X

babusol solusyon ve hijyenik bez

 • doktorun önerisiyle bebeğin göbek bağı düşüne kadar temizliğini sağlamak için aldığımız, doğum sonrası göbek kordonu ve göbek bağının bakımına yardımcı olmak için üretilmiş hijyenik steril ürünler. göbek bağı düşüne kadar, bakımını bunlarla yaptım ben, ama siz de yine bir doktorunuza danışın. solüsyon ve bez birlikte satılıyor zaten. bunların dışında gazlı bez, alkollü steril bez de kullanılıyor.

  Babusol solusyon ve hijyenik bez fiyatına bakmak için burayı tıklayın
  babusol solusyon ve hijyenik bez
  babusol solusyon ve hijyenik bez

 • doktor tavsiyesi ile alıp kullandığımız ürün. alkol ve pamuk kullanarak yapılabiliyor tabi ama bu ürün hazır olduğu için pratik geldi.
 • daha önce (bkz: bebek göbek bağı temizliği) konusuna yazdım, buraya da yazayım.

  2018'de doğum yaptım, hastanede hemşireler, ebeler ve doktorum artık bebeklerin göbek kordonuna pansuman yapılmasını tavsiye etmediklerini söylediler, aksine pansuman yapmak sakıncalıymış, çünkü kordon bebekle dış dünya arasında bir bağ kuruyor ve pansuman sırasında mikroplar bebeğe direkt ulaşabilir rahat bir şekilde, bir de pansuman içerisindeki maddelerin de yeni doğmuş bebeğin sistemine karışmaması gerekiyor, özetle kordona hiç bir sıvı değdirmemek daha iyiymiş, kendi kendine düşmesi, kurumasını beklemek yeterli dediler. bir de göbek bağı düşene kadar bebeği yıkamayın dendi. biz de o şekilde yaptık, çok şükür hiç problem yaşamadık, kendi kendine düştü. size pansuman önerildi ise başka doktor ve ebelere de sormanızı öneririm.