X

günde kaç defa bez değiştiriyorsunuz

  • günde kaç defa bez değiştiriyorsunuz diye sormak istiyorum? ben neredeyse 1.5 saatte bir bez değiştiriyorum. buna rağmen bazen poposunda kızarıklıklar görüyorum. sizin bez değiştirme sıklığınız nedir?
    queenny
  • ben hiç saymadım kaç defa bez değiştirdiğimi, sanırım çok olmalı çünkü sayamıyorum, hatırlamıyorum :) ama kaka yaptığını fark edersem hemen değiştiriyorum. prima premium care kullanıyoruz, onun üstünde çiş göstergesi var dolunca mavi oluyor, o maviyse de hemen değiştiriyorum. zaten bez şişiyor mutlaka fark ediliyor. bence sık değiştirmekte fayda var, pişik olup canları yanmasın bebişlerimizin.
    mom2be
  • ben de saymadım, fakat merak etmeyin bir süre sonra bebeğinizin çiş yapma kaka yapma zamanlarını az çok kestirmeye başlıyorsunuz zaten. ben genelde 2 saatte bir değiştiriyorum. kullandığınız bez markası da bu sıklığı etkileyebilir. ama eğer bebeğiniz çok çiş ya da kaka yapıyorsa endişe etmeyin, bizimki de böyleydi doktorumuz gayet normal olduğunu söyledi. anne sütü ile beslenen bebekler daha sık yaparlarmış aklınızda olsun.
    banu