X

Bebek Arabası Tavsiyesi: En İyi Bebek Arabası Hangisi?


 • En İyi Bebek Arabası


  Bir bebeğiniz olacak, ve siz de o minik kuzuyu rahat ettirecek en kullanışlı bebek arabasını bulmak için bebek arabası tavsiyesi almaya geldiniz. Peki, bebekler için güvenli ve konforlu, anne babalar için kullanımı rahat en iyi bebek arabası hangisi? Özellikle 2020 yılında, ebeveynlerin memnun kaldığı en kaliteli bebek arabası markalarını anne baba adaylarının yükünü hafifletmek için listeledik.

  Hem miniğinizi konforla seyahat ettirecek hem de sizi yormayacak uzun yıllar pişman olmadan kullanabileceğiniz bir bebek arabası almak istiyorsanız, önerilerimize kulak vermeniz yeterli.  Bebek Arabası Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?  Bebek arabası seçerken dikkat edilmesi gerekenler  Uzun yıllar rahat kullanabileceğiniz bir bebek arabası seçerken dikkat etmeniz gerekenler şunlardır:


  • Öncelikle bebeğin yaşı dikkate alınmalıdır. Bebek arabasını doğumdan itibaren kullanmayı düşünüyorsanız, sırtı tam yatabilen bebek arabası modellerini tercih etmeniz gerekir.
  • İkiz bebek bekleyenler ya da ikiz bebek sahibi olanlar onlar için özel tasarlanmış olan bebek arabalarına da göz atmalıdır. İkiz bebek arabası seçerken bebek arabasının kapıdan geçebilme, asansöre sığabilme, kolay katlanması ve katlandığında rahat bagaja sığabilmesi gibi özelliklerine ayrıca dikkat etmeliler
  • Marka her zaman önemlidir. Fakat marka bağımlısı olmak da doğru değildir. Her şeyin pahalı olanı en kullanışlı olacak diye bir kural yoktur. Farklı bütçelere hitap eden ve ihtiyaçları karşılayabilecek birçok bebek arabası markası bulunmaktadır.
  • Bebek arabasının boyutu da önemlidir. Aracı olmayanlar ya da bagaj kapasitesi küçük olanlar daha ergonomik olan arabaları tercih etmelidir.
  • Kolay katlanabilir olması en önemli kriterlerden bir tanesidir. Anne tek başına dışarı çıktığında bebek arabasını kolay bir şekilde açmalı ve kapatmalıdır.
  • Otomobili olan ve bebek araba koltuğu olmayanlar aynı zamanda araba koltuğu da olabilen bebek arabalarını tercih edebilir.
  • Yaşanılan yer de bebek arabası seçiminde bakılması gereken önemli kriterlerden bir tanesidir. her ne kadar akla gelmese de bebek arabası eğer engebeli yollarda kullanılacaksa rahat dönebilen tekerlekleri olan ve daha hafif arabalar tercih edilmelidir.
  • Bunlar dışında güvenlikte büyük önem taşıdığı için fren sistemi ve emniyet kemerlerinin de kontrol edilmesi önemlidir.


  2020'nin En İyi Bebek Arabası Markaları  En İyi Bebek Arabası Markaları


  Bebek bekleyen ebeveynler için en zor kararlardan bir tanesi de alınacak bebek arabasının marka ve modelini belirlemek. Çünkü, bebek arabaları hem bebeğin konforu hem de anne ve babanın daha rahat kullanılabilmesi için birçok yönüyle değerlendirilmesi gereken bebek araç gereçlerinden bir tanesi. İçiniz rahat olsun, yükünüzü azaltmak için kaliteli bebek arabası markalarını derinlemesine araştırdık ve ebeveynlerin en çok memnun kaldığı 2020'nin en iyi bebek arabası markalarını bu yazımızda listeledik.

