X

bebek için kahvaltı tarifleri 6. ay

 • merhaba,

  doktorumuz 6. ayın sonunda bebek için kahvaltıya başlayabilirsiniz dedi, hatta bir de bebek için kahvaltıda tarifleri diye yazı hazırlamış onu verdi. ay ay bilgiler mevcut. ben de buraya ekleyeceğim.

  bebek için kahvaltı tarifleri 6 ay
  bebek için kahvaltı tarifleri 6 ay


  6. ayın sonunda bebeğinize yumurta sarısı vermeye başlayabilirsiniz. tabi bebeğinizin bünyesi alerjik değilse, öyleyse kendi doktorunuza sorup öyle başlayın.

  6. ay sonu bebek için kahvaltı tarifi

  ilk defa yumurta sarısı verilmeye başlanıyosa 1 fındık büyüklüğünde tadım yaptırılmalı, 3 gün alerji yapıyor mu diye izlenmeli, sonra miktarlar git gide arttırılmalı.

  yumurta sarısını verirken, 5 yemek kaşığı anne sütü, ya da formül mamanın içinde eziyorsunuz. kahvaltıya başlangıçta 3 gün yumurta sarısını bu şekilde veriyorsunuz. yani kahvaltı dediğimiz şey en başta, sadece az miktarda yumurta sarısı vermekle başlamış oluyor. çeşitleri ve miktarı git gide arttırıyorsunuz.

  eğer 3 günde de herhangi bir alerjik reaksiyon yoksa, daha sonra bebeğiniz için kahvaltı menüsüne, kendi yaptığınız lor peynirini ekliyorsunuz. önce bir çay kaşığı veriyorsunuz. yine 3 gün boyunca formülle ya da anne sütüyle ezdiğiniz yumurta sarısının içine lor peyniri koyup veriyorsunuz.

  6 aylık bebek kahvaltı tarifi
  6 aylık bebek kahvaltı tarifi  ben lor peynirini kendim yapıyorum. siz de kendiniz yapabilirsiniz, benim tarifim çok pratik, hemen oluyor. 3 günde bir yenisini yapıyorum. bunun için şu başlığa bakabilirsiniz (bkz: bebek için lor peyniri tarifi)

  ben farklı lezzetleri öğrensin diye hepsini bulamaç gibi içine karıştırmıyorum. lor peyniri ile bebek ekmeğini suda, formülde ya da anne sütünde eziyorum ayrı veriyorum. yumurtayı yine ayrı bir yerde ezip öyle veriyorum.

  bebek ekmeği olarak (bkz: hipp organik bebek ekmeği) kullanıyorum. organik olduğu için tercih ettim. bir de sıvıyla karıştığında hamur gibi olmuyor. tavsiye ederim. içeriği de çok güzel.

  hipp organik bebek ekmeği almak isterseniz, site linklerini ekliyorum.
  migros sanal market hipp bebek ekmeği fiyatı için tık tık
  ebebek hipp bebek ekmeği fiyatı için tık tık
  joker hipp bebek ekmeği fiyatı için tık tık

  bütün bebişlere afiyet olsun kan olsun can olsun :)