X

alt değiştirme püf noktaları

 • bez değiştirirken işinize yarayacak püf noktalarını ta en başta hamileyken öğrenin bence. çünkü inanın en çok işinize yarayacak bilgiler alt değiştirmeyle ilgili olanlardır.
  insan tecrübe ederek öğreniyor ama ben de keşke ta en başta bilseydim daha iyi olurdu dediğim şeyler oldu.

  1-özellikle ilk 1-2 aylık bebekler fışkırtma şeklinde kaka yapabiliyor o yüzden bebeği masaya vs. koyarsanız direkt yüzünüze gelir haberiniz olsun. özellikle ilk 2 ay bebeği daha yüksekçe bir yere koyup öyle bez değiştirmenizi tavsiye etmem.

  2- yeni bezi mutlaka eski bezin altına uzunca bir şekilde yerleştirip öyle eski bezi açın. bebişler en çok alt değiştirme esnasında çiş/kaka yapmayı seviyorlar :) eski bezi zaten hemen çöpe atıyorsunuz, yeni bezi yerleştirene kadar bebek çiş/kaka yaparsa ortalık fena batıyor :)

  3-bütün malzemeleri hemen yakınınızda bir yere koyun ve mümkünse alt değiştirmek için evinizde sabit bir yer belirleyin ve hep orada kolayca bez değiştirin.

  4-alt değiştirmek için öyle minder vs. almayın bir kere battı mı yıkamak durumundasınız. o tarz minderler dışarıya çıktığınızda bebeğinizi yumuşak bir yere koymak için yararlı olur. ama onun da üstüne koymak için kullan at alt değiştirme bezlerinden alın mutlaka. biz e-bebekteki kullan at baby-me alt değiştirme örtülerini kullanıyoruz, piyasadaki diğer örtülerden ebat olarak büyük. ve inanın ne kadar büyük olursa o kadar rahat ederseniz. bu kullan at alt değiştirme örtülerinden alın evinizde de kullanın. alt değiştirme minderi kullanacaksanız onun da üstüne bunlardan koyarsanız kirlenince atıp yenisini koyarsınız olur biter. inanın zaten bir ton işiniz oluyor bir de kirlenen alt değiştirme minderini yıkayıp durmak hiç hoşunuza gitmez.
  mom2be
 • bir de ben alt değiştirme püf noktası vereyim. yeni bezin üstüne bir iki kat kağıt havlu yerleştirin. böylelikle eski bezi aldığınızda bebeğin kakalı poposu kağıt havluya değecek, popoyu temizlediğinizde kağıt peçeteyi atıyorsunuz yeni bez hiç bir kirlilik oluşmadan mis gibi tertemiz kalıyor.
 • alt değiştirme püf noktası olur mu bilmiyorum ama fikir olsun size de, bizim bebiş çok hareketli, alt değiştirme sırasında elleri kirlenecek diye sıkıntılanıyordum amazon'da şöyle bir ürün keşfettim, türkiye'de yok. ay bir rahatladım sormayın. sizin de bebeğiniz çok kıpırdak ise siz de rahat ederseniz bu ürünü tavsiye ederim :)

  not: ürünün daha ucuzları taklit olanlar, hiç memnun kalmamışlar o yüzden taklit tavsiye etmiyorum çünkü artık malzeme ile yapıyorlar, bebeğiniz için zararlı olabilir. bu üründe "yeni materyalden yapılmıştır" yazısı var.


  ürün bu
  ürün bu
  bu da videosu
  denizce