X

küçülen bebek giysilerini değerlendirmek

 • bebeğimin küçülen giysilerini vermeye kıyamadığım için ben de küçülen bu bebek giysilerini değerlendirmenin yollarını buldum. o kadar tatlılar ki, vermek için hazırladım sonra baktıkça gözüm doldu sonuçta hatıra dedim.

  1- ben ilk ay için tam üzerine olacak giysiler almıştım. haliyle 2. aya olmadılar. ben de bu giysilerden bir kısmını ikinci aydan sonra ağız bezi olarak kullanmaya başladım. ağız bezi yumuşak olmalı, ayrıca piyasada bebek giysileri de boyama vs. açısından daha dikkatle yapılıyor o yüzden rahatlıkla ağız bezi yapabilirsiniz. hatta ek gıdaya geçtiğinizde önlüğe de çevirebilirsiniz.

  2- yine 2. ayda özellikle ana kucağında, port bebede vs. yatarken kafalarını tam tutamıyorlar. işte yine bu küçülen giysileri hemen katlayıp iki taraftan kafa desteği yaptım. hem yumuşacık hem de pamuklu ürünler olduğundan çok işime yaradı.

  3- bebekler 0-3 aylık dönemde siyah beyaz şekilleri görüyorlar. benim bu şekilde üstünde siyah beyaz şekiller olan taytım vardı, yüzde yüz pamuk. işte bu taytın bacak kısmını kesip içini bebeişin küçük gelen kıyafetleriyle doldurdum. hatta bir kaç da buzdolabı poşeti koydum hışır hışır bir ses versin diye. boruya benzer uzunca bir şekil oluştu. bebeğin beşiğinin içine koydum elleriyle dokundukça çıkardığı hışırtı çok hoşuna gitti. aktivite oyuncağı oldu. yani siz de bebeğinizin küçük gelenlerini pamuk gibi doldurma malzemesi olarak kullanıp çeşitli aktivite oyuncakları yapabilirsiniz.

  4- internetten basit hayvan figürlerinin çıktısını aldım. sonra bebeğin küçük gelen body'lerini ters çevirip bu figürlerden seçtiklerimi çizdim. elime geçen bu 2 parça kumaşı elimle dikip içini pamukla doldurdum. bebişe çok tatlı oyuncaklar yaptım. şimdi bu oyuncakları ağzına götürdüğünde içim rahat, çünkü içi dışı pamuk ve atıyorum makineye yıkanıyor :) hem de bebişimin ilk kıyafetleri oyuncak hatıra olarak gözümün önünde duracak.

  ben bunları yaptım, size de fikir olsun. sizin de yaptıklarınız varsa buraya yazın bütün anneler yararlansın :)
 • küçülen alttan çıtçıtlı body'lerin altını kesip, o kestiğiniz kısma şerit, fırfır vs. ekleyip t-shirt olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.


  küçülen bebek giysi değerlendirme
  küçülen bebek giysi değerlendirme

 • bu arada kendi projelerimin resimlerini buraya aktaramadım bu yüzden internette bulduğum benimkine yakın resimleri ekliyorum size fikir olması için.


  bu zürafayı giysinin üstüne çizin kesin ve içini pamukla doldurun
  bu zürafayı giysinin üstüne çizin kesin ve içini pamukla doldurun
  küçülen bebek giysilerinden oyuncak
  küçülen bebek giysilerinden oyuncak
  küçülen bebek giysisinden oyuncak
  küçülen bebek giysisinden oyuncak

  angell