lanolinden elde edilen, göğüs ucu çatlakları için kullanılan krem.

göğüs ucu çatlakları çok acı veren bir durum, yani kremi sürdünüz bebek emmeden önce hadi kremi çıkartayım derseniz inanılmaz bir acı hissedersiniz. göğüs ucu çatlağının üstüne atlet değse acıyor öyle bir şey, bir de kremi çıkartmak için yıkamayı düşünün. işte bunun için lansinoh lanolin krem kullanılmasını öneriyorlar. neymiş, lanolin doğal bir maddeymiş bu kremi göğsünüzden çıkarmanıza gerek yokmuş.

hadi oradan diyorum. bu kremi kullandım, böyle yapış yapış bir şey, meme ucuna yapışıp kalıyor. içim rahat etmedi bebeğim bu maddeyi almasın dedim, uğraştım çıkaramadım bu maddeyi. bir de bunu çıkarmak için tahriş oldu göğüs ucum. kesinlikle önermiyorum bu kremi.

öncelikle (bkz: lanolin) bitkisel bir madde değil, koyun yününden elde ediliyor. yeni doğmuş bebeğin su içmesi bile tavsiye edilmezken neden koyun yünü maddesi emmek zorunda bırakalım?

göğüs ucu yaralarınızı geçirmek için krem kullanmak yerine şiddetle (bkz: gümüş göğüs kapağı) kullanmanızı öneriyorum. bana dua edeceksiniz.
lansinoh lanolin kremden kullandım,düzenli kullanımda göğüs çatlaklarını geçiriyor ama yukarıda dendiği gibi yapış yapış.ben de bebeğimi emzirmeden önce çıkarmıştım içime sinmemişti de.ben kantoron kullandım,o da iyi geliyor göğüs yaralarına.
silverette göğüs kapakları ile düzenli olarak kullandığım ve bana hiç yara problemi yaşatmamış kremdir. şiddetle ikisi de tavsiye edilir.
Benzer Konular