X

Umca Solusyon Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?


 • Umca Solüsyon Nedir


  İçeriğinde Afrika sardunyası ekstresi bulunan umca damla olarak da bilinen Umca solüsyon ne işe yarar, ne için ve nasıl kullanılır gibi aklınıza takılan soruları bu yazımızda detaylıca yanıtlıyoruz.


  Umca Solüsyon Nedir?


  Umca damla, diğer adıyla Umca solüsyon kısaca; 1 yaş ve üzeri bebeklerde vücut direncini artırmak ve bağışıklık sistemini desteklemek için kullanılan bitkisel bir takviyedir. Özellikle üst solunum yolu enfeksiyonlarına karşı etkili bir solüsyon olması ile bilinir.

  Umca Solüsyon Ne İşe Yarar?  Umca Solüsyon Ne İşe Yarar


  Umca solüsyon, üst solunum yolu rahatsızlıklarında semptomların rahatlaması için kullanılır. Umca damla aynı zamanda vücuttaki bakteri ve virüsleri bloke ederek, vücuda zarar vermelerini önler. Böylece mevcut hastalığın daha hızlı iyileşmesini sağlar.
  Umca solüsyon iyileştirici özelliğini Afrika sardunyasından elde edilen ekstreye borçludur.

  Bu eşsiz bitkinin ana vatanı Güney Afrika kıyılarıdır. Çiçekleri olan otsu formdaki Afrika sardunyası, sağlık açısından kökleri kullanmak suretiyle değerlendirilir. Sağlık açısından uzun yıllardır etkinliğini ispatlamış olan bu bitkinin pek çok klinik çalışması vardır. Hem çocuklarda hem de yetişkinlerde kimyasal ilaçlara karşı alternatif bir çözüm olarak kullanılır.

  Umca solüsyon başta grip olmak üzere, boğaz enfeksiyonu, öksürük, soğuk algınlığı ve sinüzit gibi üst solunum yollarına ait vücut alanlarında etkilidir. Hastalık zamanlarında yaşanan boğaz kızarıklığı, iltihap ve ağrıların tedavi edilmesinde de kullanılır. Özellikle çocuklarda yorgunluk, halsizlik ve enfeksiyondan kaynaklanan ateş durumlarında, bu olumsuz etkenlerin verdiği problemleri azaltır.

  Umca Solüsyon Fiyatı


  Umca solüsyon fiyatı değişiklik gösterebiliyor. Aşağıdaki linklerden fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

  Hepsiburada

  Umca Solüsyon
  Umca Solüsyon Nasıl Kullanılır?  Umca Solüsyon Nasıl Kullanılır


  Umca solüsyon (damla), uzman çocuk doktorunun ya da yetişkinler için hekimin tavsiyeleri doğrultusunda kullanılır. Ancak solüsyon prospektüsünde genel bilgi olarak 1 yaşından itibaren günde 3 ila 10 damla arası kullanılabileceği yazar.

  Hastalık zamanlarında ise bu miktar günde 3 kez, 20 damla olabilir.
  5 yaş ve üzerindeki çocuklarda ise günde 3 kez 15 - 20 damla arası kullanılırken, hastalık zamanlarında 30 damlaya kadar miktar artırılabilir. Eğer Umca solüsyon yetişkinlerde kullanılacaksa, günde 3 kez 30 damla, hastalık zamanlarında ise 40 damla olarak kullanılmalıdır.
  Umca solüsyon, aç ya da tok olarak alınabilir. Bir bardak su içerisine belirtilen miktarda damlatılarak kullanılır. Umca solüsyon şişesi açıldıktan sonra, 25 derece ve altında oda sıcaklığında saklanıldığı edildiği taktirde 6 ay boyunca kullanılabilir.


  • Umca solüsyon içeriğinde etanol bulunması nedeniyle, araç ve makine kullanımında dikkatle alınmalıdır.


  Umca Solüsyon Yan Etkileri  Umca Solüsyon Yan Etkileri


  Umca solüsyonun yan etkileri genellikle enfeksiyon durumlarında oluşan karın ağrısı, mide yanması ve bulantısı, ishal gibi nadir görülen rahatsızlıklardır. Umca damlanın yan etkileri çok nadiren de olsa hafif diş eti kanamaları ya da burun kanaması şeklinde de görülebilmektedir.

  Umca solüsyon içeriğindeki maddelere karşı alerjik reaksiyon gösteren kişilerde çok nadir de olsa yüzde şişlik, kan basıncında düşüş ve nefes darlığı görülebilir. Herhangi bir yan etki izlendiğinde doktora başvurulması gerekir.

  Umca Solüsyon Kaç Yaş İçin Kullanılır?


  Umca solüsyon, 1 yaş ve üzeri bebekler için uygundur. Bu nedenle Umca damla 1 yaşın altındaki bebeklerde kullanımı önerilmez. Ayrıca hamile ve emziren annelerde kullanımı yalnızca doktor kontrolünde olmalıdır.

  Hatırlatma:

  Bu yazı bu ilaç ile ilgili aklınızdaki soru işaretlerini gidermeye yardımcı olması için ilacın prospektüs bilgilerinden yararlanılarak genel bilgilendirme amacıyla yazılmıştır. Doktor muayenesi yerine geçemez ya da kişisel tanı ve tedavi yöntemi olarak kullanılamaz.


  Umca Solüsyon Prospektüs


  Umca solüsyon prospektüsü pdf olarak Umca Solüsyon Prospektüs pdf linkinden görebilirsiniz. Umca solüsyon içeriği, etken maddesi, doz bilgisi, saklama koşulları gibi detaylı bilgileri prospektüsten ayrıntılarıyla öğrenebilirsiniz.  Uyarı:

  Bu yazı ilacın prospektüs bilgilerinden yararlanarak genel bilgilendirme amacı ile yazılmıştır. İlaç firmaları zaman zaman ilaç içeriklerinde değişiklik yapabilir ve ilacın prospektüs bilgilerini güncelleyebilir. Bu nedenle bu ilacı kullanmadan önce, ilacın kullanım şekli, kullanacak kişinin yaş aralığı, zamanı, sıklığı, miktarı vs. gibi ilaçla ilgili her türlü bilgiyi öncelikle doktorunuza danışmalı ve ilacı doktor onayı ile kullanmalısınız. Bu yazıdaki bilgilerin hiçbir şekilde doktor muayenesi yerine geçmediğini ya da kişisel tanı ve tedavi yöntemi olarak kullanılamayacağını hatırlatır, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulama ya da tedaviden doğacak zararlardan bebeksozluk.com sitesinin sorumlu tutulamayacığını bilginize sunarız.