soru cevap

merhaba bebek sözlük okurları,

hamilelik, bebek bakımı, anne, bebek ürünleri vs. ile ilgili sorularınız varsa, yukarıda "kayıt ol" kısmından kayıt oluşturup sorunuzu "soru cevap" başlığı altına yazabilirsiniz. sorunuzla ilgili bilgisi, deneyimi olan yazarlar yanıt vereceklerdir. ayrıca siz de kendi deneyimlerinizi sol tarafta konu açarak paylaşabilirsiniz.
merhabalar,

bebeğim 6 aylık oldu, su vermeye başladık. suluk tavsiyesi istiyorum. siz suyu ilk nasıl verdiniz? sızdırmaz suluklar var, hangi marka daha iyi siz ne kullandınız?
"bebeğim 6 aylık oldu, su vermeye başladık. suluk tavsiyesi istiyorum. siz suyu ilk nasıl verdiniz? sızdırmaz suluklar var, hangi marka daha iyi siz ne kullandınız?"

merhaba denizce,
ben de kızım 6 aylık olduğunda vermiştim suyu ilk kez. bir kaç kez biberonun içinde verdim. doktorumuz her beslenmeden sonra suyu teklif edin demişti biz de öyle yaptık.

6 aylık olduğunda suyu ilk zamanlar biberon ile verdim. daha sonra avent damlatmaz penguen bardak aldık onunla kendi de içmeye başladı. bu bardak da bir nevi alıştırma bardağı işte, tavsiye ederim, gerçekten de damlatma yapmıyor, saplarından tutup kendi içebiliyor.
sevgili anneler hepinize selamlar,
benim sorum bebeğinizi mama sandalyesine ne zaman oturttunuz? doktorumuz tam desteksiz kendi başına oturabildiği zaman oturtun dedi, siz de mi tam desteksiz oturabildiği zaman mama sandalyesi kullandınız?
"benim sorum bebeğinizi mama sandalyesine ne zaman oturttunuz? doktorumuz tam desteksiz kendi başına oturabildiği zaman oturtun dedi, siz de mi tam desteksiz oturabildiği zaman mama sandalyesi kullandınız?"

biz 7. ayda oturtmaya başlamıştık, doktorunuzun tavsiyesine uyun bence, bebek kendi kendine oturmadıkça mama sandalyesi kullanmayın. zaten 6. ayın sonunda başlıyorlar oturmaya. blw'ye biz 8. ayda başlamıştık.
mamas & papaz armadillo gelip xt2 kullanalar yenidoğan içinanakucagı ve oto koltuğu olarak neyi nasıl kullanıyorlar? bilgi verebilirler mi?
"mamas & papaz armadillo gelip xt2 kullanalar yenidoğan içinanakucagı ve oto koltuğu olarak neyi nasıl kullanıyorlar? bilgi verebilirler mi?"

merhaba aloş,

biz epeydir mamas papas armadillo xt2 kullanıyoruz. oto koltuğu da ne alsak diye çok araştırdık, en sonunda cybex aton q almıştık. cybex aton modellerini incelemek isterseniz sizin için link ekliyorum. bu linke tık tık

bu konuyla ilgili deneyimimizi daha önce buraya yazmıştım. cybex aton q yorumum

ayrıca şu başlıkta benden önce bir kişi daha yorum yapmış (bkz: cybex aton q kullananlar)

cybex aton serisinden cybex aton q ya da cybex aton 5 almanızı tavsiye ederim. bir de bu oto koltuğunu mamas papas armadillo xt2 ile kullanabilmeniz için adaptör almanız gerekiyor. bu uyumlu adaptörü buradan alabilirsiniz.

iyi bir oto koltuğu almak bebeğin güvenliği açısından hayati önem taşıyor. bu oto koltuklarının kalitesini test edip dünya çapında sonuçları kabul gören alman otomobil kulübü adac, kendi testlerinden geçen oto koltuğu markalarını yayınlıyor. cybex aton serisi, bu testi geçen nadir markalardan. 0-13kg arası çoğu oto koltuğu markası bu testten geçemiyor. bu linkten adac test sonuçlarını inceleyebilirsiniz.

bebek arabasıyla birlikte oto koltuğunu da hazır etmenizi öneririm, hastane çıkışında ilk lazım olan şey oto koltuğu aslında, sonrasında da insanın eli ayağı oluyor. bebeği kıpırdatmadan hop bu oto koltuğunun üstünde bebek arabasına bindirmek çok pratik. biz çok memnun kaldık. 7. ayda hala daha bebek arabasını oto koltuğu ile kullanıyorduk.

zaten mamas papas da kendi bebek arabasıyla kullanılması için cybex aton serisini öneriyor. resmi youtube sitesindeki video'da görmüştük biz de.

mamas papas bebek arabası cybex aton ile kullanım
merhaba;
baby&plus canyon travel sistem bebek arabası v2 arabası kullanan var mı? ana kucağının olması ve portbebe olarak da kullanılması cazip geldi ancak kullananlar yorumlarını iletirse sevinirim.
"merhaba;
baby&plus canyon travel sistem bebek arabası v2 arabası kullanan var mı? ana kucağının olması ve portbebe olarak da kullanılması cazip geldi ancak kullananlar yorumlarını iletirse sevinirim."

merhabalar enginnermom,
biz de bebek arabası bakınıyoruz. canyon'u inceledim hatta ama kararsızım.
bu arada şöyle bir başlık var (bkz: canyon travel sistem bebek arabası v2 kullananlar)