  Bebek arabası seçimi için birçok kriter bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi hangi dönemde alındığıdır. Bebek doğmadan önce alınacak bebek arabası ile 1 yaşını geçen bir bebeğe alınacak bebek arabası hiç şüphesiz aynı özellikleri taşımayacaktır.

  Bebek arabasının markasına karar vermeden önce kendi beklentilerinizi belirlemelisiniz. Örneğin ne kadar sık kullanacaksınız? Düz yerlerde mi engebeli yerlerde mi kullanacaksınız? Bunun gibi sorular önemlidir, çünkü farklı öncelikleri olan ailelere göre farklı bebek arabası modelleri var.

  1. Casual Cadillac Air Trona Travel Sistem Bebek Arabası  Casual Cadillac Aİr Trona Travel Sistem


  En çok tercih edilen bebek arabası markalardan bir tanesi Casual Cadillac Aİr Trona Travel sistem. Özellikle son dönemlerde en sık satın alınan ürünler arasında ve ebeveynler memnun kaldıklarını söylüyorlar.
  Trendyol

  Casual Cadillac Air Trona
  Hepsiburada

  Casual Cadillac Air Trona
  Travel sistem olmasının avantajı, oto koltuğunun da dahil olması. Biliyorsunuz oto koltuğu eğer bebek arabası şasisine uygun olursa, oto koltuğunu direkt olarak otomobilinizden çıkartıp bebek arabasının şasisine monte edebiliyorsunuz.

  Bu gerçekten artı bir özellik, bebek oto koltuğunda uyuduğunda miniğin rahatını bozmadan oto koltuğu ile beraber bebek arabasına alabiliyorsunuz. Bu özellikten herhangi bir travel sistem bebek arabası seçerek yararlanabilirsiniz. Şayet travel sistem bir bebek arabası almayacaksanız, en azından oto koltuğu bebek arabanıza monte edilebilen bir model seçin. Çoğu oto koltuğunun çeşitli bebek arabası markaları için ürettiği bebek arabası birleşim aparatı oluyor. Bebek arabasını ve oto koltuğunu ayrı ayrı almaya karar verdiyseniz, seçtiğiniz bebek arabası veya oto koltuğu markası beraber kullanılabilecek bir aparat üretmiş mi diye almadan önce araştırmanızda fayda var.  Casual Cadillac Air Trona Travel Sistem Bebek Arabası Nasıl Açılıp Kapanıyor?


  Olumlu ve olumsuz özelliklerini listeledik. Olumsuz özelliği yok denecek kadar az, bu bebek arabasını tercih edebilirsiniz.

  Hitap ettiği yaş aralığı
  0-36 ay kullanıma uygundur. 13 kg kadar taşıma kapasitesi var.

  Casual Cadillac Aİr Trona Travel Sistem'in Olumlu Özellikleri

  • Şasesi %100 alüminyumdur ve de içi oldukça geniş ve bebeğin konforunu sağlayacak niteliktedir.
  • 3 kademeli sırt yatma pozisyonu var ve tam yatabiliyor. Bu özellik sayesinde bu arabayı yenidoğandan itibaren kullanabilirsiniz.
  • Çift yönlü kullanılabiliyor. Yani bebeğinizin yüzü size dönük bir şekilde de kullanabilirsiniz
  • Arka tekerlekler çıkabilmektedir. Bunun yanı sıra tek tuş fren sistemi sayesinde özellikle otobüse ya da metrobüse binildiğinde bebek arabasının hareket etmemesine yardımcı olmaktadır.
  • Alt sepetinin geniş olması bebeğin ve annenin birçok eşyasını bu sepete koyması ve bebeği daha rahat taşıması bakımından önemli bir özellik. Anneler büyük sepetli arabalarla gerçekten çok rahat ediyor.
  • Katlanırken oturma ünitesi ile birlikte katlanmaktadır. Bu kullanım kolaylığı ve taşıma açısından en büyük artılarından bir tanesidir.
  • Kumaşı hem ultraviyole ışınlarına dayanıklı hem de kolay temizleniyor.
  • İtme kolunun kademesi ayarlanabilmektedir. İtme kolunda koruyucu deri kılıf bulunmaktadır ve bir de bileklik vardır. Bu bileklik sayesinde bebek arabası kullanan kişinin elinden kaçmaz ve birçok tehlike önlenmiş olur.
  • Tentesinde pencere bulunmaktadır. Bebek dışarıyı izlerken de bu pencereden onu kontrol edebiliyorsunuz.
  • Ön barda bulunan koruma kılıflar çıkabilmektedir.
  • Arka tekerleklerde tek tuş freni bulunmaktadır.
  • Travel sistem olduğu için ayrıca bir oto koltuğu aramanıza gerek kalmıyor.
  • Yeni doğan bel desteği içerisinde bulunduğu için yeni doğan bebeklere ekstradan bel desteği almaya gerek yoktur.
  • Yağmurluk, sineklik ve ayak örtüsü de hediye olarak veriliyor.Ayrıca bu aksesuarları almanıza gerek kalmaması güzel


