Makarnavitma Yorumları


Makarnavitma YorumlarıMerhabalar,

MakarnaVitma kullananlar yorumlarını paylaşabilirler mi acaba?

Vitma markası olarak, bebekler için mercimek, bulgur, pirinç unu gibi gıda ürünleri üretiyorlar. Aranızda vitma marka ek gıda ürünleri kullanan varsa yorum yapabilirse sevinirim. Ben makarnavitma yorumları diye araştırma yaptım ama pek detaylı bilgili bulamadım açıkçası.

Gıda mühendisi bir anne tarafından kurulmuş, Vitma gıda olarak koruyucusuz ve katkısız gıda ürünleri ürettiklerini iddia ediyorlar.

Instagram ve Facebook sayfalarında "organik" ürünler ürettiklerini yazmışlar fakat güncel olarak baktığımda, internet sitelerinde kendi ürettikleri ürünlerin "organik" olduğuna dair bir ibare yok?

Bakın farklı firmaların "organik" ürünlerini satıyorlar, o farklı markaların organik sertifikaları var.

Ama kendi ürettikleri ürünlere "organik" yazamamışlar haliyle ürün paketlerinde herhangi bir organik sertifikası da yok! O zaman bu ürünlerin piyasadaki ürünlerden ne farkı var ki? Organik olmazsa, organik sertifikası olmazsa nereden bilelim koruyucu/katkı maddesi içermediğini? Her "anne eliyle doğal ürün yaptık" diyen markayı alacak mıyız?

Sitesine baktığımda "doğal" ürünler yazıyor. En sevmediğim şey! Piyasada sertifika alamayan markalar paketlerinin üstüne "doğal" yazıyorlar ya da kendilerini öyle tanımlıyorlar. "Doğal" kelimesinin herhangi bir yasal yaptırımı yok, her ürün kendine "doğal" diyebilir anlayacağınız. Tüketiciyi kandırmak oluyor bu.

Bu arada sosyal medya hesaplarında da ürettikleri gıda ürünleri ile ilgili çok bilgi yok. makarnavitma instagram sayfasında daha çok bebekler için ek gıda tarifleri var.

Evet hanımlar, makarnavitma yorumlarınızı bekliyorum .
Merhabalar ilgili anne,

İnternetteki Makarnavitma yorumlarını pek aydınlatıcı bulmadığım için almaya çekindim açıkçası ben de. Belli ki ürünler organik değil bu yüzden sertifikaları yok. En azından AVM'de raftaki ürünün içindekiler kısmına bakıp alabiliyorsunuz, sertifikası bile olmayan bir gıda ürününü internetten almak bana biraz riskli geldi açıkçası.
Merhaba,

Ben de uzunca araştırdıktan sonra, bebeğimin ek gıdasında kullanmak üzere organik sertifikalı, katkı maddesi ve koruyucu içermeyen gıda ürünleri keşfettim.

Organik sertifikası veren pek çok şirket var, fakat araştırmalarım sonucunda özellikle Avrupa'da geçerliliği olan bir sertifikayı daha güven verici bulduğum için Ecocert sertifikası olan ürünleri tercih ediyorum.

Örneğin "Beyorganik" markası çoğu ürününde "EcoCERT" onayı var, fakat bazı ürün paketlerinde "EcoCERT" yazmayanlar da var. Bu nedenler bir markanın her ürünü bu sertifikayı almayabiliyor bu da aklınızda olsun. Ambalaj üzerinde EcoCert ibaresinin olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Aşağıdaki linklerden tercih ettiğim gıdaları inceleyebilirsiniz.

Trendyol
Beyorganik Organik GıdalarTrendyol
Grün Organik Gıdalar

Benzer Konular