X

Imumax Boğaz Spreyi Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, İçeriği, Yan Etkileri?


 • İmumax Boğaz Spreyi


  İmumax Boğaz Spreyi, 16 yaş üstü yetişkinlerde ve 3 yaş üzeri çocuklarda olmak üzere 2 çeşit versiyonu olan bir boğaz spreyidir. 16 yaş üstünde kullanılan, Imumax 16+ Boğaz Spreyi olarak piyasada bulunan, imumax sprey hakkında aklınıza takılan soruların yanıtlarını bu yazımızda bulabilir 3 yaş ve üzeri çocuklarda kullanılan versiyonu için Imumax Baby&Kids başlığına bakabilirsiniz.

  İmumax Boğaz Spreyi Nedir?


  İmumax boğaz spreyi kısaca; boğaz ağrısı, boğaz enfeksiyonları ve diğer boğaz rahatsızlıklarının semptomlarını azaltmak için kullanılan bir sprey türüdür.

  İmumax Boğaz Spreyi Fiyatı


  İmumax boğaz spreyinin güncel fiyat bilgisine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

  N11

  İmumax Boğaz Spreyi  Amazon

  İmumax Boğaz Spreyi  İmumax Boğaz Spreyi Ne İşe Yarar?  imumax boğaz spreyi ne işe yarar


  Imumax Boğaz Spreyi, boğaz yüzeyine sıkıldığında bir film tabakası oluşturarak boğazdaki çeşitli sıvıları çeker. Bu sayede boğaz yüzeyindeki bakterileri, virüsleri, toz parçacıklarını ve hücre kalıntıları dahil, mekanik bir etki ile ayırarak kurutur ve de boğazdaki iyileşmeyi hızlandırır. Bu film tabakası ayrıca boğaz yüzeyini tahrişe ve bakterilere karşı korur ve ağrıyı hafifletir. Imumax Boğaz Spreyi, enfeksiyon henüz başlamamışsa enfeksiyonun daha da ilerlemesini önler.

  İmumax Boğaz Spreyi Nasıl Kullanılır?


  Imumax boğaz spreyinin kullanım şeklide aşağıdaki gibidir: kaynak

  1-Sprey kapakçığını çıkarın ve açın.
  2-Boğaz yüzeyinde ince bir film tabakası oluşturacak şekilde 4-5 doz sprey uygulayınız. Spreyin kapakçığını, her kullanımdan sonra tekrar yerine takın.
  3- Tedavinin başladığı gün ilk 2-3 saat boyunca her 20-30 dakikada bir ve ardından günde 3-4 defa tam iyileşme görülünceye kadar sprey kullanımına devam edilmesi önerilmektedir.
  Eğer doktorunuz, farklı bir doz ve sıklıkta kullanmayı önermişse, doktorunuzun önerilerine uyun.

  İMumax Sprey Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  -Kullanımdan önce prospektüsü dikkatli bir şekilde okuyunuz.
  -Kullanımdan önce ellerinizi yıkayınız. Ürün yalnızca topikal kullanım amaçlıdır. Ürünü yalnızca boğazın üst kısmına sprey olarak uygulayın ve sprey uygulaması sırasında ürünü solumaktan kaçınınız.
  -Ürün uygulandıktan sonra ilk 15-30 dakika boyunca yeme veya içmeden kaçınınız.
  -Bileşenlerden herhangi birine karşı alerjiniz veya duyarlılığınız varsa (bal bileşeni eser miktarda polen içerebilir) ürünü kullanmayınız. -IMUMAX 16+ Boğaz Spreyi’ni kullanmaya başladıktan sonra 7 gün içinde semptomlarda herhangi bir iyileşme görülmediği takdirde doktorunuza veya eczacınıza danışınız.


  Imumax Boğaz Spreyi Yan Etkileri


  İmumax boğaz spreyi yan etkileri hakkında üretici firma, imumax boğaz spreyi'nin bilinen bir yan etkisi olmadığını ve yutulduğunda zararlı olmadığını belirtmiştir.
  Eğer alerjik reaksiyon fark ederseniz, ürünü kullanmayı bırakın ve boğazınızı temiz içme suyuyla iyice çalkalayın. Daha sonra bir sağlık uzmanına danışın.