merhaba;
bebeklerde burun tıkanıklığı için öncelikle doktorunuza başvurmanız gerekir. evde önlem olarak öncelikle oda sıcaklığının uygun olması önemlidir.bebekler için ideal oda sıcaklığı 21-24 0c olmalıdır.
yaşamın ilk bir ayı olan yenidoğan döneminde 22-24 0c (prematürelerde 23-24 derece , zamanında doğan bebeklerde 22-23 derece),
1 aydan büyük bebeklerde ise 21-22 0c olmalıdır.

bunun dışında serum fizyolojik ve burun aspiratörleri ile burun temizliği yapılabilir

bu yöntemi denedim ve çok işe yaradığı için burada da paylaşmak istiyorum.yemeklik soğanı dörde bölün, birkaç yerine karanfil batırın ve bebeğin odasına koyun. soğan havadaki mikropları öldürdüğü için tıkanıklığı gideriyor. ( karanfil yoksa öylede deneyebilirsiniz ,karanfil odanın soğan kokmasını engeller)

ayrıca cold-mix denilen damla var.yastığına veya yakasına en fazla iki damla damlatıyorsunuz. bu yöntemde çok etkili oluyor. ancak çok önemli eğer çocuğunuz astım ise veya ilaç içeriğindeki herhangi bir maddeye karşı alerjisi varsa kullanmayın veya öncesinde doktorunuza danışın.

sevgiler ...
burun tıkanıklığı için
burun tıkanıklığı için

bizim bebişin burun tıkanıklığını yalnızca serum fizyolojik kullanarak gideriyoruz. bebeğinizde burun tıkanıklığı varsa, doktorlar da zaten yalnızda serum fizyolojik kullanımını tavsiye ediyorlar. doktorumuz bebek grip vs. değilse şu aspiratörleri kesinlikle kullanmayın burun içindeki yararlı mukozayı da çekmiş olduğunuz için bebeğinize faydadan çok zarar vermiş olursunuz dedi.
serum fizyolojik'i pratik bir şekilde uygulama için (bkz: gifrer serum fizyolojik damla) kullanabilirsiniz.
Benzer Konular
 

1 Yaş Oyuncak Tavsiyesi

1 yaşındakiler için en iyi oyuncakları keşfedin! Hangilerinin bilişsel gelişimi teşvik edebileceğini, duyusal algıyı geliştirebileceğini açıkladık.

 

1 Yaş Oyuncakları: 6 Eğitici Oyuncak (Pedagog Tavsiyeli)

1 yaşındaki miniğinizin en çok seveceği oyuncakları listeledik.

 

Yenidoğan Oyuncakları Nasıl Olmalı? En İyi 5 Yenidoğan Oyuncağı

Yeni doğmuş bebeğinizin oyuncakları güvenli mi? Miniğiniz için doğru oyuncakları seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenin.

 

Oyun Halısı Tavsiyesi: Oyun Halısı Nasıl Olmalı?

Bebeğinizin konforu ve güvenliği için doğru oyun halısını seçmek önemli. Bebek oyun halısı seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenin

 

Bebek İçin Oyuncak Seçimi

Bebekler için oyuncak seçmek göz korkutucu olabilir, ancak yeni doğmuş bebeğinizin güvenli ve gelişimsel olarak uygun oyuncaklarla oynaması önemlidir. Uzmanların neler önerdiği ve bebekler için en iyi oyuncakların nasıl seçileceği hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

Kolostrum Sütü Nedir? Kaç Gün Sürer? Faydaları ve İçeriği

Kolostrum sütünün iyileştirici sırlarını ve ne kadar sürebileceğini biliyor musunuz? Bu soruların cevaplarını ve daha fazlasını bu kapsamlı kılavuzda keşfedin.

 

Bebeklerde Emzik Kullanımı: Zararları ve Yararları

Bir bebeğin ağlamasını yatıştırmak için emzik gerekli midir, yoksa sadece olumsuz sonuçları olabilecek kötü bir alışkanlık mıdır?

 

Bebek Arabası Alırken Nelere Dikkat Etmeli? İpuçları, Püf Noktaları ve Daha Fazlası

Bebek arabası satın almadan önce bilmeniz gereken her şey bu yazımızda.

 

Kemik Suyu Kullananlar ve Tarifleri

Sağlıklı ve lezzetli kemik suyu hazırlamanın sırlarını açıklıyoruz.

 

En İyi 5 Montessori Etkinliği

En eğlenceli Montessori etkinlik fikirlerini listeledik.

 

Montessori Oyuncakları: En İyi 10 Eğitici Oyuncak

Hem eğlenceli hem de öğretici Montessori oyuncakları nelermiş gelin birlikte bakalım.