tüm tahlil ve tetkikleri yapılıp her şeyi normal çıkan ve hamile kalamayanlar için bazı tavsiyelerim var.

o dönem gerçekten çok zor, çift çizgiyi göremedikçe daha da bir stres başlar bu da hamile kalmayı çok zorlaştırır. kendi tecrübelerimi anlatmak istiyorum, burada yazdıklarımın faydası olacaksa ne mutlu bana.

bu arada (bkz: kolay hamile kalmak için en etkili 10 yöntem) başlığına da mutlaka bir göz atmanızı tavsiye ederim.

ben öncelikle o dönem kahveyi tamamen bırakmıştım. kesinlikle dışarıdan hiçbir şey yeyip içmemeye özen gösterdim bol lifli gıdalarla beslendim. tsh hormonunuza özellikle batırın, mesela biz sağlıklı diye kaya tuzu kullanıyorduk onun içinde iyot olmayınca tsh 'ı olumsuz etkilemiş. normal iyotlu tuz kullanınca düzelmişti. tsh yüksek olunca hamile kalmak çok zorlaşıyor, ya da kalamıyorsunuz.

bir de ben kullandığım günlük ped, ped türevi şeyleri ve tuvalet kağıdını değiştirdim. içinde çok fazla kimyasal olduğunu fark ettim, o beyazlatıcı kimyasallar zamanla hormon düzenini değiştiriyor. tamamen organik, pamuk pedler aldım. masmi ve organyc markalarıydı. beyazlatıcı kullanılmamış tuvalet kağıdı markası buldum, onun markası da focus.

yediklerime içtiklerime çok dikkat ettim, hareket ettim hareketsiz kalmadım, kullandığım ürünlere dikkat ettim, organik içerikli ürünler kullandım. bir de hamile kalma konusuna odaklanmamaya çalıştım. gezdim, tozdum, psikolojimi rahatlattım. ayrıca (bkz: ovulasyon testi) kullandım, yumurtlama tarihlerimi aşağı yukarı hesapladım. yaklaşık 3 ay sonra sonra hamile kaldığımı öğrendim :)

bilemiyorum bunların faydası olmuş mudur lakin siz elinizden geleni yaptığınız için bir rahatlama geliyor ve o rahatlama her şeyin ilacı oluyor, umarım herkes bebeğini sağlıkla kucağına alır :)
kesinlikle önce bir doktora basvurun ve saglıksal bir problem olup olmadigina bakilsin . eger sagliksal yonden hicbir problem yoksa sorun sizin tamamen bilinçaltınızla alakalıdır. çoçuk istiyor ama bazen de ama? diyormusunuz hic yada olsun çok istiyorum deyip yeri geldiginde ben nasil dogurucam, acı çekicem , tek iseniz eğee kimseniz yoksa nasıl bakıcam istiyorum ama bunlarıda düşünüyorum diyorsanız işe bilinc altınız olacak seyi bile engelliyor ve beyniniz hormonlarınıza aksi yönde sinyal yolluyor... malesef bu sonuclada gebe kalamıyorsunuzdur herşeyden önce kafanızin içindekileri boşaltın.. gerçekten isteyin ve hibir olumsuz yonunu dusunmeyin gebelim bir mucizedir .. bu mucizeyi dusunerek yol alın .. ozaman nekadar rahatladiginizi ve ummadiginiz anda bu muciziye tanik oldugunuzu goruceksiniz emin olun.. kendi yaşadiklarimdan yola çıkarak size bu bilgiyi aktariyorum . bebegim 6. ayına girmek üzere kendinizi guzelliklere hazırlayın olumsuz hicbirsey dusunmeyin ve kafaya takmayin akisina birakin sevgiler.
eğer sigara kullanıyorsanız hamile kalmada 6 ay öncesinden mutlaka ama mutlaka sigarayı bırakın. ben zaten nadir içiyorum, vs. bile olmaz. haftada 1 tane bile içseniz hormonları olumsuz yönde inanılmaz etkiliyor haberiniz olsun.