X

bebek arabası tavsiyeleri

 • bebek arabası arayışı içinde olanlar size bebek arabası tavsiyesi vermeye geldim :)

  öncelikle bebek arabanızı mağazadan ziyade internetten almanızı tavsiye ederim. çünkü bebek arabası fiyatları internette çok daha ucuz oluyor. Hatta mağazaya gidin bir güzel inceleyin, deneyin. Daha sonra o marka ve modelin fiyatını internetten araştırın.

  tabi ki öyle her siteden almayın, güvenilir sitelerden almanız gerek.
  fiyat uygunluğu, güvenilirlik ve çeşit bakımından önerdiğim siteleri aşağıya ekledim.

  ebebek bebek arabası fiyatlarını incelemek için buraya tıklayınız

  trendyol bebek arabası fiyatlarını incelemek için buraya tıklayınız

  morhipo bebek arabası fiyatlarını incelemek için buraya tıklayınız

  joker bebek arabası fiyatlarını incelemek için buraya tıklayınız


  konumuza dönecek olursak, en iyi bebek arabası diye bir şey yok aslında, bunu bir kenara yazın. bebek arabası seçimi sizin ve bebeğinizin kendi ihtiyaçlarınıza göre şekilleniyor.

  bebek arabası alırken şu 4 şeye dikkat edin;

  1- alacağınız bebek arabası tank gibi devasa ve ağır bir şey olmasın. görünüşü havalı olsa da, kullanamaz pişman olursunuz. paranıza yazık etmeyin. bebeğin ihtiyaçları için mağaza mağaza gezeceksiniz o arabayla haberiniz olsun.

  2- bebek arabasının en işinize yarayacak özelliği kolay açılıp kapanabiliyor olması. hatta bunun tek elle açılıp kapananları makbul.

  3- bir diğer önemli husus da güvenlik tabi. tekerleklerini dikkatli inceleyin çok küçük tekerler bebeği çok sallar mesela. fren yapısı sağlam olmalı.

  4- bebekleri ilk 6 ay omurga yapılarını korumak için tam yatış pozisyonda tutmak gerekiyor. hal böyle olunca tam yatış pozisyonu olan bir bebek arabası çok işinize yarar.

  siz ne kullanıyorsunuz diye sorarsanız mamas papas marka bir tane seçtik. yukarıda saydığım özellikler var memnunuz. yukarıda saydığım özellikler varsa o bebek arabası kullanışlı oluyor. tecrübeyle sabittir efendim :)

  incelemek isterseniz (bkz: mamas papas armadillo flip xt2 kullananlar)
 • Keşke ben de daha önce denk gelseydim dediğim tavsiyeler. Yanlış bir ürün tercih etmişiz çünkü pek memnun kalmadım. Bir kere ilk 6 aya kadar başka sonraki 6 ayda başka bir bebek arabası kullanmak daha mantıklı. ben ilk 6 ay imove kullandım, nefret ettim resmen çok ağırdı. Oturmaya başladı chicco liteway baston puset aldım rahat ettim valla.
  aslim
 • mali durumlara göre markası değişmekle birlikte bence en kullanışlı olanları baston pusetlerdir. maclareni özellikle tavsiye ederim, yeni doğandan itibaren kullanılabiliyor.
 • şu 3'lü travel sistem olanlardan tercih etmenizi öneririm. çünkü zaten ileride ister istemez baston puset mutlaka alınacak. bebek küçükken bebek arabasının daha güvenli olması gerekir, bunu sağlarken de bebek arabaları ağırlaşıyor evet yapacak bir şey yok. bebekken şunu alayım da sürekli bunu kullanırım diye bir şey olmuyor. hafif şeylere yöneliyorsunuz.
  banu
 • chicco liteway baston puset vazgeçilmezim hafif az yer kaplıyor kapanınca incecik oluyor ve doğumdan itibaren 3 yaşa kadar kullanılabiliyor. çoğu kişi şaşırıyor baston puset nasıl doğumdan itibaren kullanılıyor diyorlar ama bu pusetin tam yatma özelliği var
 • en dikkat ettiğim konulardan biride buydu ben çok araştırdım hayalim travel sistem olmasıydı hem daha kullanıslı hem daha makul olucaktı . okadar çok seçenek okadar çok yorum var ki kafa karışıyor haliyle ben çok da kafamı kuracalamadan sunny baby millenium modeline karar verdim beni en cezbeden özelliği orta gövdenin 360 derece dönebilmesiydi yani puseti değil ortada dolap gibi kolu çeviriyorsunuz birde alt sepeti sandık yani kapalı buda beni baya etkiledi çünkü içinde ne var görünmiyecek ve koyduğum seyler asla toz olmayacaktı üstelik travel sistem arabalara ve bu gibi özelliklerine rağmen 900 tl ye n11 den aldım. hiç sorun yasamadım normal fiyatı 1.500 civarıydı bayaa kardaydım cabukta geldi birde nivea bakim cantasi hediyesiyle baya mutlu olmustum hala kullaniyoruz cok memnunum bir sorun yasamadik tavsiye ederim youtube dan izleyip tum ozleliklerine bakabilirsiniz siddetle öneriyorum 5 binlik arabalara 10 basar
 • angell
 • kesinlikle tek parça olmalı biz joie marka aldık iki parçadan oluşuyor arabadan indir katla yükle eziyet oluyor şimdiki aklım olsaydı bunu almazdım bide su var bebek arabaları boşuna alınıyor gerçekten çoğu zaman hira kucakta geziyor bebek arabasını gerçekten bebekken kullandık yani 0-5 ay
 • bebek arabası alırken öncelikle bebeginizin konforuna sonra anne konforuna ve tabi butcenize göre karar vermelisiniz.bebegi dışa donuk taşımak kanguru veya bebek arabası farketmez bebeginizde güven sorunu olusturacaktir.bu sebeple ilk 1yil bebegin anneyi görerek taşınması uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.bu sebeple çift yön kullanilan bebek arabasi almanız daha çok iyi olacaktır.
  ayrıca bebek arabası ayri puset ayri sonra baston ayri alırsanız uygun gibi gorunsede daha pahaliya gelecektir.o yüzden üçünü bi arada bulunduran trawel sistem bebek arabasi almanizi tavsiye ederim.bir de bebeginizin çok aşağıda kalmayacak,size yakin olan modellerden tercih etmenizde fayda var.
 • angell
 • katlandığında kapladığı alanın küçük olması, hafif olması, tekerleklerinin 360 derece dönebilir olmasi (sürüş kolaylığı acısından onemli), güvenilir bir kilit sisteminin olması, çift yönlü kullanım özelliğinin olması ( istendiğinde anneye dönük istendiğinde dışa dönük) gibi özelliklere dikkat edilmeli.
 • bir de bebeğiniz 24 saat bunun üstünde durmayacak, bu konuyu da atla deve haline getirmeyin. mesela bebeğin yatacağı yer bebek arabası konusundan çok daha önemli. bebek arabası seçerken dışarıdan görüntüsüne, havalı olmasına vs. bakıp almayın, bebeğiniz içinde rahat edecek mi, bebek omurga yapısına uygun mu, siz kolay halledecek misiniz açıp kapamasını inanın bunlar çok daha önemli.
  berry
 • mom2be