Bebek Hamağı Nasıl Seçilir? İşte En İyi 5 Bebek Hamağı Markası

Bebeğinizin huzurla uyumasını sağlayan, bebekler için iyi bir yatak alternatifi olan bebek hamağı, anne babalar için büyük bir rahatlık. Bebeğiniz hamağında sakinleşip, keyifli vakit geçirirken siz de evde rahatça işlerinizi halledebilirsiniz. Peki hangi modeller daha kullanışlı, bebek hamağı alırken nelere dikkat etmeli gibi aklınızdaki tüm soru işaretlerini bu yazımızda gideriyoruz.


Bebek Hamağı Nedir? Ne İşe Yarar?Bebek Hamağı nedir


Kolay kurulan, portatif ve istenilen her yere kolaylıkla taşınabilen bebek hamağı kısaca; bebeğinize bahçede, balkonda, piknikte ya da seyahatte uyuyabilme imkânı sunan, sallanabilen bir beşik çeşididir. Her türlü mekanda, bebeğinizin konforlu olmasını sağlayan ve ergonomik dizaynı sayesinde bebeğinizin gelişimine katkı sunan hamak ve salıncak modelleri, ideal bebek mobilyalarından biri olarak sıklıkla tercih ediliyor.

Bebek Hamağının Faydaları Nelerdir?


Anne babaların kucağında ve kollarında sallanmaya bayılan bebeklere ve ebeveynlere güzel bir haberimiz var. Bebeğinizi kucağınızda sallamaya gerek kalmadan uyutabilmek bebek hamağının faydalarından yalnızca bir tanesi.


 • Herkes bebeklerin sallanmayı çok sevdiğini bilir. Bebeklerin sallanırken huzur bulmalarının nedeni; 9 ay boyunca anne bir oraya bir buraya koştururken, bebeklerin de anne karnında sürekli sallanma hissine alışmalarıdır.


Bebek hamağının faydaları şunlardır:

 • Bebek hamağı, bebeğinize anne karnındaki yatış pozisyonunu sağladığı için bebeğinizdeki gaz sancısı ve kolik problemlerinin azalmasına yardımcı olur.
 • Bebeğinizi sakinleştirirken, huzurlu ve mutlu bir şekilde uyumasını sağlar.
 • Anne karnı yatış pozisyonu sağladığı için, bebeğinizin omurgasını destekler.
 • Yeni doğan bebekler hareketsiz kaldıkları için kaka yaparken zorlanma problemi yaşayabilirler. Hamakta sallanmak, bağırsak hareketlerini destekleyecektir. Bu konuda daha detaylı bilgi için Bebeğin Kaka Yaparken Zorlanmasının Sebepleri ve Çözümleri yazısına göz atabilirsiniz.


En İyi 5 Bebek Hamağı MarkasıEn İyi 5 Bebek Hamağı Markası ve Modeli


Birkaç farklı tasarım ve çeşitten oluşan bebek hamakları temelde aynı işleve sahip, peki ebeveynlerin en çok memnun kaldıkları en iyi bebek hamağı marka ve modelleri hangileri? Gelin birlikte inceleyelim.

1- Svava Standlı Bebek HamağıSvava Ahşap Bebek Hamağı İncelemesiAhşap malzemeden yapılan, Svava Standlı bebek hamağını taşıması oldukça kolaydır, ürün portatif olduğu için her yere götürebilirsiniz.

Svava Bebek Hamağı Özellikleri
-Svava hamağın, ayağında bulunan kaydırmazlar sayesinde, bebeğinizi sallarken hamak hareket etmez. Böylece düşme ya da devrilme tehlikesi ortadan kalkar.

-Çok Sessiz. Hamağın takıldığı kancalar plastikten yapıldığı için, sallanırken gıcırtı ve ses çıkarmaz. Bu sayede bebeğiniz çabuk uykuya geçer.

-Kumaşı %100 Pamuktur. Hava Alarak Bebeğinizin terlemesini ve pişik olmasını engeller.

-Pek çok renk seçeneği mevcut

- 40-50 Kg kadar rahatlıkla taşıyabiliyor.


Svava Bebek Hamağı fiyatını aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.

Trendyol
Svava Standlı Bebek HamağıHepsiburada
Svava Standlı Bebek Hamağı2- Paşa Bebek HamağıPaşa Bebek Hamağı İncelemesiPaşa bebek hamağını listemize taşıyan en önemli özelliği portatif bir bebek hamağı olması.

Paşa Bebek Hamağı Özellikleri
-Kurması ve sökmesi oldukça pratik. Taşıma çantasıyla birlikte istediğiniz yere kolaylıkla götürebilirsiniz.

