X

bebek krem ve vitamin içeriği

 • merhabalar;
  bebek kremi, vitamini gibi ürünler alırken içeriğine hep dikkat ediyorum. bir çok vitamin ve krem içeriğinde bebek için zararlı maddeler bulunmakta. örneğin bebek için reçete edilen devit d vitamini içinde koruyucu madde olan bha var. butil hidroksi anisol olan bu maddenin, bazı araştırmalar sonucunda kullanımının sağlık açısından zararlı olduğu ortaya çıktı, bebek formüllerine ve mamalarına katılması yasaklandı. tartışmalı bir madde yani ne kadar eser miktarda olsa da bu maddeyi içermeyen krem ve vitaminler mevcut. özellikle pişik kremi alırken de dikkatli olun, içindekiler kısmını inceleyin. tavsiye edilmeyen maddeleri ben buraya yazıyorum, ürün alırken siz arkasından kontrol edin, bu içeriğe sahip ürünleri almanızı tavsiye etmem. bu maddeler, paraben, phthalates, phenoxyethanol, ammonium lauryl sulfate, sodium lauryl sulfate, cyclotetrasiloxane, p-phenylenediamine, bha, benzophenone, ethylhexyl methoxycinnamate, and triclosan.
  angell
 • sudocrem, bübchen ve mustela pişik kremi tavsiye ederim içeriği temiz. lakin mustela'nın bazı ürünlerinde parfüm var, kontrol edip öyle alın. mustela'nın şu sitesinde ürün içeriklerini inceleyebilirsiniz.

  bu arada mustela ürünlerini ben trendyol'dan alıyorum. dışarıya göre fiyatları çok daha uygun geliyor. aşağıya link bırakıyorum, en azından fiyatları incelemekte yarar var, kazıklanmaya gerek yok :)

  mustela ürünlerini trendyolda incelemek için tık tık

  civil'den de alabilirsiniz, civil sitesi de güvenli. bir kaç kez alışveriş yaptım, gayet memnun kaldım.
  mustela ürünlerini civilde incelemek için tık tık