günümüzde internet sayesinde birçok bilgiye bir tık ile hemen ulaşıyoruz artık. hatta hemen konuyla ilgili video izleyebiliyoruz. ama yine de elimizin altında bazı kitaplar olsa fena olmaz değil mi? hamileler için kitap önerileri diye sorulduğunda benim aklıma gelen ilk kitap tracy hogg kitabı olan yeni annelere mucize çözümler.

kitapta kalıplaşmış uygulamalardan ziyade annenin bebeğini yakından tanımasıyla birçok problemin üstesinden gelebileceğinden bahsediyor.


yeni annelere mucize çözümler
yeni annelere mucize çözümler

başucu kitabım ayşe öner'den hamilelik, doğum ve bebek. mutlaka okumanızı öneririm, çok yararlı bilgiler içeriyor.


hamilelik doğum ve bebek
hamilelik doğum ve bebek

bebek bakım sorunlarına mucize çözümler de tracy hogg'dan harika bir kitap. bebeğinizi tanımayı ve sorunlarına uygun şekilde yaklaşmayı öğreniyorsunuz.


bebek bakım sorunlarına mucize çözümler
bebek bakım sorunlarına mucize çözümler

ayşe öner-hamilelik,doğum ve bebek bakım
hamilelik doğum ve bebek kitabını almıştım ben, yazarları : ann keppler, april bolding, janet whalley, janelle durham, penny simkin. tanıtımında "bir milyondan fazla basılmış, yeniden gözden geçirilerek güncellenmiş olan bu kapsamlı ve yetkin kitap size hamilelik, doğum, doğum sonrası dönemle ve yeni doğan bebeğinize nasıl bakmanız gerektiğiyle ilgili bilgiler veriyor" diyordu.

ama çok tavsiye etmiyorum. yurt dışındaki sağlık sisteminden falan bahsediyor, diğer bilgiler de çok ansiklopedik bilgiler gibi geldi. yani piyasada daha iyi kitaplar var bence, hamilelik ve doğum ile ilgili kitap arıyorsanız bu kitabı çok tavsiye etmem.


hamilelik doğum ve bebek
hamilelik doğum ve bebek

ayşe öner'den doğumun ruhu isimli kitabı öneririm. 3 bölümde inceliyor, doğumdan önce, doğum ve doğumdan sonra. bu bölümlerde de ayrıntılı olarak bilgiler mevcut. kitabı okuduktan sonra aklınızdaki soru işaretleri gidiyor. öyle çok kalın bir kitap da değil, tavsiye ederim :)


doğumun ruhu
doğumun ruhu

Benzer Konular
 

Hamile Kalmak İçin 10 Hızlı Yöntem

Denenmiş, hızlı hamile kalma yöntemlerini araştırdık ve listeledik.

 

Hamilelik Belirtileri Nelerdir? Ne Zaman Başlar?

Sabah bulantısından, turşu ve dondurma isteğine kadar, dünyanın dört bir yanındaki kadınlar hamilelik söz konusu olduğunda şaşırtıcı derecede benzer deneyimlere sahipler. Hamile olup olmadığınızı nasıl bilebileceğinizi ve ilk birkaç haftada ne gibi belirtiler yaşayabileceğinizi öğrenin.

 

Hamilelikte Beslenme Listesi Nasıl Olmalı? Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dengeli bir diyete sahip olmak hamilelik boyunca önemlidir, ancak hem annenin hem de bebeğin sağlığı için gerekli olan bazı vitaminler ve mineraller var. Bebeğinizin gelişinize hazırlanırken beslenme listenizde nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

Ovulasyon Tarihi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Yumurtlama tarihinizin ne zaman olduğunu hesaplamaya mı çalışıyorsunuz? Birkaç basit adımla, vücudunuzun gebe kalma olasılığının en yüksek olacağı günü veya aralığı kolayca belirleyebilirsiniz.

 

En İyi Ovulasyon Testi Hangisi? 8 Güvenilir Marka (2023)

Piyasadaki en iyi ovulasyon testlerini listeledik.

 

Ovulasyon Nedir? Nasıl Hesaplanır? Doğru Hesaplamak İçin Yapmanız Gerekenler

Ovulasyon döngüsü ile ilgili ayrıntılı bir rehber.

 

Erken Hamilelik Belirtileri Nelerdir? Ne Zaman Başlar?

Hamileliğin erken belirtilerini ve ne zaman ortaya çıkmaya başladıklarını öğrenin.

 

Annelerden Anne Adaylarına Tavsiyeler

Sevgili anne adayı, yalnız değilsin. Seni anlıyor ve tüm kalbimizle destekliyoruz.