  Casual Cadillac Aİr Trona Travel Sistem'in Olumsuz Özellikleri

  • Ağırlığının 11kg olması sebebiyle biraz ağır ve hantal olması


  2. Mima Xari Travel Sistem Bebek Arabası  Mima Xari Travel Sistem Bebek Arabası  Mima Xari Travel Sistem bebek arabası biraz tuzlu olan fiyatına rağmen, en çok satın alınan markalardan bir tanesi. Bütçeniz yeterliyse, Mima'nın fiyatını karşılayacak birçok özelliği var.

  Trendyol

  Mima Xari
  Hepsiburada

  Mima Xari

  Mima Xari Bebek Arabası Nasıl Açılıp Kapanıyor?


  Mima Xari bebek arabasının ağırlığı 9,2 kg. Paket içerisinde bebek arabasının şaşesi, oturma ünitesi, portbebe, oto koltuğu, adaptörü, yağmurluk, alt sepeti bulunuyor. İspanyol markasıdır. Doğumdan itibaren kullanılabiliyor. Ayak örtüsü ve ön barı var. Beyaz, siyah, kahverengi, mavi, kırmızı gibi renk seçenekleri mevcut.

  Hitap ettiği yaş aralığı
  0 – 4 yaş grubuna hitap etmektedir.

  Mima Xari Travel Sistem Bebek Arabasının Olumlu Özellikleri

  • Bu bebek arabasının seçenlerin en beğendiği özellik, boy olarak yüksek bir bebek arabası olduğu için bebeğinizle daha rahat göz teması kurabiliyorsunuz.
  • Yine boyunun yüksek olması sayesinde, bebeğiniz oturmaya ve gıda almaya başladığında, kafe ve restoran gibi yerlerde mama sandalyesi kullanmandan bebeğinize yemek yedirebilirsiniz. Bu artı bir özellik, çünkü dışarıdan mama sandalyesi istediğinizde, gelen mama sandalyesi gereken hijyeni sağlamayabilir.
  • Hafif ve kullanımı kolay bir bebek arabası.


  Mima Xari Travel Sistem Bebek Arabasının Olumsuz Özellikleri


  • Fiyatının pahalı olması.


  3. Quinny Zapp Xtra 2 Bebek Arabası  Quinny Zapp Xtra 2 Bebek Abası  Hem bebek arabası hem araç koltuğu olarak kullanılabilen travel sistem bebek arabalarından bir tanesi de Quinny Zapp Xtra 2 marka bebek arabasıdır. Modern ve yenilikçi tasarımı ile konforlu olmasının yanında şık görüntüsü de bulunmaktadır. Fiyat olarak ortalama olan bu bebek arabası hem kullanışlı olması hem de fiyat performans olarak bakıldığında beklentileri karşılaması sebebiyle birçok ebeveyn tarafından tercih edilen bebek arabası modellerinden bir tanesidir.