-7 yaşa kadar de kullanılabiliyor olması parasının hakkını veriyor.

-Kumaşı %100 pamuk ve aynı zamanda çamaşır makinesinde yıkanabiliyor.

-Kumaşında emniyet kilidinin bulunması da hamağı bebeğiniz için güvenli hale getiriyor.

-Paşa bebek hamağının taşıma kapasitesi 50 kg.


Paşa bebek hamağı fiyatını ve yorumlarını aşağıdaki linklerden inceleyebilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Trendyol
Paşa Bebek HamağıHepsiburada
Paşa Bebek Hamağı3- Bliss Ahsap Standlı Bebek HamağıBliss Ahsap Standlı Bebek Hamağı İnceleme


Bliss bebek hamağı ahşap malzeme olarak kayından üretiliyor. Kendi özel minderi ve çarşafı ile birlikte gelmesi büyük bir artı. Ayrıca kullanıcılar oldukça sağlam ve kaliteli bir hamak olduğunu belirtiyorlar.
Bliss Bebek Hamağı Özellikleri
- Hamağın ahşap malzemesi olan kayın üzerinde ahşap koruyucu vardır.

- %100 pamuk olan kumaşı makinede çıkarıp yıkanabiliyor.

- 0-3 yaş aralığında kullanılıyor.

- Emniyet kemeri vardır.


Bliss bebek hamağı kullananların yorumlarına ve ürün fiyatına aşağıdaki linklerden ulaşıp, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Trendyol
Bliss Ahşap Standlı Bebek HamağıHepsiburada
Bliss Ahşap Standlı Bebek HamağıBebek Hamağı Alırken Nelere Dikkat Etmeli?Bebek Hamağı Alırken Nelere Dikkat Etmeli


Bebek hamağı alırken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:


 • Bebek hamağı çeşitleri genel olarak çelik standlı ya da ahşap olarak ikiye ayrılıyor. Hamağın kaliteli olup olmadığını, stand malzemesinin niteliğine, dayanıklılığına, güvenilirliğine ve de hamakta kullanılan kumaş kalitesine dikkat ederek anlayabilirsiniz.
 • Modele göre değişiklik göstermekle birlikte bazı modellerde tente özelliği mevcut. Tente ya da cibinlik özelliği ışık, rüzgâr, güneş, sinek gibi istenmeyen dış etkenlere karşı koruma sağlıyor.
 • Bebeğinizin hamakta güvenli şekilde kalmasını sağlamak ve de sallanırken düşmesini engellemek için hamakta emniyet kemeri bulunup bulunmadığına dikkat edin.
 • Bazı hamak modellerinde yer alan destek minderi bebeğin daha konforlu hissetmesine yardımcı oluyor. Destek minderi olan modeller daha kullanışlı oluyor.


Bebek Hamağı Ne İşe Yarar?Bebek Hamağı Ne İşe Yarar


Bebek Hamağının işlevlerini şöyle sıralayabiliriz;


 • Bebek hamakları ergonomik tasarımları sayesinde bebeğin anne karnındaki yatış pozisyonunu sağlayacak şekilde tasarlandığı için özellikle kolik ve gaz sancısı problemleri yaşayan bebeklerin sakinleşip daha kolay uykuya geçmelerini sağlıyor.
 • Hamak şeklinde olması sebebiyle bebeği hafifçe sararak cenin pozisyonu oluşturan yatak modeli, anne karnı huzuru sağlamasının yanı sıra kafa düzlüğü ve bel kaymalarını engelleyerek bebeğin gelişimine olumlu katkı sağlıyor.
 • Genellikle çelik borudan ya da ahşaptan üretilmiş standlı modellerden oluşmakta olup kısa sürede sökülüp takılma ve kolay taşınma özelliği ile bebeğin her ortamda rahat ve huzurlu bir uyku uyumasını kolaylaştırıyor.


Standlı yatağın hamak bölümü, rahat sünger ve çeşitli renk ve ebatlarda üretilmiş pamuklu kumaştan yapılmış.
Bebek hamaklarında sallanma özelliği olduğu için anne babaların dönem dönem başvurdukları çarşafta sallama tekniğinin yerini aldı.
Merhaba;
Kolik olan bebeği sakinleştirmek çok zordur. Bebek hamağı özellikle kolik olan bebekler için bence hayat kurtarıcı. Anne karnındaki pozisyonu gibi yattıkları için çok rahat ediyorlar ve sancıları azalıyor. Ben 9. aya kadar kullandım ve gerçekten çok faydasını gördüm. Hamak almak konusunda kararsız annelere tavsiyemdir :)