X

Oto Koltuğu Tavsiyesi: 2020'nin En İyi Oto Koltuğu Markaları


 • Bebek Oto Koltuğu Tavsiyesi


  Hastaneden çıkarken yenidoğan bebeğinizi aracınızda güvenle taşımak için bebek daha doğmadan önce karar verip alınması gereken belki de en önemli bebek gerecidir oto koltuğu. İşte bu karar verme sürecinde bebek oto koltuğu tavsiyesi arayan ebeveynlere yardımcı olmak için aradık taradık, anne babaların en çok memnun kaldığı, piyasadaki en güvenli ve en iyi oto koltuğu markalarını listedik.
  • Daha önce bebek arabası kullansanız da uzun mesafeler için araba içerisinde kullanabileceğiniz bir koltuğa ihtiyacınız olacaktır. Bu nedenle doğumdan itibaren kullanılabilen bebek oto koltuğu ürünleri, hem bebeğinizin can güvenliğini hem de sizin iç huzurunuzu sağlayacaktır.


  Bebek Oto Koltuğu Alırken Nelere Dikkat Etmeli?  Bebek Oto Koltuğu Alırken Nelere Dikkat Etmeli?


  Minik yavrunuz için oto koltuğu almaya karar verdiniz ancak piyasada birçok marka ve model var değil mi? Bebek için oto koltuğu alırken nelere dikkat etmeli, gelin ayrıntılarıyla anlatalım.

  İster uzun mesafe ister kısa mesafe olsun, bebeğinizin araba içerisinde rahat hareket imkanı ve güvenli seyahat edebilmesi için gerekli ihtiyaçların başında oto koltuğu geliyor.

  Oto koltuğu seçerken ilk kriter bebeğinizin yaşı ve kilosudur. Uluslararası standartlar ve yapılan önemli testlere göre oto koltukları gruplara ayrılmıştır:
  Grup 0: Yeni doğandan 9 kg'a kadar olan bebek oto koltuğu modellerini kapsar.
  1. Grup: 9 ile 18 kg aralığındaki bebekler için tasarlanan modellerdir.
  2. Grup: 15 ile 36 kg arasındaki çocuklar için tasarlanmış modelleri kapsar.
  3. Grup: 36 kg ve üzeri çocukların kullanımına özel olarak tasarlanan, "toddler" olarak adlandırılan gruptur.
  Oto koltuğu seçiminde diğer önemli husus, aracınız ile oto koltuğunun uyumudur. Kullanma talimatları ile araç koltuğuna sabitlenme seçenekleri arasındaki bağlantıların, sizin aracınızda olup olmadığını değerlendirmeniz gereklidir. Örneğin, bazı oto koltukları sadece isofix destekli araçlarda kullanılmaktadır.
  Son olarak diğer bir önemli detay ise Alman Otomobil Kurumu tarafından oto koltukları için yapılan çarpışma testi sertifikalarıdır. "Adac Test" olarak bilinen bu testi geçebilen ve geçemeyen oto koltuğu modelleri olduğu için, seçim kriterinizde önemli rol oynayacağını düşünmekteyiz.

  2020'nin En İyi Oto Koltuğu Markaları  En İyi Oto Koltuğu


  Ele avuca sığmayan çocuğunuza oto koltuğu seçmek için bakmadığınız yer kalmadıysa, doğru yere geldiniz demektir. Piyasa birçok marka model olsa da, işte ebeveynlerin en çok tercih ettiği en iyi oto koltuğu marka ve modelleri;

  1. BeSafe Flex Fix  BeSafe Flex Fix


  Diğer oto koltuklarının yanı sıra ekstra çene ve göğüs koruması sağlayan pedleri ve isofix kurulumu ile en çok tercih edilen oto koltukları arasında BeSafe Felx Fix de yerini alıyor. Çocuğunuz büyüdükçe büyüyen ve panoramik görüş imkanı sunan bu harika oto koltuğunu 15-36 kg arasında güvenle kullanabilirsiniz.

  BeSafe Flex Fix güncel fiyat bilgisini aşağıdaki linklerden öğrenebilir fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

  Trendyol

  BeSafe Flex Fix
  Hepsiburada

  BeSafe Flex Fix
  2. Maxi Cosi Tobi  Maxi-Cosi Tobi


  Tasarım ödülüne sahip Maxi Cosi Tobi, doğumdan itibaren 4 yaşa kadar kullanılabilmektedir. Özel tasarımlı bazası, çocuklar içi panoramik görüş imkanı sağlar. Isofix bağlantısı ile ekstra koruma sağlayan oto koltuğu, 360 derece dönebildiği için kolay kullanımı ile ebeveynlerin gözdesi arasında yer alıyor.

  Maxi Cosi Tobi güncel fiyat bilgisini aşağıdaki linklerden öğrenebilir fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

  Hepsiburada

  Maxi Cosi Tobi
  Trendyol

  Maxi Cosi Tobi
  3. Chicco Oasys 2-3 FixPlus  Chicco Oasys 2-3 FixPlus


  Belçika'nın en iyi oto koltuğu ödülüne sahip Chicco Oasys 2-3 FixPlus modeli, 15-36 kg arası için uygun. Kilo alımı ve boy uzaması ile doğru orantılı olarak büyüyen koltuğun isofix ve 3 nokta kemer bağlantıları ile 4 farklı yatış pozisyonu mevcut. Üstelik yenilikçi güvenlik pedine sahip olduğu için darbeleri %35 azaltmasıyla ünlüdür.

  Chicco Oasys 2-3 FixPlus güncel fiyat için aşağıdaki linke tıklayınız.

  Trendyol

  Chicco Oasys 2-3 FixPlus
  Hepsiburada

  Chicco Oasys 2-3 FixPlus
  4. Joie Bold  Joie Bold


  9-36 kg aralığı için uygun olan Joie Bold, isofix bağlantılarının 9 kademeye kadar uzaması ile dikkatleri üzerine çekiyor. Özel tasarımı ile yan darbelere karşı ekstra koruma sağlayan oto koltuğunun 11 kademe baş dayama ünitesi de mevcut. Tek elle 3 farklı yatış seviyesi ile annelere hareket özgürlüğü sağlayan Joie Bold, güvenli yolculukların en yakın arkadaşı sayılıyor.

  5. Baby & Plus Orbitfix V2  Baby Plus Orbitfix V2  AB Güvenlik Standartları ECE R44/04 sertifikasına sahip Baby&Plus Orbitfix V2, isofix bağlantısı, tek tuşla sabitlenmesi ve doğumdan itibaren 36 kg'a kadar kullanılması ile ebeveynlerin bir diğer favori ürünü arasında yer alıyor. Doğumdan itibaren koltuk içi dolgulu iç pedler rahatlık sağlarken, bebeğiniz büyüdükçe bu pedleri çıkararak daha uzun yıllar güvenle kullanabilirsiniz.

  Trendyol

  Baby & Plus Orbitfix
  6. Kraft Techno Fix  Kraft Techno Fix


  9-36 kg aralığında kullanılan bu Kraft Techno Fix ebeveynlerin favorisi konumunda. 9. aydan itibaren kullanılabilmesi, 5 nokta kemer bağlantısı ve 4 farklı yatış pozisyonu ile ekstra konfor sunan bu koltuğa miniğiniz de bayılacak. Üstelik bebeğiniz büyüdükçe ayarlanabilen 5 kademeli desteği de diğer bir avantajı.

  Kraft Techno Fix güncel fiyat için aşağıdaki linke tıklayınız.

  Trendyol

  Kraft Techno Fix
  Hepsiburada

  Kraft Techno Fix