  Trendyol

  Quinny Zapp Xtra 2
  Hepsiburada

  Quinny Zapp Xtra 2

  Quinny Zapp Xtra 2 Bebek Arabası Nasıl Açılıp Kapanıyor?  Hitap ettiği yaş aralığı
  Bebeğinizin yeni doğduğu andan 3,5 yaşına kadar kullanabilir.

  Quinny Zapp Xtra 2 Bebek Abasının Olumlu Özellikleri

  • Oturma ünitesiyle birlikte rahatça katlanabiliyor olması oldukça kullanışlı. Böylece oturma ünitesi temiz kalıyor.
  • Arkaya tam yaslanabilmesi sebebiyle yeni doğan bebekler tarafından da kullanılabilmektedir.
  • Hafif ve pratik bir bebek arabası, ebeveynler kullanımının pratik olduğunu söylüyor.
  • Kumaşı kaliteli ve kolay temizlenebilir.
  • Çift yönlü kullanılabiliyor.
  • Altında sepeti mevcut.


  Quinny Zapp Xtra 2 Bebek Abasının Olumsuz Özellikleri


  • Sepetinin çok geniş olmaması. Sepetinin önünde demirlerin bulunması eşya koymayı zorlaştırıyor.


  4. Kraft Leon Travel Sistem Bebek Arabası  Kraft Leon Travel Sistem Bebek Arabası  Bebek araç gereçleri denildiğinde akla gelen ilk markalardan bir tanesi hiç şüphesiz Kraft markasıdır. Kraft Leon Travel Sistem Bebek Arabası markanın güvenilirliği ve kalitesi sebebi ile en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor.

  Trendyol

  Kraft Leon
  Hepsiburada

  Kraft Leon

  Kraft Leon Travel Sistem Bebek Arabası Nasıl Açılıp Kapanıyor?  Hitap Ettiği Yaş Aralığı
  Doğumdan itibaren kullanılabiliyor.

  Kraft Leon Travel Sistem Bebek Arabasının Olumlu Özellikleri

  • Oturma ünitesinin aynı zamanda portbebe olarak kullanılması sebebiyle yeni doğan bebek bu portbebe ile çok daha konforlu seyahat edebilir.
  • Yeni doğan bebekler için bel destekli pedi bulunmaktadır. Ekstra minder almaya gerek bulunmamaktadır.
  • Katlanması hem çok basittir hem de katlandığında otomatik olarak kilitlenmektedir. Otomatik olarak kitlenmesi sayesinde kendiliğinde açılmaz ve olası tehlikeler önlenmiş olur.
  • Ayak örtüsü ve yağmurluk hediye olarak verilmektedir. Ayak örtüsü özellikle soğuk kış günlerinde bebeğin üşümemesi için önemli bir aparattır. Aynı şekilde yağmurluk da yağmurlu günlerde ya da rüzgarlı zamanlarda bebeği korumaktadır.
  • Çift yönlü kullanılabilir olması ebeveynler için artı bir özelliktir.
  • Tutma sapı kişiye özel ayarlanabiliyor.
  • Ön barı çıkabiliyor.  Kraft Leon Travel Sistem Bebek Arabasının Olumsuz Özellikleri

  • Diğer bebek arabalarını boyut olarak biraz büyük.
  • Bagajda biraz fazla yer kaplıyor.


  5. Maxi-Cosi Mura Plus 3 Travel Sistem Bebek Arabası  Maxi-Cosi Mura Plus 3 Travel Sistem Bebek Arabası  Maxi-Cosi Mura Plus 3 Travel Sistem bebek arabası, kaliteli malzemesi ve fonksiyonel olması sebebiyle markanın içinde en çok tercih edilen bebek arabalarından bir tanesidir. Paket içerisinde şase, arka tekerlek, ön tekerler, ön bar, oturma ünitesi, portbebe, adaptör, tente, yağmurluk ve geniş bir alışveriş sepeti bulunmaktadır.

