, özellikle meme ucu çatlaklarının ağrısı ile zorlu bir deneyime dönüşebilir. Umutsuzluğa kapılmayın: İşte bu durumu önlemek ve çatlakları gidermek için etkili yöntemler.