Kolik


Kolik


Kolik, bebeklerde üç haftadan fazla süren, haftada en az üç-dört gün, günde dört saati aşan huzursuzluk ve geçmeyen ağlama nöbetlerine verilen isim.

İnfantil kolik, daha çok akşam saatlerinde görülen, ataklar halinde ortaya çıkan, nedenleri tam olarak bilinmeyen, aşırı ağlama ile ortaya çıkan bir sendrom. Yüzde kızarma, dizlerini karnına çekme şeklinde kendini gösteriyor ve birkaç dakika içinde geçebilir. bu ağlamalar ortalama günde 2,5 saate yakın sürebilir.

Kolik bir bebeğiniz varsa ve nasıl çözüm bulurum diye düşünüyorsanız (bkz: Kolik Bebekler İçin Çözüm Önerileri)
buziki orhan'ın kolik bebeği için hazırladığı albüm. kolik bebekleri uyutmak için birebir.


Buziki Orhan Kolik Müzikleri


Aynı zamanda siz de uyuyabiliyorsunuz zira saç kurutma makinasından ve süpürgeden iyi sesi var.
belki de hayatınızdaki en zorlu döneme merhaba deyin. öncelikle bebeğiniz ağlamaya başladığında sakin ve şefkatli olmanız şart. kundaklamayı deneyebilirsiniz, sonra kucağınıza gaz çıkarma pozisyonuna getirin. sırtına hafifçe vurarak pilates topunuz varsa üzerinde hafifçe zıplayın :) insan neler neler yapıyor o minik rahatlasın diye. işe yaramazsa, koliklerin duyarlı olduğu sesleri dinletin (süpürge makinası , fön makinası , araba sesi vs.) hafif sallanmalı bir şey mutlaka olsun, ana kucağı ya da beşik gibi, onda hafifçe sallayın.
bizimkini tek sakinleştiren şey arabayla gezmek. onun dışında bir de kurutma makinesi sesi biraz sakinleştiriyor.
ağlama krizleri esnasında bebiş kucağımda zıp zıp zıplıyorum, sıpa rahatlıyor gibi ama bir yandan da korkuyorum, bişey olur mu acaba diye...
Benzer Konular