  Trendyol

  Maxi-Cosi Mura Plus 3
  Hepsiburada

  Maxi-Cosi Mura Plus 3

  Maxi-Cosi Mura Plus 3 Nasıl Açılıp Kapanıyor?  Hitap ettiği yaş aralığı
  Doğumdan 3,5 yaşına kadar kullanılabilmektedir.

  Maxi-Cosi Mura Plus 3 Travel Sistem Bebek Arabasının Olumlu Özellikleri

  • Maxi-Cosi Mura Plus 3 bebek arabası hem rahat bir araba hem de konforlu bir portbebedir.
  • Güneşliği, yağmurluğu sayesinde her türlü hava koşulunda bebeğin rahatını sağlamaktadır. Dışarıda geçirilen süreçte bebeğin daha güvenli ve rahat olabilmesi için her ayrıntı düşünülmüştür.
  • Tekerleklerinin hafif olması sebebi ile kolay bir şekilde sürülmektedir.
  • Kolay açılıp kapanabilmektedir. Bu özellikle ebeveynler tek başlarına dışarı çıktıklarında büyük rahatlık sağlamaktadır. Çok yer kaplamadığı için her türlü depolama alanında rahatlıkla saklanabilmektedir.
  • Tekerlekleri şişme lastiklidir.
  • Bebek uyurken oturma ünitesi rahatça arabadan alınarak bebek taşınabilir.
  • Güvenlik üst seviyededir. FamilyFix ve EasyFix üniteleri ile testlerden başarı ile geçmiştir.
  • Yeni doğan bebekler için ekstra yastık, kemer dolgusu ve entegre tente özellikleri de bulunmaktadır.


  Maxi-Cosi Mura Plus 3 Travel Sistem Bebek Arabasının Olumsuz Özellikleri


  • Geniş ve hantal olması.
  • Fiyatının biraz pahalı olması.
  • Ağır oluşu sebebiyle katlanırken zorlanma yaşanabilmesi.


  6. Baby Home Bh-770 Gold Alüminyum Bilyeli Teker Bebek Arabası  Baby Home Bh-770  Baby Home Bh-770 Gold Alüminyum Bilyeli Teker Bebek Arabası hem uygun fiyatlı hem de kullanışlı bir bebek arabası almak isteyen ebeveynlerin en çok tercih ettiği ürünlerden bir tanesidir.

  Hepsiburada

  Baby Home Bh-770 Gold
  Trendyol

  Baby Home Bh-770 Gold

  Baby Home Bh-770 Bebek Arabası Nasıl Açılıp Kapanıyor?  Hitap ettiği yaş aralığı
  Doğumdan itibaren 4 yaşına kadar kullanılabilmektedir.

  Baby Home Bh-770 Bebek Arabasının Olumlu Özellikleri


  • Oturma ünitesi tam yatabildiği için doğumdan itibaren kullanılabiliyor.
  • Tentesi komple kapanabilmektedir. Tentenin tül olması bebeği rahat kontrol edilmesini sağlar.
  • Emniyet kemeri haricinde bebek baş koruması da bulunmaktadır.
  • Ayak rüzgarlığı bulunmaktadır. Böylece rüzgarlı havalarda bebeğin ayaklarının üşümesi engellenir.
  • Katlandığı zaman az yer kaplaması hem saklama koşulları hem de araç bagajına sığması açısından avantajlıdır.
  • 3 M Scotchgard özelliği bulunmaktadır. Bu özellikle özel silikon, su geçirmez, leke tutmaz kumaş anlamına gelmektedir.
  • Kolay kapanabilmekte ve açılabilmektedir.
  • Üretim malzemesinde kansorejen madde içermediği ayrıca belirtiliyor.
  • Önünde küçük bir mama tablası ve biberon koyma yeri mevcut.
  • Çift yönlü olarak kullanılabiliyor  Baby Home Bh-770 Bebek Arabasının Olumsuz Özellikleri

  • Kullananlar katlarken zorlandıklarını belirtiyorlar.
  • Bir çok yerinde kullanılan parçaların plastik olması.


