X

Bebek Arabası Tavsiyesi : En Kullanışlı Modeller Hangileri?


 • Bebek Arabası Tavsiyesi  Bir bebeğiniz olacak, ve siz de o minik kuzuyu rahat ettirecek en kullanışlı bebek arabasını bulmak için bebek arabası tavsiyesi almaya geldiniz.

  Hem miniğinizi konforla seyahat ettirecek hem de sizi yormayacak uzun yıllar pişman olmadan kullanabileceğiniz bir bebek arabası almak istiyorsanız, önerilerimize kulak vermeniz yeterli.

  Ayrıca, markalar hakkında detaylı bilgi için En İyi Bebek Arabası Markaları yazımıza göz atabilirsiniz.  Bebek Arabası Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?  Bebek arabası seçerken dikkat edilmesi gerekenler  Bebek arabası nasıl seçilir ve iyi bir bebek arabası nasıl olmalı diye aklınızdan geçiriyorsanız, uzun yıllar rahat kullanabileceğiniz bir bebek arabası seçerken dikkat etmeniz gerekenler şunlardır:


  • Öncelikle bebeğin yaşı dikkate alınmalıdır. Bebek arabasını doğumdan itibaren kullanmayı düşünüyorsanız, sırtı tam yatabilen bebek arabası modellerini tercih etmeniz gerekir.
  • İkiz bebek bekleyenler ya da ikiz bebek sahibi olanlar onlar için özel tasarlanmış olan bebek arabalarına da göz atmalıdır. İkiz bebek arabası seçerken bebek arabasının kapıdan geçebilme, asansöre sığabilme, kolay katlanması ve katlandığında rahat bagaja sığabilmesi gibi özelliklerine ayrıca dikkat etmeliler
  • Marka her zaman önemlidir. Fakat marka bağımlısı olmak da doğru değildir. Her şeyin pahalı olanı en kullanışlı olacak diye bir kural yoktur. Farklı bütçelere hitap eden ve ihtiyaçları karşılayabilecek birçok bebek arabası markası bulunmaktadır.
  • Bebek arabasının boyutu da önemlidir. Aracı olmayanlar ya da bagaj kapasitesi küçük olanlar daha ergonomik olan arabaları tercih etmelidir.
  • Kolay katlanabilir olması en önemli kriterlerden bir tanesidir. Anne tek başına dışarı çıktığında bebek arabasını kolay bir şekilde açmalı ve kapatmalıdır.
  • Otomobili olan ve bebek araba koltuğu olmayanlar aynı zamanda araba koltuğu da olabilen bebek arabalarını tercih edebilir.
  • Yaşanılan yer de bebek arabası seçiminde bakılması gereken önemli kriterlerden bir tanesidir. her ne kadar akla gelmese de bebek arabası eğer engebeli yollarda kullanılacaksa rahat dönebilen tekerlekleri olan ve daha hafif arabalar tercih edilmelidir.
  • Bunlar dışında güvenlikte büyük önem taşıdığı için fren sistemi ve emniyet kemerlerinin de kontrol edilmesi önemlidir.


  Bebek Arabası Çeşitleri  Bebek Arabası Çeşitleri


  Bebek arabası çeşitleri oldukça fazladır ve karmaşık gözükebilir. Öncelikle hangisinin ne anlama geldiğini öğrenmek ve daha sonra alışverişe çıkmak gerekmektedir. Aksi halde bebek mağazalarında özellikler sıralandığında bazı terimler anlaşılmayabilir.

  Bu nedenle ebeveynlerin bebek arabası satın almadan önce çeşitleri hakkında bilgi sahibi olması önemlidir.

  Baston Bebek Arabası  Baston Bebek Arabası


  Baston bebek arabası nedir derseniz baston tipi bebek arabalarının en önemli özelliği hafif ve kolay açılıp kapanır olmasıdır. Hafif olması sebebi ile hem taşıması hem de sürmesi son derece basittir. Genel olarak yeni doğan bebeklerde değil, 1 yaşını aşan bebeklerde kullanmaktadır.

  Çift Yönlü Bebek Arabası  Çift yönlü bebek arabası


  Çift yönlü bebek arabaları hem kullanan kişiye hem de çevreye dönebilen bebek arabalarıdır. Anne ya da baba bebek arabası kullanırken bebeğin kendisine dönük olmasını, sürekli kontrol etmeyi istiyorsa bu tip bebek arabalarını seçmelidir. Özellikle bebekler uyuduğunda kontrol edebilmek için avantajlı modellerdendir.

  Travel Sistem Bebek Arabası  Travel sistem bebek arabası


  Son dönemlerin en popüler bebek arabası modeli seyahat tipi bir başka deyişle travel sistem bebek arabalarıdır. Bu modellerde farklı başlıklar bulunmakta ve bebek büyüdükçe bu başlıklar değişmektedir. Aynı zamanda araba koltuğu olarak da kullanılan başlığı bulunmaktadır. Bu modeller diğer modellere göre daha ağır ve daha pahalıdır.

