günde kaç defa bez değiştiriyorsunuz diye sormak istiyorum? ben neredeyse 1.5 saatte bir bez değiştiriyorum. buna rağmen bazen poposunda kızarıklıklar görüyorum. sizin bez değiştirme sıklığınız nedir?
ben hiç saymadım kaç defa bez değiştirdiğimi, sanırım çok olmalı çünkü sayamıyorum, hatırlamıyorum :) ama kaka yaptığını fark edersem hemen değiştiriyorum. prima premium care kullanıyoruz, onun üstünde çiş göstergesi var dolunca mavi oluyor, o maviyse de hemen değiştiriyorum. zaten bez şişiyor mutlaka fark ediliyor. bence sık değiştirmekte fayda var, pişik olup canları yanmasın bebişlerimizin.
ben de saymadım, fakat merak etmeyin bir süre sonra bebeğinizin çiş yapma kaka yapma zamanlarını az çok kestirmeye başlıyorsunuz zaten. ben genelde 2 saatte bir değiştiriyorum. kullandığınız bez markası da bu sıklığı etkileyebilir. ama eğer bebeğiniz çok çiş ya da kaka yapıyorsa endişe etmeyin, bizimki de böyleydi doktorumuz gayet normal olduğunu söyledi. anne sütü ile beslenen bebekler daha sık yaparlarmış aklınızda olsun.
Benzer Konular
 

1 Yaş Oyuncak Tavsiyesi

1 yaşındakiler için en iyi oyuncakları keşfedin! Hangilerinin bilişsel gelişimi teşvik edebileceğini, duyusal algıyı geliştirebileceğini açıkladık.

 

1 Yaş Oyuncakları: 6 Eğitici Oyuncak (Pedagog Tavsiyeli)

1 yaşındaki miniğinizin en çok seveceği oyuncakları listeledik.

 

Yenidoğan Oyuncakları Nasıl Olmalı? En İyi 5 Yenidoğan Oyuncağı

Yeni doğmuş bebeğinizin oyuncakları güvenli mi? Miniğiniz için doğru oyuncakları seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenin.

 

Oyun Halısı Tavsiyesi: Oyun Halısı Nasıl Olmalı?

Bebeğinizin konforu ve güvenliği için doğru oyun halısını seçmek önemli. Bebek oyun halısı seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenin

 

Bebek İçin Oyuncak Seçimi

Bebekler için oyuncak seçmek göz korkutucu olabilir, ancak yeni doğmuş bebeğinizin güvenli ve gelişimsel olarak uygun oyuncaklarla oynaması önemlidir. Uzmanların neler önerdiği ve bebekler için en iyi oyuncakların nasıl seçileceği hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

Kolostrum Sütü Nedir? Kaç Gün Sürer? Faydaları ve İçeriği

Kolostrum sütünün iyileştirici sırlarını ve ne kadar sürebileceğini biliyor musunuz? Bu soruların cevaplarını ve daha fazlasını bu kapsamlı kılavuzda keşfedin.

 

Bebeklerde Emzik Kullanımı: Zararları ve Yararları

Bir bebeğin ağlamasını yatıştırmak için emzik gerekli midir, yoksa sadece olumsuz sonuçları olabilecek kötü bir alışkanlık mıdır?

 

Bebek Arabası Alırken Nelere Dikkat Etmeli? İpuçları, Püf Noktaları ve Daha Fazlası

Bebek arabası satın almadan önce bilmeniz gereken her şey bu yazımızda.

 

Kemik Suyu Kullananlar ve Tarifleri

Sağlıklı ve lezzetli kemik suyu hazırlamanın sırlarını açıklıyoruz.

 

En İyi 5 Montessori Etkinliği

En eğlenceli Montessori etkinlik fikirlerini listeledik.

 

Montessori Oyuncakları: En İyi 10 Eğitici Oyuncak

Hem eğlenceli hem de öğretici Montessori oyuncakları nelermiş gelin birlikte bakalım.