merhabalar

bebeğimizin boyun kısmı ve ensesinde sıcaklardan dolayı islik oluştu. doktorumuza danıştık, terlemeden dolayı isilik oluyormuş. ter asidik ve tuzlu olduğu için bebek teninde isilik yapıyormuş, bu yüzden ara ara ıslak bezle isilik olan bölgeyi temizlememizi ve coresatin isimli kremi sürmemizi önerdi.

coresatin aldık fakat hiç bir işe yaramadı diyebilirim. ufacık bir krem ve ssk da karşılamıyor bu kremi. eczanede 70tl'ye satılıyor.

bir kere de anne sütü deneyeyim dedim. keşke coresatin almadan önce anne sütü sürseymişim, mucize gibi geçirdi isilikleri. bebeğiniz isilik olmuşsa bu isiliği geçirmek için anne sütü sürmenizi öneriyorum. bizim bebeğimizdeki isiliği anne sütü geçirdi. şimdi de hafif bir isilik görürsem, anne sütü sürüyorum ve mucize gibi ertesi gün isilik iyileşiyor. tabi bu benim kişisel önerim, siz doktorunuza da mutlaka danışın.
anne sütü mucize resmen, özellikle ense ve boyun kısmındaki pişiğe çok iyi geliyor, ben de tavsiye ediyorum. fakat bebek kaşıyarak kanatmışsa, kanama olmuşsa enfeksiyon riskine karşı da dikkatli olmak gerekiyor. doktorunuza danışmanızı öneririm.
Benzer Konular
 

Bebeklerde Diş Çıkarma Belirtileri Nelerdir? Hangi Sırada Çıkar?

Bebeği diş çıkarma döneminde olanları buraya alalım.

 

Yenidoğan Bebeğin Kaka Yaparken Zorlanması: Sebepleri ve Çözümleri

Bebeğinizin neden kaka yapmakta bu kadar zorlandığını anlamaya mı çalışıyorsunuz? Uzmanların neler önerdiğini öğrenin ve bu zor anları biraz daha kolaylaştırmaya yardımcı olabilecek ipuçlarını keşfedin.

 

Kan Uyuşmazlığı İğnesi Ne Zaman Yapılır? Fiyatı Nedir?

Kan uyuşmazlığı iğnesi hakkında çok sorulan soruları yanıtladık.

 

Serum Fizyolojik Nedir? Nasıl Uygulanır? Ne İşe Yarar?

Serum fizyolojiğin ne olduğunu, bebeklerde nasıl kullanıldığını öğrenin.

 

Gaviscon Infant Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, İçeriği, Yan Etkileri?

Gaviscon Infant ile ilgili genel bilgilendirme niteliğinde bir rehber.

 

Probiyotik Nedir? Faydaları Nelerdir?

Probiyotik ile ilgili aklınıza takılan tüm soruları yanıtlıyoruz.