merhabalar..
bebeklerde gaz sancısı en sık rastladığımız ve hepimizi çok üzen yoran bir durumdur aslında. ben çok şükür oğlumda bu durumu çok yaşamadım. doğduğu andan itibaren çok şeye dikkat ettim ihmal etmedim. her gün banyo yaptırdım oğlumu ve banyodan sonra mutlaka ayaklarına adaçayı (acı elma yağı olarakta bilinir) yağı uyguladım masaj yaparak ve vücuduna da çörek otu yağı sürdüm. bunun yanısıra jojoba yağı ve aynısefa yağı kullandım. özellikle adaçayı yağının çok faydasını gördüm. zaman zaman göbek bölgesine de sürdüm çok olmamak şartıyla. ve yemeklerimden kimyonu eksik etmedim. gaz yapacak yiyeceklerden uzak durdum, kurufasulye, soğan, sarımsak,kahve,çikolata,portakal gibi. ve sırtına ve karnına avuç içiyle saat yönünde masajlar yaptım. ayaklarıyla spor yapar gibi kaldırıp indirdim sağa sola oynattım narin bir şekilde. dar kıyafetler hiç giydirmesim oldukça geniş ve rahat kıyafet tercih ettim.yalnız bunların hepsini düzenli olarak yaptım ve bizde gaz sorunu hiç yaşanmadı çok şükür. bunlar benim yaptıklarım ve işe yaradıklarını gördüm. umarım sizlerde de işe yarar ve gaz sorunu yaşamazsınız..
sevgiler
gaz sancısı için en iyi çözümlerden biri her emziren anne kendi yemeğine mutlaka kimyon koyup yesin bebeğe de sütünüzden geçtiği için bebeğinizin rahatladığını fark edeceksiniz. yada dr la görüşüp nurse harveys bitkisel gaz damlası var onu bebeğe kullanmanızı öneririm.
gaz problemimiz 20 günlükken baslamisti,arkadas tavsiyesi ile biogaia damlaya basladim.etkisini gördüm.doktoruma da söylemiştim ve onayladiktan sonra kullanmaya basladim
Benzer Konular
 

Bebeklerde Diş Çıkarma Belirtileri Nelerdir? Hangi Sırada Çıkar?

Bebeği diş çıkarma döneminde olanları buraya alalım.

 

Yenidoğan Bebeğin Kaka Yaparken Zorlanması: Sebepleri ve Çözümleri

Bebeğinizin neden kaka yapmakta bu kadar zorlandığını anlamaya mı çalışıyorsunuz? Uzmanların neler önerdiğini öğrenin ve bu zor anları biraz daha kolaylaştırmaya yardımcı olabilecek ipuçlarını keşfedin.

 

Kan Uyuşmazlığı İğnesi Ne Zaman Yapılır? Fiyatı Nedir?

Kan uyuşmazlığı iğnesi hakkında çok sorulan soruları yanıtladık.

 

Serum Fizyolojik Nedir? Nasıl Uygulanır? Ne İşe Yarar?

Serum fizyolojiğin ne olduğunu, bebeklerde nasıl kullanıldığını öğrenin.

 

Gaviscon Infant Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, İçeriği, Yan Etkileri?

Gaviscon Infant ile ilgili genel bilgilendirme niteliğinde bir rehber.

 

Probiyotik Nedir? Faydaları Nelerdir?

Probiyotik ile ilgili aklınıza takılan tüm soruları yanıtlıyoruz.