X

bebeklerde burun tıkanıklığı

 • merhaba;
  bebeklerde burun tıkanıklığı için öncelikle doktorunuza başvurmanız gerekir. evde önlem olarak öncelikle oda sıcaklığının uygun olması önemlidir.bebekler için ideal oda sıcaklığı 21-24 0c olmalıdır.
  yaşamın ilk bir ayı olan yenidoğan döneminde 22-24 0c (prematürelerde 23-24 derece , zamanında doğan bebeklerde 22-23 derece),
  1 aydan büyük bebeklerde ise 21-22 0c olmalıdır.

  bunun dışında serum fizyolojik ve burun aspiratörleri ile burun temizliği yapılabilir

  bu yöntemi denedim ve çok işe yaradığı için burada da paylaşmak istiyorum.yemeklik soğanı dörde bölün, birkaç yerine karanfil batırın ve bebeğin odasına koyun. soğan havadaki mikropları öldürdüğü için tıkanıklığı gideriyor. ( karanfil yoksa öylede deneyebilirsiniz ,karanfil odanın soğan kokmasını engeller)

  ayrıca cold-mix denilen damla var.yastığına veya yakasına en fazla iki damla damlatıyorsunuz. bu yöntemde çok etkili oluyor. ancak çok önemli eğer çocuğunuz astım ise veya ilaç içeriğindeki herhangi bir maddeye karşı alerjisi varsa kullanmayın veya öncesinde doktorunuza danışın.

  sevgiler ...
  burun tıkanıklığı için
  burun tıkanıklığı için

 • rose
 • bizim bebişin burun tıkanıklığını yalnızca serum fizyolojik kullanarak gideriyoruz. bebeğinizde burun tıkanıklığı varsa, doktorlar da zaten yalnızda serum fizyolojik kullanımını tavsiye ediyorlar. doktorumuz bebek grip vs. değilse şu aspiratörleri kesinlikle kullanmayın burun içindeki yararlı mukozayı da çekmiş olduğunuz için bebeğinize faydadan çok zarar vermiş olursunuz dedi.
  serum fizyolojik'i pratik bir şekilde uygulama için (bkz: gifrer serum fizyolojik damla) kullanabilirsiniz.