merhaba,

yurt dışında olan fakat türkiye'de olmayan öyle kullanışlı bebek ürünleri keşfettim ki. bunların çoğunu amazon'dan sipariş ettim ve bizzat kullandım. içlerinde çok işime yarayan iyi ki de almışım dediğim ürünler var. bebekli olunca insanın hayatını kolaylaştıran bu tarz ürünler çok önemli oluyor.

öncelikle aldıklarım arasında, en kullanışlı bulduğum ürün şu aşağıdaki alt değiştirme matı oldu. alt değişimini inanılmaz kolaylaştırdı. az değil dile kolay bir yılda aşağı yukarı 2000 defa bez değiştireceksiniz, düşünün artık bu ürünün önemini.

snoofy bee alt değiştirme pedi
snoofy bee alt değiştirme pediürün ne işe yarıyor?

resimde gördüğünüz gibi bebeğin elleri aşağı taraflara değemiyor. ilk bebeğinize hamileyken bu yazıyı okuyorsanız şöyle söyleyim, alt değiştirme esnasında bebekler ellerini aşağıya indirmeye, bezine vs. dokunmayı çok seviyorlar. bir yandan alt temizliği yapıp krem sürmeniz gerekirken, öte yandan bebek elleriyle kirli bir yere değdi mi, elleri kirlendi mi diye stres oluyorsunuz ki bebekler sonra o elleri hoop hemen ağızlarına götürüyorlar. bu ürün bebeğin ellerini aşağıya indirmesini engelleyerek kirlenmesini önlüyor. bir de oyuncak asabiliyorsunuz, böylelikle 5. aydan sonra dönmeye başlayan bebek bu oyuncaklarla ilgilenirken, siz altını daha rahat değiştiriyorsunuz. üst tarafında 2 tane halkasıyla birlikte geliyor, ama biz o halkaları çıkarıp yerine kendi oyuncağımızdan koyduk. 5. aydan sonra sürekli sağına soluna dönen bebekler bu oyuncaklara odaklanacakları için en azından alt değişim esnasında daha sakinleşiyorlar. alt değiştirme esnasında bu pedi kapatınca direkt oyuncaklarına odaklanıyor, ben de rahat bir şekilde temiz temiz altını değiştirebiliyorum. zaten bebek olunca oraya buraya koştur o kadar çok yoruluyorsunuz ki, bir de bu alt değiştirme esnasında iki büklüm olup enerjinizi boşa harcamayın, o enerjiler çok lazım çook :)

bu arada ürünün paketinde ürün tamamen yeni materyalden üretilmiş yazıyor. bu ürünün taklitleri var çin yapımı onlardan sakın almayın, daha ucuz olsalar bile atık maddelerden yapılmış oluyorlar, bebeğinizin sağlığını daha ucuz ürün alacağım diye tehlikeye atmayın. bebeğinize çok sık temas edecek olan bu ürünün orjinalinden şaşmayın.

ürünün fiyatına gelince, fiyatına bu linkten bakabilirsiniz

tabi bizim ülkemize gelirken üstüne kargo parası da ekleniyor, biraz pahalı olabilir ama yukarıda dediğim gibi yılda 2000 civarı, günde 5-6 kez bez değiştireceksiniz, bu ürünü bir yılda en az 2000 kez kullanacaksınız yani :) o yüzden parasına kesinlikle değiyor.

ürün dayanıklı bir ürün bu yüzden bebeğiniz büyünce kullanmayı bıraktığınızda let go vs. den rahatlıkla da satılabilir diye düşünüyorum.
bu ürün hayatınızı kurtaracak, sonra bana dua edeceksiniz :)

ürünü incelemek isterseniz buraya tık tık bu linkte orjinal ürün var, ben de bu linkteki ürünü aldım.
sorularınız olursa yardımcı olurum :)