Menstrual KapPed ya da tampon dışında adet döneminiz için kullanabileceğiniz bir diğer seçenek de menstrual kap. Menstrual kap nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır gibi sorularınızın yanıtını bu yazıda bulabilirsiniz.


Menstrual Kap Nedir?Menstrual Kap Nedir


Menstrual Kap kısaca; kadınların adet döneminde kullanmaları için geliştirilmiş silikon ya da lateksten yapılma esnek bir kaptır. P

Piyasadaki ped ve tamponların %85'inden fazlasının bir tür kanserojen içeriyor. Hatta beyazlatıcı vs. da kullanıldığı için menstrual kap, ped ve tampolara iyi bir alternatiftir.

Menstrual Kap Nasıl Kullanılır?Menstrual Kap Nasıl Kullanılır


Menstrual Kabı kendiniz kaynar su ile steril edip kullanabilirsiniz. Menstrual kap, vajina içerisine yerleştirilir ve yarım gün kadar kalabilir. Dolduğunda kabın içerisinde biriken sıvı atılır ve menstrual kap yıkanıp temizlenerek yeniden yerleştirilir.

Menstrual Kap Ne İşe Yarar?Küçük ve esnek yapıda olan menstrual kap, silikon veya lateks kauçuktan yapılmıştır. Bir tampon veya ped gibi sıvıyı emmek yerine, içinde topla mantığı ile çalışır.

Adet döneminiz başlamadan hemen önce, adet kabını sıkıca katlayın ve bir aplikatör olmadan bir tampon gibi yerleştirin. Doğru yerleştirirseniz, kabı hissetmezsiniz .
Benzer Konular