hamilelik testi

hamileliğin oluşup oluşmadığını anlamanızı sağlayan test. kandan ve idrardan olmak üzere 2 tipi var. biz evde idrardan olanını kendimiz yapabiliyoruz. bunun için de 3 tip test var. 1-dijital olanlar, 2-kaset tipi 3- strip

en pahalı olanlar dijital hamilelik testleri. idrarınızın olduğu bir kaba bu testin uç kısmını batırıp belli süre bekliyorsunuz, zaten testin üzerinde yazar nasıl yapacağınız ve süresi. sonra sonuç çıkıyor. testin üzerinde dijital bir ekran var hamilesiniz ya da değilsiniz yazısı çıkıyor. hatta bazılarında kaç haftalık olduğu bile yazıyor. bu testi genelde bir kaç kere yenilemek durumunda kalacağınız için dijital test kullanmak biraz pahalıya gelir.
kaset tipi hamilelik testini tüm eczanelerden edinebilirsiniz. fiyatı da dijital olanlara göre oldukça ucuz. ama yine eczanede 5 tl - 10tl arasında bulabiliyorken, internetten alırsanız tanesi 1tl'ye bile gelebiliyor. bu testin içinde bir damlalık var, idrarınızın olduğu bir kaptan idrar alıp bu kaset tipi testin üstüne damlatıyorsunuz.
strip hamilelik testi en ucuz olanı. onları da daha çok internette bulabilirsiniz. bu testi de direkt kabın içine batırıp sonucu bekliyorsunuz.
çift çizgiyi gördüğünüzde hamilesiniz demektir. çizgi belirgin değil de silik ise de sonuç pozitif olarak kabul ediliyor.


dijital hamilelik testi
dijital hamilelik testi
kaset tipi hamilelik testi
kaset tipi hamilelik testi
strip hamilelik testi
strip hamilelik testi

Benzer Konular