X

pişik için öneriler

 • pişik için çok fazla öneri var. ama pişik için öneriler aramaktan ziyade öncesinde bebeğinizi pişik olmasını engelleyebilirsiniz. nasıl mı?

  -bezini olabildiğince sık değiştirerek. bakın bu çok önemli, o bez saatlerce durmasın, yapış yapış olmasın mutlaka zamanında değiştirin.
  -pişik kremini çok ince değil de biraz daha kalın tabaka halinde sürmek gerekiyor. ama ben artık çok kalın tabaka pişik kremi sürmek yerine popo kısmına biraz zeytinyağı kullanıyorum çok iyi geliyor. zeytinyağını cam bir damlalık aldım onun içine koydum. 3 damla damlatıp sürüyorum.
  -pişik olmuşsa ve geçmiyorsa kantaron yağı sürün, ertesi gün geçirdi. biz kendi yaptığımız bir kantaron yağını kullandık. kantaron bitkini toplayın, kurutun, zeytinyağında bekletip süzün bu kadar kolay. kantaron yağı demek zeytinyağının içinde beklemiş kantaron bitkisi demek.
  pişik için önerilerim bunlar. sizin de pişik için önerileriniz varsa mutlaka ekleyin ihtiyacı olanlar yararlansın :)
 • pişik için benim önerim, alt değiştirirken bebeğinizin altı bir süre açık kalsın, mesela 5 dakika kadar. tabi ortam da soğuk olmasın buna dikkat edin. bebeğin altının bir süre açık kalması hava alması yani oksijenle temas etmesi gerekir. pişik zaten bebeğin altı havasız kaldığı için oluyor. bu yüzden alt açma esnasında bebeğinizin teni havayla ne kadar temas ederse o kadar iyileşir, hatta pişik de olmaz.
 • pişik olduktan sonra hiçbir pişik kremi işe yaramadığı için doktorum mantar kremiyle hametanı karıştırıp sürmemi söylemişti. pişik olmasını engellemek içinse sudocrem ve mustela kullanıyorum
 • daphne26
  ben de mustela ve sudocrem kullanıyorum ama sudocrem içinde (bkz: bha) varmış, koşup hemen içindekiler kısmına baktım öyleymiş gerçekten. onu da buradan bir anne yazınca öğrenmiştim, hemen araştırdım bu maddeyi gerçekten zararlı bir kimyasal, uzun uzun yazdım hatta buraya. çok sevdiğim bir krem bu üzüldüm açıkçası. sadece mustela kullanıyoruz şimdi. bübchen'i de deneyeceğim, onun içeriğinde de bha yok.