merhabalar, rota aşısından sonra 1 hafta boyunca bebeğimiz çok huzursuzlandı. neredeyse huyu değişti diyebilirim. uyumadığı zamanlarda sürekli mızmızlandı. gazını çıkardığı, altı temiz olduğu, karnı tok ve uykusunu almış olduğu halde sürekli kucakta olmak istedi. bir de dışkısında hafif ekşimsi bir koku vardı bu 1 hafta boyunca. bu anlattıklarım rota aşısının 2. dozundan sonra oldu.

1. dozdan sonra da huzursuzluk yaşadık, ama daha çok dışkıda ekşimsi koku ve hafif ateş şeklinde oldu. ama bu 2. aşıdan sonra bebeğimizin değişmesini aşı sonrası huzursuzluğa değil de genel huy değişikliğine yormuştuk, ki doktora danışmak için randevu bile almıştık. ama çok şükür ki 1 hafta içerisinde bebeğimiz eski haline döndü. bu yüzden aklınızda olsun, rota aşısından sonra bebeğiniz huzursuzluk yaşayabilir ve büyük ihtimalle de bu geçici bir durumdur. böyle bir durum yaşarsanız bebeğinizi gözlemleyin, doktorunuza mutlaka bu durumdan bahsedin ve bebeğinize karşı anlayışlı ve sabırlı olun. bu dönemde sürekli kucağınızda olmak onu daha huzurlu hissettirecektir, bu yüzden kucağınızı ve sevginizi ondan esirgemeyin.
rota aşısından sonra bebekte huzursuzluk olması normal. rota aşısı canlı bir aşı, ve bebeğinizin vücudu zayıflatılmış rota virüsü ile savaşırken elbette dışa dönük bir huzurluk normal. tabi aşırı olmadığı sürece.
Benzer Konular
 

Bebeklerde Diş Çıkarma Belirtileri Nelerdir? Hangi Sırada Çıkar?

Bebeği diş çıkarma döneminde olanları buraya alalım.

 

Yenidoğan Bebeğin Kaka Yaparken Zorlanması: Sebepleri ve Çözümleri

Bebeğinizin neden kaka yapmakta bu kadar zorlandığını anlamaya mı çalışıyorsunuz? Uzmanların neler önerdiğini öğrenin ve bu zor anları biraz daha kolaylaştırmaya yardımcı olabilecek ipuçlarını keşfedin.

 

Kan Uyuşmazlığı İğnesi Ne Zaman Yapılır? Fiyatı Nedir?

Kan uyuşmazlığı iğnesi hakkında çok sorulan soruları yanıtladık.

 

Serum Fizyolojik Nedir? Nasıl Uygulanır? Ne İşe Yarar?

Serum fizyolojiğin ne olduğunu, bebeklerde nasıl kullanıldığını öğrenin.

 

Gaviscon Infant Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, İçeriği, Yan Etkileri?

Gaviscon Infant ile ilgili genel bilgilendirme niteliğinde bir rehber.

 

Probiyotik Nedir? Faydaları Nelerdir?

Probiyotik ile ilgili aklınıza takılan tüm soruları yanıtlıyoruz.