  Üç Tekerlekli Bebek Arabası


  Üç tekerlekli bebek arabalarına teknik olarak jogging model ismi verilmektedir. Tekerleklerin bir tanesi önde, iki tanesi arkadadır. Bu modellerin kullanımı oldukça basittir. Özellikle daha yokuşlu, engebeli bölgelerde yaşayanlar bu arabaları rahat bir şekilde kullanabilir.

  Sepetli Bebek Arabası


  Bazı bebek arabalarının altında sepet bulunmaktadır. Bu tür bebek arabalarında sepetli bebek arabası adı verilir. Özellikle battaniye, mama, yedek ıslak mendil, bez, çanta gibi malzemeler buraya konulabileceği için anne tek başına olduğunda çok rahat etmektedir.

  Tam Yatabilen Bebek Arabası


  Yeni doğan bebekler için bebek arabası alınacaksa en önemli özellik tam yatabilir olmasıdır. Çünkü, yeni doğan bebekler günün büyük bir bölümünü uyuyarak geçirirler. Aynı zamanda belli bir dönem doğrulmaları doğru değildir. Bu arabaların yeni doğan bel desteği olup olmamasına da dikkat edilmeli ve eğer yoksa ekstra bel desteği aparatı alınmalıdır. Bebek büyüdükçe de gündüz uykusuna uyumaya devam edeceği için tam yatabilen bebek arabaları avantajlı modellerdendir.

  Tek Elle Katlanabilen Bebek Arabası


  Bebek arabasının tek elle katlanabilmesi önemli bir özelliktir. Bebeği ile tek başına dışarı çıkan bir ebeveyn bebeği kucağına aldığında arabayı rahatça katlayabilmelidir. Her zaman yakında destek olacak biri olmayabilir. Bu nedenle tek elle katlanabilmesi bebek arabasını satın alırken dikkat edilecek önemli noktalardan bir tanesidir.

  Bebek Arabası Aksesuarları  Bebeğinizle birlikte dolaşırken sizi ve bebeğinizi rahat ettiren ve gerçekten işe yarayan bebek arabası aksesuarları bazen hayat kurtarıcı olabiliyor.

  İşte annelerin iyi ki almışım dedikleri pratik bebek arabası aksesuarları:

  1- Bebek Arabası Yağmurluğu

  Trendyol

  Bebek Arabası Yağmurluk Çeşitleri
  2-
  Trendyol

  Puset Örtüsü Çeşitleri


 • bebek arabası arayışı içinde olanlar size bebek arabası tavsiyesi vermeye geldim :)

  öncelikle bebek arabanızı mağazadan ziyade internetten almanızı tavsiye ederim. çünkü bebek arabası fiyatları internette çok daha ucuz oluyor. Hatta mağazaya gidin bir güzel inceleyin, deneyin. Daha sonra o marka ve modelin fiyatını internetten araştırın.

  tabi ki öyle her siteden almayın, güvenilir sitelerden almanız gerek.
  fiyat uygunluğu, güvenilirlik ve çeşit bakımından önerdiğim siteleri aşağıya ekledim.

  ebebek bebek arabası fiyatlarını incelemek için buraya tıklayınız

  trendyol bebek arabası fiyatlarını incelemek için buraya tıklayınız

  morhipo bebek arabası fiyatlarını incelemek için buraya tıklayınız

  joker bebek arabası fiyatlarını incelemek için buraya tıklayınız


  konumuza dönecek olursak, en iyi bebek arabası diye bir şey yok aslında, bunu bir kenara yazın. bebek arabası seçimi sizin ve bebeğinizin kendi ihtiyaçlarınıza göre şekilleniyor.

  bebek arabası alırken şu 4 şeye dikkat edin;

  1- alacağınız bebek arabası tank gibi devasa ve ağır bir şey olmasın. görünüşü havalı olsa da, kullanamaz pişman olursunuz. paranıza yazık etmeyin. bebeğin ihtiyaçları için mağaza mağaza gezeceksiniz o arabayla haberiniz olsun.

  2- bebek arabasının en işinize yarayacak özelliği kolay açılıp kapanabiliyor olması. hatta bunun tek elle açılıp kapananları makbul.

  3- bir diğer önemli husus da güvenlik tabi. tekerleklerini dikkatli inceleyin çok küçük tekerler bebeği çok sallar mesela. fren yapısı sağlam olmalı.

