X

en iyi bebek yatağı

 • gönlümüze göre bir bebek yatağı sonunda bulduk a dostlar :) insan bebeği için olmuşken en iyisi olsun istiyor. hem bebek yatağı bebeğin omurga gelişimi açısından çok önemli.

  aşağıdaki yazıyı okumadan kestirmeden öğrenmek istiyorsanız en iyi bebek yatağı lateks olanlar, biz onlardan aldık.

  öncelikle bebek yatağını seçmek için bebeğiniz 6 aylık olana kadar zamanınız var, neden mi?

  çünkü ilk 6 aylık dönemde bebek yatağı yerine anne yanı beşik kullanmak çok daha rahat oldu ve uzmanlar da anne yanı beşik kullanımını öneriyor. bu konuda daha detaylı bilgi için (bkz: anne yanı beşik kullanımı)
  başlığına bakabilirsiniz.

  bebek yatağına dönecek olursak, en iyi bebek yatağı hangisidir?

  Lateks Yataklar


  lateks yataklar, ağaçlardan elde edilen kauçuk suyunun çeşitli işlemlerden geçip süngere dönüştürülmesiyle elde ediliyor. bu yataklar %100 doğal da olabilir, lateks + sentetik karışımlı da olabilir. tabi %100 doğal lateks yataklar daha pahalıdır.
  lateks yatakların en belirgin özelliği yapısındaki geniş hava kanallarıyla hava akışına olanak sağlamasıdır. bu sayede alerji riski çok düşüktür. bu yüzden doğal olması sebebiyle uzmanlar da bebeğiniz için lateks yatak almanızı önerirler. biz de bebeğimize lateks yatak aldık.

  doğal lateks yatak
  doğal lateks yatak  Yaylı Yataklar


  bu yataklar, çelik yaylar ve bunları destekleyen sünger ve elyaf malzemeden oluşur. bu şekilde yatağın vücuda destek verebilir ve esneme özelliği de yüksektir. tercihiniz yaylı yatak olacaksa orta sert yaylı yatak bebekler için daha uygun olur.

  yaylı yatak
  yaylı yatak  Visko Yataklar


  bu yataklar, üzerine oturduğunuzda ya da yattığınızda vücudunuzun şeklini alan süngerden oluşur. vücudumuzun doğal şeklini aldığı ve yay içermeyip omurgayı desteklediği için ortopediktir. fakat bu vücudun şeklini alan yapısı nedeniyle bebekler ve çocuklar içine gömülebileceği ve boğulma riski oluşturabileceği için uzmanlar bebek yatağı alırken visko yatakları pek önermiyorlar.

  visko yatak
  visko yatak  Pamuk - Yün Yataklar


  pamuk ya da yün yataklar doğal olsalar da, alerjiye sebep olan organizmalara rahat ortam sağlamaları açısından pek tercih edilmemeli. ayrıca kullandıkça yapısı inceleceğinden, vücudu desteklemez ve omurga gelişimi için çok sağlıklı bir seçim olmayabilir. ayrıca temizliği de zordur.

  yukarıda belirttiğim gibi, en iyi bebek yatağı lateks malzeme ile yapılan bebek yatağı olarak görünüyor biz de bu yüzden bebeğimize lateks yatak seçtik. umarım sizin seçiminizde yardımcı olmuşumdur :)