  Bebek Arabası Çeşitleri  Bebek Arabası Çeşitleri


  Bebek arabası çeşitleri oldukça fazladır ve karmaşık gözükebilir. Öncelikle hangisinin ne anlama geldiğini öğrenmek ve daha sonra alışverişe çıkmak gerekmektedir. Aksi halde bebek mağazalarında özellikler sıralandığında bazı terimler anlaşılmayabilir.

  Bu nedenle ebeveynlerin bebek arabası satın almadan önce çeşitleri hakkında bilgi sahibi olması önemlidir.

  Baston Bebek Arabası  Baston Bebek Arabası


  Baston bebek arabası nedir derseniz baston tipi bebek arabalarının en önemli özelliği hafif ve kolay açılıp kapanır olmasıdır. Hafif olması sebebi ile hem taşıması hem de sürmesi son derece basittir. Genel olarak yeni doğan bebeklerde değil, 1 yaşını aşan bebeklerde kullanmaktadır.

  Çift Yönlü Bebek Arabası  Çift yönlü bebek arabası


  Çift yönlü bebek arabaları hem kullanan kişiye hem de çevreye dönebilen bebek arabalarıdır. Anne ya da baba bebek arabası kullanırken bebeğin kendisine dönük olmasını, sürekli kontrol etmeyi istiyorsa bu tip bebek arabalarını seçmelidir. Özellikle bebekler uyuduğunda kontrol edebilmek için avantajlı modellerdendir.

  Travel Sistem Bebek Arabası  Travel sistem bebek arabası


  Son dönemlerin en popüler bebek arabası modeli seyahat tipi bir başka deyişle travel sistem bebek arabalarıdır. Bu modellerde farklı başlıklar bulunmakta ve bebek büyüdükçe bu başlıklar değişmektedir. Aynı zamanda araba koltuğu olarak da kullanılan başlığı bulunmaktadır. Bu modeller diğer modellere göre daha ağır ve daha pahalıdır.

  Üç Tekerlekli Bebek Arabası


  Üç tekerlekli bebek arabalarına teknik olarak jogging model ismi verilmektedir. Tekerleklerin bir tanesi önde, iki tanesi arkadadır. Bu modellerin kullanımı oldukça basittir. Özellikle daha yokuşlu, engebeli bölgelerde yaşayanlar bu arabaları rahat bir şekilde kullanabilir.

  Sepetli Bebek Arabası


  Bazı bebek arabalarının altında sepet bulunmaktadır. Bu tür bebek arabalarında sepetli bebek arabası adı verilir. Özellikle battaniye, mama, yedek ıslak mendil, bez, çanta gibi malzemeler buraya konulabileceği için anne tek başına olduğunda çok rahat etmektedir.

  Tam Yatabilen Bebek Arabası


  Yeni doğan bebekler için bebek arabası alınacaksa en önemli özellik tam yatabilir olmasıdır. Çünkü, yeni doğan bebekler günün büyük bir bölümünü uyuyarak geçirirler. Aynı zamanda belli bir dönem doğrulmaları doğru değildir. Bu arabaların yeni doğan bel desteği olup olmamasına da dikkat edilmeli ve eğer yoksa ekstra bel desteği aparatı alınmalıdır. Bebek büyüdükçe de gündüz uykusuna uyumaya devam edeceği için tam yatabilen bebek arabaları avantajlı modellerdendir.

