X

Bebek Hamağı Nasıl Seçilir? İşte En İyi 5 Bebek Hamağı Markası


 • Bebek Hamağı Nasıl Seçilir? En İyi Bebek Hamağı Markaları Nelerdir?


  Bebeğinizin huzurla uyumasını sağlayan, bebekler için iyi bir yatak alternatifi olan bebek hamağı, anne babalar için büyük bir rahatlık. Bebeğiniz hamağında sakinleşip, keyifli vakit geçirirken siz de evde rahatça işlerinizi halledebilirsiniz. Peki hangi modeller daha kullanışlı, bebek hamağı alırken nelere dikkat etmeli gibi aklınızdaki tüm soru işaretlerini bu yazımızda gideriyoruz.


  Bebek Hamağı Nedir?  Bebek Hamağı nedir


  Kolay kurulan, portatif ve istenilen her yere kolaylıkla taşınabilen bebek hamağı kısaca; bebeğinize bahçede, balkonda, piknikte ya da seyahatte uyuyabilme imkânı sunan, sallanabilen bir beşik çeşididir. Her türlü mekanda, bebeğinizin konforlu olmasını sağlayan ve ergonomik dizaynı sayesinde bebeğinizin gelişimine katkı sunan hamak ve salıncak modelleri, ideal bebek mobilyalarından biri olarak sıklıkla tercih ediliyor.

  En İyi 5 Bebek Hamağı Markası  En İyi 5 Bebek Hamağı Markası ve Modeli


  Birkaç farklı tasarım ve çeşitten oluşan bebek hamakları temelde aynı işleve sahip, peki ebeveynlerin en çok memnun kaldıkları en iyi bebek hamağı marka ve modelleri hangileri?

  1- Svava Standlı Bebek Hamağı  Svava Ahşap Bebek Hamağı  Ahşap malzemeden yapılan, Svava Standlı bebek hamağını taşıması oldukça kolaydır, ürün portatif olduğu için her yere götürebilirsiniz.

  Svava Bebek Hamağı Özellikleri

  -Svava hamağın, ayağında bulunan kaydırmazlar sayesinde, bebeğinizi sallarken hamak hareket etmez. Böylece düşme ya da devrilme tehlikesi ortadan kalkar.

  -Çok Sessiz. Hamağın takıldığı kancalar plastikten yapıldığı için, sallanırken gıcırtı ve ses çıkarmaz. Bu sayede bebeğiniz çabuk uykuya geçer.

  -Kumaşı %100 Pamuktur. Hava Alarak Bebeğinizin terlemesini ve pişik olmasını engeller.

  -Pek çok renk seçeneği mevcut

  - 40-50 Kg kadar rahatlıkla taşıyabiliyor.


  Svava Bebek Hamağı fiyatını aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.

  Trendyol

  Svava Standlı Bebek Hamağı


  Bebek Hamağı Alırken Nelere Dikkat Etmeli?  Bebek Hamağı Alırken Nelere Dikkat Etmeli


  Bebek hamağı alırken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:


  • Bebek hamağı çeşitleri genel olarak çelik standlı ya da ahşap olarak ikiye ayrılıyor. Hamağın kaliteli olup olmadığını, stand malzemesinin niteliğine, dayanıklılığına, güvenilirliğine ve de hamakta kullanılan kumaş kalitesine dikkat ederek anlayabilirsiniz.
  • Modele göre değişiklik göstermekle birlikte bazı modellerde tente özelliği mevcut. Tente ya da cibinlik özelliği ışık, rüzgâr, güneş, sinek gibi istenmeyen dış etkenlere karşı koruma sağlıyor.
  • Bebeğinizin hamakta güvenli şekilde kalmasını sağlamak ve de sallanırken düşmesini engellemek için hamakta emniyet kemeri bulunup bulunmadığına dikkat edin.
  • Bazı hamak modellerinde yer alan destek minderi bebeğin daha konforlu hissetmesine yardımcı oluyor. Destek minderi olan modeller daha kullanışlı oluyor.


  Bebek Hamağı Ne İşe Yarar?  Bebek Hamağı Ne İşe Yarar


  Bebek Hamağının işlevlerini şöyle sıralayabiliriz;


  • Bebek hamakları ergonomik tasarımları sayesinde bebeğin anne karnındaki yatış pozisyonunu sağlayacak şekilde tasarlandığı için özellikle kolik ve gaz sancısı problemleri yaşayan bebeklerin sakinleşip daha kolay uykuya geçmelerini sağlıyor.
  • Hamak şeklinde olması sebebiyle bebeği hafifçe sararak cenin pozisyonu oluşturan yatak modeli, anne karnı huzuru sağlamasının yanı sıra kafa düzlüğü ve bel kaymalarını engelleyerek bebeğin gelişimine olumlu katkı sağlıyor.
  • Genellikle çelik borudan ya da ahşaptan üretilmiş standlı modellerden oluşmakta olup kısa sürede sökülüp takılma ve kolay taşınma özelliği ile bebeğin her ortamda rahat ve huzurlu bir uyku uyumasını kolaylaştırıyor.


  Standlı yatağın hamak bölümü, rahat sünger ve çeşitli renk ve ebatlarda üretilmiş pamuklu kumaştan yapılmış.
  Bebek hamaklarında sallanma özelliği olduğu için anne babaların dönem dönem başvurdukları çarşafta sallama tekniğinin yerini aldı.
 • Merhaba;
  Kolik olan bebeği sakinleştirmek çok zordur. Bebek hamağı özellikle kolik olan bebekler için bence hayat kurtarıcı. Anne karnındaki pozisyonu gibi yattıkları için çok rahat ediyorlar ve sancıları azalıyor. Ben 9. aya kadar kullandım ve gerçekten çok faydasını gördüm. Hamak almak konusunda kararsız annelere tavsiyemdir :)