pişik için çok fazla öneri var. ama pişik için öneriler aramaktan ziyade öncesinde bebeğinizi pişik olmasını engelleyebilirsiniz. nasıl mı?

-bezini olabildiğince sık değiştirerek. bakın bu çok önemli, o bez saatlerce durmasın, yapış yapış olmasın mutlaka zamanında değiştirin.
-pişik kremini çok ince değil de biraz daha kalın tabaka halinde sürmek gerekiyor. ama ben artık çok kalın tabaka pişik kremi sürmek yerine popo kısmına biraz zeytinyağı kullanıyorum çok iyi geliyor. zeytinyağını cam bir damlalık aldım onun içine koydum. 3 damla damlatıp sürüyorum.
-pişik olmuşsa ve geçmiyorsa kantaron yağı sürün, ertesi gün geçirdi. biz kendi yaptığımız bir kantaron yağını kullandık. kantaron bitkini toplayın, kurutun, zeytinyağında bekletip süzün bu kadar kolay. kantaron yağı demek zeytinyağının içinde beklemiş kantaron bitkisi demek.
pişik için önerilerim bunlar. sizin de pişik için önerileriniz varsa mutlaka ekleyin ihtiyacı olanlar yararlansın :)
pişik için benim önerim, alt değiştirirken bebeğinizin altı bir süre açık kalsın, mesela 5 dakika kadar. tabi ortam da soğuk olmasın buna dikkat edin. bebeğin altının bir süre açık kalması hava alması yani oksijenle temas etmesi gerekir. pişik zaten bebeğin altı havasız kaldığı için oluyor. bu yüzden alt açma esnasında bebeğinizin teni havayla ne kadar temas ederse o kadar iyileşir, hatta pişik de olmaz.
pişik olduktan sonra hiçbir pişik kremi işe yaramadığı için doktorum mantar kremiyle hametanı karıştırıp sürmemi söylemişti. pişik olmasını engellemek içinse sudocrem ve mustela kullanıyorum
daphne26
ben de mustela ve sudocrem kullanıyorum ama sudocrem içinde (bkz: bha) varmış, koşup hemen içindekiler kısmına baktım öyleymiş gerçekten. onu da buradan bir anne yazınca öğrenmiştim, hemen araştırdım bu maddeyi gerçekten zararlı bir kimyasal, uzun uzun yazdım hatta buraya. çok sevdiğim bir krem bu üzüldüm açıkçası. sadece mustela kullanıyoruz şimdi. bübchen'i de deneyeceğim, onun içeriğinde de bha yok.
Benzer Konular
 

Bebeklerde Diş Çıkarma Belirtileri Nelerdir? Hangi Sırada Çıkar?

Bebeği diş çıkarma döneminde olanları buraya alalım.

 

Yenidoğan Bebeğin Kaka Yaparken Zorlanması: Sebepleri ve Çözümleri

Bebeğinizin neden kaka yapmakta bu kadar zorlandığını anlamaya mı çalışıyorsunuz? Uzmanların neler önerdiğini öğrenin ve bu zor anları biraz daha kolaylaştırmaya yardımcı olabilecek ipuçlarını keşfedin.

 

Kan Uyuşmazlığı İğnesi Ne Zaman Yapılır? Fiyatı Nedir?

Kan uyuşmazlığı iğnesi hakkında çok sorulan soruları yanıtladık.

 

Serum Fizyolojik Nedir? Nasıl Uygulanır? Ne İşe Yarar?

Serum fizyolojiğin ne olduğunu, bebeklerde nasıl kullanıldığını öğrenin.

 

Gaviscon Infant Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, İçeriği, Yan Etkileri?

Gaviscon Infant ile ilgili genel bilgilendirme niteliğinde bir rehber.

 

Probiyotik Nedir? Faydaları Nelerdir?

Probiyotik ile ilgili aklınıza takılan tüm soruları yanıtlıyoruz.