  Tek Elle Katlanabilen Bebek Arabası


  Bebek arabasının tek elle katlanabilmesi önemli bir özelliktir. Bebeği ile tek başına dışarı çıkan bir ebeveyn bebeği kucağına aldığında arabayı rahatça katlayabilmelidir. Her zaman yakında destek olacak biri olmayabilir. Bu nedenle tek elle katlanabilmesi bebek arabasını satın alırken dikkat edilecek önemli noktalardan bir tanesidir.

  Bebek Arabası Aksesuarları  Bebeğinizle birlikte dolaşırken sizi ve bebeğinizi rahat ettiren ve gerçekten işe yarayan bebek arabası aksesuarları bazen hayat kurtarıcı olabiliyor.

  İşte annelerin iyi ki almışım dedikleri pratik bebek arabası aksesuarları:

  1- Bebek Arabası Yağmurluğu

  Trendyol

  Bebek Arabası Yağmurluk Çeşitleri
  2-
  Trendyol

  Puset Örtüsü Çeşitleri


 • bebek arabası arayışı içinde olanlar size bebek arabası tavsiyesi vermeye geldim :)

  öncelikle bebek arabanızı mağazadan ziyade internetten almanızı tavsiye ederim. çünkü bebek arabası fiyatları internette çok daha ucuz oluyor. Hatta mağazaya gidin bir güzel inceleyin, deneyin. Daha sonra o marka ve modelin fiyatını internetten araştırın.

  tabi ki öyle her siteden almayın, güvenilir sitelerden almanız gerek.
  fiyat uygunluğu, güvenilirlik ve çeşit bakımından önerdiğim siteleri aşağıya ekledim.

  konumuza dönecek olursak, en iyi bebek arabası diye bir şey yok aslında, bunu bir kenara yazın. bebek arabası seçimi sizin ve bebeğinizin kendi ihtiyaçlarınıza göre şekilleniyor.

  bebek arabası alırken şu 4 şeye dikkat edin;

  1- alacağınız bebek arabası tank gibi devasa ve ağır bir şey olmasın. görünüşü havalı olsa da, kullanamaz pişman olursunuz. paranıza yazık etmeyin. bebeğin ihtiyaçları için mağaza mağaza gezeceksiniz o arabayla haberiniz olsun.

  2- bebek arabasının en işinize yarayacak özelliği kolay açılıp kapanabiliyor olması. hatta bunun tek elle açılıp kapananları makbul.

  3- bir diğer önemli husus da güvenlik tabi. tekerleklerini dikkatli inceleyin çok küçük tekerler bebeği çok sallar mesela. fren yapısı sağlam olmalı.

  4- bebekleri ilk 6 ay omurga yapılarını korumak için tam yatış pozisyonda tutmak gerekiyor. hal böyle olunca tam yatış pozisyonu olan bir bebek arabası çok işinize yarar.

  siz ne kullanıyorsunuz diye sorarsanız mamas papas marka bir tane seçtik. yukarıda saydığım özellikler var memnunuz. yukarıda saydığım özellikler varsa o bebek arabası kullanışlı oluyor. tecrübeyle sabittir efendim :)

