merhaba,

doktorumuz 6. ayın sonunda bebek için kahvaltıya başlayabilirsiniz dedi, hatta bir de bebek için kahvaltıda tarifleri diye yazı hazırlamış onu verdi. ay ay bilgiler mevcut. ben de buraya ekleyeceğim.

bebek için kahvaltı tarifleri 6 ay
bebek için kahvaltı tarifleri 6 ay


6. ayın sonunda bebeğinize yumurta sarısı vermeye başlayabilirsiniz. tabi bebeğinizin bünyesi alerjik değilse, öyleyse kendi doktorunuza sorup öyle başlayın.

6. ay sonu bebek için kahvaltı tarifi

ilk defa yumurta sarısı verilmeye başlanıyosa 1 fındık büyüklüğünde tadım yaptırılmalı, 3 gün alerji yapıyor mu diye izlenmeli, sonra miktarlar git gide arttırılmalı.

yumurta sarısını verirken, 5 yemek kaşığı anne sütü, ya da formül mamanın içinde eziyorsunuz. kahvaltıya başlangıçta 3 gün yumurta sarısını bu şekilde veriyorsunuz. yani kahvaltı dediğimiz şey en başta, sadece az miktarda yumurta sarısı vermekle başlamış oluyor. çeşitleri ve miktarı git gide arttırıyorsunuz.

eğer 3 günde de herhangi bir alerjik reaksiyon yoksa, daha sonra bebeğiniz için kahvaltı menüsüne, kendi yaptığınız lor peynirini ekliyorsunuz. önce bir çay kaşığı veriyorsunuz. yine 3 gün boyunca formülle ya da anne sütüyle ezdiğiniz yumurta sarısının içine lor peyniri koyup veriyorsunuz.

6 aylık bebek kahvaltı tarifi
6 aylık bebek kahvaltı tarifiben lor peynirini kendim yapıyorum. siz de kendiniz yapabilirsiniz, benim tarifim çok pratik, hemen oluyor. 3 günde bir yenisini yapıyorum. bunun için şu başlığa bakabilirsiniz (bkz: bebek için lor peyniri tarifi)

ben farklı lezzetleri öğrensin diye hepsini bulamaç gibi içine karıştırmıyorum. lor peyniri ile bebek ekmeğini suda, formülde ya da anne sütünde eziyorum ayrı veriyorum. yumurtayı yine ayrı bir yerde ezip öyle veriyorum.

bebek ekmeği olarak (bkz: hipp organik bebek ekmeği) kullanıyorum. organik olduğu için tercih ettim. bir de sıvıyla karıştığında hamur gibi olmuyor. tavsiye ederim. içeriği de çok güzel.

hipp organik bebek ekmeği almak isterseniz, site linklerini ekliyorum.
migros sanal market hipp bebek ekmeği fiyatı için tık tık
ebebek hipp bebek ekmeği fiyatı için tık tık
joker hipp bebek ekmeği fiyatı için tık tık

bütün bebişlere afiyet olsun kan olsun can olsun :)
Benzer Konular
 

1 Yaş Oyuncak Tavsiyesi

1 yaşındakiler için en iyi oyuncakları keşfedin! Hangilerinin bilişsel gelişimi teşvik edebileceğini, duyusal algıyı geliştirebileceğini açıkladık.

 

1 Yaş Oyuncakları: 6 Eğitici Oyuncak (Pedagog Tavsiyeli)

1 yaşındaki miniğinizin en çok seveceği oyuncakları listeledik.

 

Yenidoğan Oyuncakları Nasıl Olmalı? En İyi 5 Yenidoğan Oyuncağı

Yeni doğmuş bebeğinizin oyuncakları güvenli mi? Miniğiniz için doğru oyuncakları seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenin.

 

Oyun Halısı Tavsiyesi: Oyun Halısı Nasıl Olmalı?

Bebeğinizin konforu ve güvenliği için doğru oyun halısını seçmek önemli. Bebek oyun halısı seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenin

 

Bebek İçin Oyuncak Seçimi

Bebekler için oyuncak seçmek göz korkutucu olabilir, ancak yeni doğmuş bebeğinizin güvenli ve gelişimsel olarak uygun oyuncaklarla oynaması önemlidir. Uzmanların neler önerdiği ve bebekler için en iyi oyuncakların nasıl seçileceği hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

Kolostrum Sütü Nedir? Kaç Gün Sürer? Faydaları ve İçeriği

Kolostrum sütünün iyileştirici sırlarını ve ne kadar sürebileceğini biliyor musunuz? Bu soruların cevaplarını ve daha fazlasını bu kapsamlı kılavuzda keşfedin.

 

Bebeklerde Emzik Kullanımı: Zararları ve Yararları

Bir bebeğin ağlamasını yatıştırmak için emzik gerekli midir, yoksa sadece olumsuz sonuçları olabilecek kötü bir alışkanlık mıdır?

 

Bebek Arabası Alırken Nelere Dikkat Etmeli? İpuçları, Püf Noktaları ve Daha Fazlası

Bebek arabası satın almadan önce bilmeniz gereken her şey bu yazımızda.

 

Kemik Suyu Kullananlar ve Tarifleri

Sağlıklı ve lezzetli kemik suyu hazırlamanın sırlarını açıklıyoruz.

 

En İyi 5 Montessori Etkinliği

En eğlenceli Montessori etkinlik fikirlerini listeledik.

 

Montessori Oyuncakları: En İyi 10 Eğitici Oyuncak

Hem eğlenceli hem de öğretici Montessori oyuncakları nelermiş gelin birlikte bakalım.