X

sünnet ne zaman olmalı

  • merhabalar
    erkek anneleri için kaygı yapan bir konu da ne zaman sünnet ettirsem acaba iyileşmesi kolay mı acı çeker mi gibi sorulardır. erkekler için kaçınılmaz son olan sünnet bana göre ne kadar erken yapılırsa o kadar iyidir. ben oğlumu devlet hastanesinde yaptırdım sünnet. aslında daha 2 aylıkken yaptırcaktım ama yoğunluktan 11 aylıkken gün alabildim. zaten 1 yaşına kadar yaptırmazsanız 4 5 yaşına kadar yapmıyor doktorlar ki araştırdım travmalara neden olabiliyormuş çocukta.
    çok uzun sürmeyen bir ameliyatın sonunda narkozun etkisi geçince biraz sıkıntı başlıyor onun içinde zaten doktor fitil ağrı kesici iyileştirici krem veriyor ve o etkisini göstermeye başlayınca hiçbir problem kalmıyor. ben çok memnunum erken yaptırmış olmaktan. bence erkek anneleri sizde erken yaptırın bezin içinde çabuk iyileşiyor kısmı gerçekten doğru yaşadım gördüm.
    sevgiler
  • ben de travmaya neden olmaması açısından erken yaptırılması taraftarıyım. çünkü bebekler zaten yeni doğan döneminde genellikle uyuyor, fakat çocuk koşup oynamak istiyor bu yüzden çok daha fazla dikkat gerekiyor.
    coolmom