  incelemek isterseniz (bkz: mamas papas armadillo flip xt2 kullananlar)
 • Keşke ben de daha önce denk gelseydim dediğim tavsiyeler. Yanlış bir ürün tercih etmişiz çünkü pek memnun kalmadım. Bir kere ilk 6 aya kadar başka sonraki 6 ayda başka bir bebek arabası kullanmak daha mantıklı. ben ilk 6 ay imove kullandım, nefret ettim resmen çok ağırdı. Oturmaya başladı chicco liteway baston puset aldım rahat ettim valla.
  aslim
 • mali durumlara göre markası değişmekle birlikte bence en kullanışlı olanları baston pusetlerdir. maclareni özellikle tavsiye ederim, yeni doğandan itibaren kullanılabiliyor.
 • şu 3'lü travel sistem olanlardan tercih etmenizi öneririm. çünkü zaten ileride ister istemez baston puset mutlaka alınacak. bebek küçükken bebek arabasının daha güvenli olması gerekir, bunu sağlarken de bebek arabaları ağırlaşıyor evet yapacak bir şey yok. bebekken şunu alayım da sürekli bunu kullanırım diye bir şey olmuyor. hafif şeylere yöneliyorsunuz.
  banu
 • chicco liteway baston puset vazgeçilmezim hafif az yer kaplıyor kapanınca incecik oluyor ve doğumdan itibaren 3 yaşa kadar kullanılabiliyor. çoğu kişi şaşırıyor baston puset nasıl doğumdan itibaren kullanılıyor diyorlar ama bu pusetin tam yatma özelliği var
 • en dikkat ettiğim konulardan biride buydu ben çok araştırdım hayalim travel sistem olmasıydı hem daha kullanıslı hem daha makul olucaktı . okadar çok seçenek okadar çok yorum var ki kafa karışıyor haliyle ben çok da kafamı kuracalamadan sunny baby millenium modeline karar verdim beni en cezbeden özelliği orta gövdenin 360 derece dönebilmesiydi yani puseti değil ortada dolap gibi kolu çeviriyorsunuz birde alt sepeti sandık yani kapalı buda beni baya etkiledi çünkü içinde ne var görünmiyecek ve koyduğum seyler asla toz olmayacaktı üstelik travel sistem arabalara ve bu gibi özelliklerine rağmen 900 tl ye n11 den aldım. hiç sorun yasamadım normal fiyatı 1.500 civarıydı bayaa kardaydım cabukta geldi birde nivea bakim cantasi hediyesiyle baya mutlu olmustum hala kullaniyoruz cok memnunum bir sorun yasamadik tavsiye ederim youtube dan izleyip tum ozleliklerine bakabilirsiniz siddetle öneriyorum 5 binlik arabalara 10 basar
 • angell
 • kesinlikle tek parça olmalı biz joie marka aldık iki parçadan oluşuyor arabadan indir katla yükle eziyet oluyor şimdiki aklım olsaydı bunu almazdım bide su var bebek arabaları boşuna alınıyor gerçekten çoğu zaman hira kucakta geziyor bebek arabasını gerçekten bebekken kullandık yani 0-5 ay
 • bebek arabası alırken öncelikle bebeginizin konforuna sonra anne konforuna ve tabi butcenize göre karar vermelisiniz.bebegi dışa donuk taşımak kanguru veya bebek arabası farketmez bebeginizde güven sorunu olusturacaktir.bu sebeple ilk 1yil bebegin anneyi görerek taşınması uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.bu sebeple çift yön kullanilan bebek arabasi almanız daha çok iyi olacaktır.
  ayrıca bebek arabası ayri puset ayri sonra baston ayri alırsanız uygun gibi gorunsede daha pahaliya gelecektir.o yüzden üçünü bi arada bulunduran trawel sistem bebek arabasi almanizi tavsiye ederim.bir de bebeginizin çok aşağıda kalmayacak,size yakin olan modellerden tercih etmenizde fayda var.
 • angell
 • katlandığında kapladığı alanın küçük olması, hafif olması, tekerleklerinin 360 derece dönebilir olmasi (sürüş kolaylığı acısından onemli), güvenilir bir kilit sisteminin olması, çift yönlü kullanım özelliğinin olması ( istendiğinde anneye dönük istendiğinde dışa dönük) gibi özelliklere dikkat edilmeli.
 • bir de bebeğiniz 24 saat bunun üstünde durmayacak, bu konuyu da atla deve haline getirmeyin. mesela bebeğin yatacağı yer bebek arabası konusundan çok daha önemli. bebek arabası seçerken dışarıdan görüntüsüne, havalı olmasına vs. bakıp almayın, bebeğiniz içinde rahat edecek mi, bebek omurga yapısına uygun mu, siz kolay halledecek misiniz açıp kapamasını inanın bunlar çok daha önemli.
  berry
 • mom2be