  4- bebekleri ilk 6 ay omurga yapılarını korumak için tam yatış pozisyonda tutmak gerekiyor. hal böyle olunca tam yatış pozisyonu olan bir bebek arabası çok işinize yarar.

  siz ne kullanıyorsunuz diye sorarsanız mamas papas marka bir tane seçtik. yukarıda saydığım özellikler var memnunuz. yukarıda saydığım özellikler varsa o bebek arabası kullanışlı oluyor. tecrübeyle sabittir efendim :)

  incelemek isterseniz (bkz: mamas papas armadillo flip xt2 kullananlar)
 • Keşke ben de daha önce denk gelseydim dediğim tavsiyeler. Yanlış bir ürün tercih etmişiz çünkü pek memnun kalmadım. Bir kere ilk 6 aya kadar başka sonraki 6 ayda başka bir bebek arabası kullanmak daha mantıklı. ben ilk 6 ay imove kullandım, nefret ettim resmen çok ağırdı. Oturmaya başladı chicco liteway baston puset aldım rahat ettim valla.
  aslim
 • mali durumlara göre markası değişmekle birlikte bence en kullanışlı olanları baston pusetlerdir. maclareni özellikle tavsiye ederim, yeni doğandan itibaren kullanılabiliyor.
 • şu 3'lü travel sistem olanlardan tercih etmenizi öneririm. çünkü zaten ileride ister istemez baston puset mutlaka alınacak. bebek küçükken bebek arabasının daha güvenli olması gerekir, bunu sağlarken de bebek arabaları ağırlaşıyor evet yapacak bir şey yok. bebekken şunu alayım da sürekli bunu kullanırım diye bir şey olmuyor. hafif şeylere yöneliyorsunuz.
  banu
 • chicco liteway baston puset vazgeçilmezim hafif az yer kaplıyor kapanınca incecik oluyor ve doğumdan itibaren 3 yaşa kadar kullanılabiliyor. çoğu kişi şaşırıyor baston puset nasıl doğumdan itibaren kullanılıyor diyorlar ama bu pusetin tam yatma özelliği var
 • en dikkat ettiğim konulardan biride buydu ben çok araştırdım hayalim travel sistem olmasıydı hem daha kullanıslı hem daha makul olucaktı . okadar çok seçenek okadar çok yorum var ki kafa karışıyor haliyle ben çok da kafamı kuracalamadan sunny baby millenium modeline karar verdim beni en cezbeden özelliği orta gövdenin 360 derece dönebilmesiydi yani puseti değil ortada dolap gibi kolu çeviriyorsunuz birde alt sepeti sandık yani kapalı buda beni baya etkiledi çünkü içinde ne var görünmiyecek ve koyduğum seyler asla toz olmayacaktı üstelik travel sistem arabalara ve bu gibi özelliklerine rağmen 900 tl ye n11 den aldım. hiç sorun yasamadım normal fiyatı 1.500 civarıydı bayaa kardaydım cabukta geldi birde nivea bakim cantasi hediyesiyle baya mutlu olmustum hala kullaniyoruz cok memnunum bir sorun yasamadik tavsiye ederim youtube dan izleyip tum ozleliklerine bakabilirsiniz siddetle öneriyorum 5 binlik arabalara 10 basar
 • angell
 • kesinlikle tek parça olmalı biz joie marka aldık iki parçadan oluşuyor arabadan indir katla yükle eziyet oluyor şimdiki aklım olsaydı bunu almazdım bide su var bebek arabaları boşuna alınıyor gerçekten çoğu zaman hira kucakta geziyor bebek arabasını gerçekten bebekken kullandık yani 0-5 ay
 • bebek arabası alırken öncelikle bebeginizin konforuna sonra anne konforuna ve tabi butcenize göre karar vermelisiniz.bebegi dışa donuk taşımak kanguru veya bebek arabası farketmez bebeginizde güven sorunu olusturacaktir.bu sebeple ilk 1yil bebegin anneyi görerek taşınması uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.bu sebeple çift yön kullanilan bebek arabasi almanız daha çok iyi olacaktır.
  ayrıca bebek arabası ayri puset ayri sonra baston ayri alırsanız uygun gibi gorunsede daha pahaliya gelecektir.o yüzden üçünü bi arada bulunduran trawel sistem bebek arabasi almanizi tavsiye ederim.bir de bebeginizin çok aşağıda kalmayacak,size yakin olan modellerden tercih etmenizde fayda var.
 • angell
 • katlandığında kapladığı alanın küçük olması, hafif olması, tekerleklerinin 360 derece dönebilir olmasi (sürüş kolaylığı acısından onemli), güvenilir bir kilit sisteminin olması, çift yönlü kullanım özelliğinin olması ( istendiğinde anneye dönük istendiğinde dışa dönük) gibi özelliklere dikkat edilmeli.
 • bir de bebeğiniz 24 saat bunun üstünde durmayacak, bu konuyu da atla deve haline getirmeyin. mesela bebeğin yatacağı yer bebek arabası konusundan çok daha önemli. bebek arabası seçerken dışarıdan görüntüsüne, havalı olmasına vs. bakıp almayın, bebeğiniz içinde rahat edecek mi, bebek omurga yapısına uygun mu, siz kolay halledecek misiniz açıp kapamasını inanın bunlar çok daha önemli.
  berry
 • mom2be