Hastane Tipi Süt Sağma Makinesi


Her anne bebeğini kendisi bırakıncaya kadar emzirmek ister, ancak bir takım hastalık ya da psikolojik nedenler ile, annenin işe başlaması gibi sebepler dolayısıyla emzirme süreci kesintiye uğrayabilir. Bu gibi durumlarda hastane tipi süt sağma makinesi kullanmak, doğal emme refleksini destekleyeceğinden süt arzı yaratacak, bu da sütünüzün yeniden artmasını sağlayacaktır.


Hastane Tipi Süt Sağma Makinesi Ne İşe Yarar?Hastane tipi süt pompası ne işe yarar?


Hastane tipi süt sağma makinesi, en hızlı ve en sağlıklı şekilde sütünüzü artırmaya yarayan makinelerdir. Diğer süt sağma makinelerinden hastane tipi olanların farkı ne derseniz, hastane tipi süt pompalarının çekim kuvveti çok daha kuvvetlidir.

Hastane tipi süt sağma makinesinin işlevi, doğal emme refleksini destekleyerek süt arzı yaratmaktır ve bu sayede sütünüzün yeniden artmasını sağlayacaktır.

Hastane Tipi Süt Sağma Makinesi KiralamaHastane Tipi Süt Pompası Kiralama Fiyatları


Güçlü ve profesyonel makineler olduğu için ihtiyaç duyduğunuzda hastane tipi süt sağma makinesi kiralama fiyatları hakkında ayrıntılı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz. Ayrıca bulunduğunuz şehirdeki hastane ve medikal firmalardan da kiralama yapabilirsiniz. Özellikle doğum yapacağınız/yaptığınız hastaneden bu konuda bilgi alabilirsiniz.

Süt pompası kiralama fiyatları kullanacağınız ürünün markasına ve kiralama yapacağınız süreye göre değişiyor. Ücret genellikle haftalık oluyor.

Hastane tipi süt pompası kiralama fiyatları şöyle:

1- Madela Lactina Select Süt Pompası Kiralama Ücreti: 1 Hafta : 80TL-100TL, 2 Hafta : 135TL-150TlL, 1 Ay : 200 TL- 250TL arası değişiyor.

2- Ameda Elite Sür Sağma Makinesi Kiralama Ücreti: 1 Hafta : 80 TL-100TL, 2 Hafta :135 TL- 150TL, 1 Ay : 200 TL-250TL arası değişiyor.

3- Mamivac Lactive Süt Pompası Kiralama Ücreti: 1 Hafta : 45 TL-70TL,
2 Hafta : 80 TL- 100TL, 1 Ay : 140 TL-175TL arası değişiyor.

4- Lactina Hastane Tipi Süt Pompası Kiralama Ücreti: 1 Hafta : 50 TL-80TL, 2 Hafta : 70 TL- 100TL, 1 Ay : 110 TL-140TL arası değişiyor.

En İyi 3 Hastane Tipi Süt Sağma MakinesiHastane tipi süt sağma makinesi marka ve modelleri piyasada çok sayıda mevcut olsa da başlıca üç marka bu konuda sektörün liderleri arasındadır. Gelin birlikte özelliklerini inceleyelim:

1. Medela Lactina Hastane Tipi Süt PompasıMedela Lactina Hastane Tipi Süt Pompası


Plus ve Select olmak üzere iki farklı modeli olan Medela Lactina hastane tipi süt pompası, uzun süreli kullanımlarda ideal çözüm sunar. Genellikle hastane ortamında sıkça kullanıldığı görülse de, hastaneden çıktıktan sonra da kiralama imkanı mevcuttur.
Annenin, bebeğinden uzak kaldığı zamanlarda ya da prematüre bebeklerin annesinden süt ememediği durumlarda Lactina önerilir. Makinenin pompa emilimi, bebeğin emme kuvvetini ve reflekslerini taklit ettiği için süt salgılamasını artırır, devamlılığını sağlar ve varsa tıkanan süt kanallarını açar. Birçok emzirme uzmanı ve çocuk doktoru tarafından kullanımı önerilir.

2. Ameda Hastane Tipi Süt Sağma MakinesiAmeda Hastane Tipi Süt Sağma Makinesi


Doğumdan itibaren kullanılabilen Ameda hastane tipi süt sağma makinesi, bebeğin ememediği ya da annenin süt üretiminin düştüğü zamanlarda memeyi uyararak, süt salınımı artırmak için kullanılır. Diğer makinelere oranla daha sağlam ve daha güçlü bir makine olan Ameda, mikro kompresörlü yapısı ve sessiz kuru tip piston motoru ile titreşimsiz, yumuşak ve konforlu kullanım sağlar.

Dakikada 30 ila 60 devir pompa yapabilen Ameda, farklı çevrim kadranları ve emiş güçleri ile etkili bir sağım süreci gerçekleştirir. Kompakt ve portatif bir tasarıma sahip olduğu için makinenizi her yere taşıyabilirsiniz. Süt sağma makinesi kullanıcı yorumları arasında Ameda'nın çok fazla anne tarafından tercih edildiği de görülür.

3. Spectra Hastane Tipi Süt Sağma MakinesiSpectra Hastane Tipi Süt Pompası


Dijital olarak 12 farklı hassas vakum ayarı ile annelerin en beğendiği bir başka makine de Spectra Hastane Tipi Süt Sağma Makinesi oluyor. Hatta basınç ayarlarını hafızasında tutma ve bebek ritim ayarı özellikleri ile muadillerinden ayrılıyor. Fiziki olarak tıpkı bir bebeğin emiş gücünü taklit edebilmesi ile güvenli kullanım sunan makine, ayrıca oldukça sessiz ve ergonomik bir çalışma stiline sahip. Özellikle meme ucu yaralı ve ağrılı olan annelerde, ağrısız sağım yapması sayesinde pek çok annenin gönlünü kazanmış bile.
Hijyenik tüm önlemleri alan makine, sütün ve havanın pompa sistemine temas etmesini engelleyen ayrı bir sete de sahip. Birçok hastanenin doğum bölümünde kullanılan makinenin en önemli avantajı da iki memeyi de aynı anda sağma özelliği sağlaması.
Benzer Konular
 

Süt artırıcı, besleyici bir diyet arayışında olan çiçeği burnunda anneler. İşte anne sütünü arttırdığı bilimsel olarak kanıtlanmış besinler.

 

Gümüş göğüs kapağı kullanımına dair aklınıza takılan ne varsa.

 

Yeni bir ebeveynseniz, sütünüzün bebeğiniz için yeterli olup olmadığını bilmemenin karışıklığı endişe verici olabilir. Bu yazımızda, bebeğinizin yeterli anne sütü alıp almadığını nasıl belirleyeceğinizi öğrenin ve gerekirse sütünüzü nasıl artıracağınıza dair ipuçlarını alın.

 

Emzirmek, bazı yeni anneler için, özellikle meme ucu çatlaklarının ağrısı ile zorlu bir deneyime dönüşebilir. Umutsuzluğa kapılmayın: İşte bu durumu önlemek ve çatlakları gidermek için etkili yöntemler.