X

Üç Tekerlekli Bebek Arabaları


 • Üç Tekerlekli Bebek Arabası  Bebeğiniz dünyaya gelmeden önce hazır ettiğiniz gereçlerden biri de bebek arabasıdır. Farklı modellerde pek çok bebek arabası bulunuyor. 3 tekerlekli bebek arabası da en çok tercih edilen bebek arabası modellerinden bir tanesi. Bu arabalar adından da anlayacağınız üzere üç adet tekerleği bulunan bebek arabalarıdır.


  Bebeğiniz doğduğu andan itibaren 3.5 yaşına kadar kullanıma uygun olan 3 tekerlekli bebek arabaları anne babaların en çok tercih ettikleri modeller arasında. Bebek alışverişinin en çok araştırılan gereçlerinden biri olan bebek arabaları dikkatle seçilmesi gereken ürünlerdendir.

  Markalar tarafından çok sayıda 3 tekerlekli bebek arabası modeli ebeveynlere seçenek olarak sunulmuş durumda. Bahçede yazlıkta, parkta, sokakta, alışveriş merkezinde, restoranda, kafede ve daha birçok yerde bebeğinizle beraber gezip dolaşabileceğiniz bu arabalar, harika konforu ve donanımlarıyla bebekli hayatınızı daha da kolaylaştırıyor.

  3 Tekerlekli Bebek Arabası Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?  3 tekerlekli bebek arabası alırken dikkat etmeniz gereken önemli kriterler şunlardır:


  • Bebeğinizin güvenliği en önemli kriter olduğu için emniyet kemeri yapısına ve kolay kullanımlı fren sistemi olup olmadığına dikkat edin.
  • Bebeğinizle birlikte bol bol market alışverişi yapmanız gerekeceğinden, büyük sepetli modeller işinize daha çok yarayacaktır.
  • Seçeceğiniz bebek arabasının güneş korumalı tentesi olmasına dikkat edin. Tentesi ne kadar büyükse, bebeğinizi güneşten o kadar korur.
  • Temizliği yapılabilen, silmeye elverişli puseti olan 3 tekerlekli bir bebek arabası seçin.
  • 3 tekerlekli bebek arabasının manevra kabiliyeti 4 tekerlere göre daha iyi olduğundan tercih edilmekte. Bu nedenle alacağınız 3 tekerlekli arabanın tekerlik özelliklerine dikkat etmelisiniz.
  • Bebek arabasının pusetini sık sık aracınıza koymanız gerekiyorsa, kolay katlanabilen, katlandığında küçük boyutlara ulaşabilen bir model seçmelisiniz.


  En İyi 3 Tekerlekli Bebek Arabası Markaları


  3 Tekerlekli Bebek Arabası Özellikleri Nelerdir?  3 Tekerlekli Bebek Arabası Özellikleri


  Yeni nesil, gelişmiş teknolojiye sahip 3 tekerlekli bebek arabalarının özelliklerini şöyle sıralayabiliriz:


  • Üç tekerlekli bebek arabası kullanan ebeveynler, dört tekerlekli olanlara göre bu arabaların manevra kabiliyetinin daha iyi olduğunu söylüyorlar. Bunun nedeni üç tekerlekli bebek arabasının önünde bulunan tekerlek. Bu sayede arabayı yönlendirmesi ve arabanın dengede durması kolaylaşıyor
  • 3 tekerlekli bebek arabalarında hava ile doldurulmuş büyük arka ve ön lastikler bulunuyor. Bu tekerlekler 360 derece dönerek, konforlu sürüş sağlıyor.
  • Spor sever ebeveynler için dizayn edilmiş bazı 3 tekerlekli arabalar, koşarken de bebeğinizi yanınıza alabilmenize imkan veriyor. İki kademeli kapanma, geniş cep, UV ışınlarına karşı koruma sağlayan tente, çıkarılabilen tekerlekler, kilitlenebilir özellik ve benzeri donanımlara sahip bu modeller hem sporda hem şehide kullanılabilir.
  • Bazı modeller çift yönlü de kullanım imkanı sunuyor. Bu sayede bebeğinizi gezdirirken yüz yüze iletişim kurabilirsiniz.
  • Pek çok üç tekerlekli bebek arabasında oturma ünitesiyle beraber katlanabilme özelliği arabaya yerleştirme aşamasında kolaylık sağlıyor. Bazı modellerde tek düğmeyle ya da bir hamleyle katlanabilme özelliği var