X
 • sidefer demir damlası, çoğunlukla bebekler için kullanılan bir demir takviyesi. 6 aylık bebeğimize demir takviyesi olması için doktorumuz sidefer damla kullanmamızı önerdi. sidefer damla parabensiz bir demir damlası. bir de kabızlık yapmıyor.

  eczaneye sorduk 65tl dediler, pahalı geldi internetten aldık. en uygun fiyatlı olarak epttavm adlı sitede bulduk. 50tl'den aldık biz.
  sidefer damlayı uygun fiyatlı almak için tık tık

  parabensiz demir damlası arayanlar için ideal bir demir damlası diyebilirim.

  (bkz: sidefer damla kullananlar) başlığına da bir göz atabilirsiniz, bu başlıkta da sidefer damla yorumları mevcut.
 • sidefer damla'yı doktorumuz önerdi. diğer demir damlalarının kabızlık gibi yan etkileri oluyormuş, mide ve sindirim sorunları da yaratıyormuş. sidefer demir damlasının içeriği çok temiz, koruyucu vs. de yok. ssk ödemiyor malesef ama diğerlerinin içeriğine bir baktım rezalet ne ararsan var. o yüzden el mahkum bu damlayı aldık, evet biraz pahalı. kilo başına 1 damla kullanmanız gerekiyormuş, mesela bebeğiniz 6 kilo ise günde 6 damla kullanmanız gerekli dedi doktorumuz.

  biz yaklaşık 1 aydır kullanıyoruz, başlarda damla verdikten sonra kızımızda hafif kusma yaşadık. biz bu yüzden damla sayısını 3'e indirdik. daha sonra kızımız tadına da alıştı, kusma da kesildi.

  ek gıdaya başladığınız dönemle aynı döneme geliyor demir damlası kullanımı. bu yüzden kabızlık yaşamamak için öğününüze kayısı püresini katmanızı da öneririm. günde yarım çay bardağı kayısı püresi yeterli olur. kayısı mevsiminde değilseniz hipp organik kayısı püresi kullanabilirsiniz.