X

mamaroo ana kucağı

 • mamaroo ana kucağı iyi ki aldık dediğimiz bebek ürünlerinden, resmen hayatımızı kurtardı :)

  en son çıkan modeli olan mamaroo 4.0 olan modeli aldık biz. aldığımızda bebeğimiz 28 günlüktü, çok sevdi. eğer bu ana kucağını almayı düşünüyorsanız bebeğiniz 3 aylıktan büyükse artık kendi alışkanları oluşmaya başlamış olacağından pek sevmeyebilir. biz çok memnun kaldık. kılıfını çıkarıp yıkayabiliyorsunuz, telefonla komut verebiliyorsunuz.
  biz amazon'dan çok uygun fiyata aldık. türkiye'deki satıcılarda çok daha pahalı. amazon'dan gümrük ve kargo ücretleri dahil olarak satın alıyorsunuz. bizim aldığımız sırada, gümrük eklenince bile türkiye'deki satıcılardan çok daha uyguna geliyordu . belki hala en uygun fiyata amazon'dadır. almadan önce amazon fiyatına bakmanızda fayda var.
  amazon fiyatına bakmak için tık tık

  bu arada amazon'dan daha önce alışveriş yapmamışsanız hatırlatayım, gümrük fiyatı direkt ürüne ekleniyor bu yüzden gümrükte ekstra bir şey çıkarırlar mı, ya gümrüğe takılır gelmezse diye korkmayın hiç. hem de sağlam kargo yapıp gönderiyorlar. ürün arızalı vs. gelirse direkt iade alıyorlar, iade kargosunu da ödüyorlar. biz instant pot diye bir ürün almıştık, meğer amerika üretimi olan türkiye'de çalışmıyormuş, bunu da belirtmemişlerdi ifade ettik durumu direkt iade aldılar.

  bu arada mamaroo ana kucağı türkiye'de joker'de satılıyor. joker fiyatına bakmak için tık tık

  mamaroo hakkında şu yazımda da bilgi vermiştim buraya da bakabilirsiniz.

  mamaroo
 • hayat kurtaran ana kucağı. bebişimiz 1 aylıkken aldık mamaroo ana kucağı ve uzunca bir zaman kullandık. aldığımız mağazada aynı gün iade yapılabiliyordu. biz de aldık ve bütün gün evde denedik bakalım bebiş sevecek mi diye ve bütün gün de üstünden inmeyince biz de iade etmedik. siz de kararsızsanız eğer bizim gibi yapabilirsiniz. mağaza iade politkasını sorun ona göre alın.

  onun dışında ürün gayet başarılı. 5 ayrı hızda çalışıyor. bebeğin gazı olduğunda 4 ya da 5 hız olmadan ağlaması geçmiyor. 4. ya da 5. hızda susuyor. onun dışında genelde 1. seviyede çalıştırıyoruz biz hatta bazen çalışmadan duruyor üstünde. bir de farklı yatış pozisyonları var o da baya başarılı bence. özellikle reflü olan bebeğiniz için emdikten sonra dik pozisyonda kullanabilirsiniz.
 • mamaroo kullanırken, bebek 5 aylığı geçtiğinde daha da dikkatli olmanız gerekiyor, eskisi gibi üstünde sabit durmuyor çünkü. özellikle kemerini bağlamayı ihmal etmeyin. hele hele 6 aylık olduğunda tam dik pozisyonda bırakıp mutfağa bile gitmeyin. 2 saniye mutfaktan biberon almaya gittiğimde çok şükür kemeri bağlıydı ama bizimki aşağıya sarkmıştı o gün çok endişelendim.
  denizce
 • ek gıdaya geçişte mama yedirirken elimiz ayağımız olan ana kucağı.

  biz 5. ayda ek gıdaya geçiş yaptık. biliyorsunuz mama sandalyeleri tam dik pozisyonda olduğu için 7 aydan önce bebeklerin mama sandalyesine oturmaları sakıncalı. mamaroo en dik pozisyonda bile c şeklindeki doğal bebek duruşunu desteklediği için bebek tam dik oturmamış oluyor. aynı zamanda rahat mama da yedirebiliyorsunuz. büyük bir orta sehpanın üzerine koyduk mamaroo'yu önüne de bir tabure koyduk, çok rahat bir şekilde mama yedirebiliyoruz böylece.