X

bebekli evde temizlik

 • merhabalar
  bebekli evde temizlik genelde zordur. dağınıklık hiç bitmez,siz bir yerleri toplarken onlar dağıtır ama olsun güzelliği ordadır ve iyiki var evlatlarımız.
  ben oğlum olduğundan beri evde asla çamaşır suyu,onun gibi keskin kokan ürünler kullanmadım. bundan sonra da sanırım hiç kullanmayacağım. ev temizliğinde vazgeçilmezim beyaz sirke. inanın her şeye kullanabiliyorsunuz ve en sağlıklısı. bunun yanında evleri silerken e bebekten aldığım baby&me
  çok amaçlı yüzey temizleyicisini kullanıyorum.
  çamaşırları yıkarkende etimatik kullanıyorum ve yumuşatıcı yerine yine beyaz sirkeden koyuyorum. olabildiğince kimyasal ürünlerden uzak durmaya çalışıyorum.
  sevgiler
 • belirtildiği gibi olabildiğince kimyasal içerikten kaçınarak yapılması gereken temizlik. özellikle organik içerikli temizlik markaları tercih edilebilir. mesela (bkz: friendly organik ürünleri)
 • bebekli evlerde olabildiğince kimyasal kullanımından kaçınmalısınız. özellikle bebeğinizle temas eden, bebeğin ağzına değdireceği bebek eşyalarını temizlerken kimyasal kullanmanızı önermiyorum.

  boş bir sprey şişesi alın. içini bir miktar su, sirke ve karbonat ile doldurun. işte elinizin altında her an kullanabileceğiniz bir temizleyiciniz oldu bile. bu sprey şişesini kullanarak, bebek karyolasının kenarlarını, mama sandalyesinin tepsisini, bebeğinizin oyuncaklarını sık sık temizleyebilirsiniz.