Silvernurse Gümüş Göğüs Kapağı Kullananlar ve Yorumlarımerhaba,

ben silvernurse gümüş göğüs kapaklarından kullandım, yorumlarımı sizlerle paylaşmak istedim.

öncelikle belirteyim, çok araştırdım ve en uygun fiyatlı gümüş kapağı olarak bu markayı buldum. incelemek isterseniz aşağıya sizin için linkler bırakıyorum, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

N11
Silvernurse Gümüş Kapakları
aslında bu yazımı daha önce göğüs ucu çatlaklarıyla ilgili bir başlığa da yazmıştım. şimdi ayrı bir başlık açtım ki silvernurse kullanıcı yorumu arayanlara direkt ulaşsın benim tecrübem.

göğüs ucu çatlaklarından ben de çok çekmiştim. tam bebeğinize kavuşuyorsunuz, emzirirken onu tatlı tatlı izlemelere doyamıyorsunuz derken doğumdan bir iki hafta sonra göğüs uçlarınızda bir acı çörekleniyor.

bu öyle bir acı ki, bluzunuz değse kıyameti koparacak hale geliyorsunuz. emzirme zamanı geldiğinde canınız çok yanıyor ama mecbur bebeğiniz emsin istiyorsunuz karnı doyacak miniğin aç mı kalsın.

işte o zaman başlıyorsunuz çare aramaya. arayışımızın ilk zamanlarında karşıma (bkz: lanolin) maddesi içeren (bkz: lansinoh lanolin krem) çıktı. ay şöyle iyi böyle iyi diye yorumlar okudum. ya göğüs ucu çok acıyor, nasıl çıkarayım ben bu kremi her emzirmede dedim. fakat bu kremin içeriği olan lanolin maddesi zararsızmış yazıyordu, bebek emebilirmiş. öyle mi gerçekten?

baktım neymiş diye lanolin: koyun yapağısından elde edilen, eczacılıkta ve parfümeride yararlanılan, katı kıvamda, sarımtırak renkte bir yağ. ne yani suyun bile yasak olduğu yeni doğan bebeğimiz lanolin mi alacak her emmede? yani 2 saatte bir emdiğini düşünürsek bir de, koyun yününden elden edilen maddeyi mi almış olacak?

deneyeyim dedim aldım. ya bu öyle bir şey ki, böyle sürüyorsunuz yapış yapış. yok asla bebeğimin ağzına bunu sokmam dedim. ay yıkıyorum yıkıyorum çıkmıyor. sabunlamak zorunda kaldım. ki düşünün sabunla bile zar zor çıkan bir maddeyi bebeğiniz yemiş oluyor.

göğüs ucunu yıkama ve sabunlama esnasında çektiğim acıyı tahmin edin bir de :(

neyse sonra devam ettim araştırmaya gümüş göğüs kapakları diye bir şey gördüm. dedim nasılmış neymiş.

mantığı şu, saf gümüş cildi iyileştiriyormuş. bu gümüş göğüs kapaklarını bebeğinizi emzirmediğiniz zamanlarda göğüs ucunuzda tutun diyor. meşhur olan marka biraz pahalı geldi açıkçası.

bir hafta çok yoğun bir şekilde bu silvernurse gümüş göğüs kapaklarını kullandım. oh be dünya varmış!! bebeğim emdikten sonra hemen göğüs ucumda beklettim. zaten süt de damlıyor, daha da hızla iyileşiyor. mutlaka süt damlatın, krem gibi oluyor o zaman.

gümüş göğüs kapaklarını göğüs ucunuzda bekletin
gümüş göğüs kapaklarını göğüs ucunuzda bekletinhatta bu yazıyı hamileyken okuyorsanız da mutlaka alın bu gümüş kapaklardan. doğumdan önce kullanılmaya başlanırsa hiç yara oluşmuyormuş.

hepinize bol sütlü ve mutlu bir emzirme dönemi diliyorum :)
Benzer Konular
 

Süt artırıcı, besleyici bir diyet arayışında olan çiçeği burnunda anneler. İşte anne sütünü arttırdığı bilimsel olarak kanıtlanmış besinler.

 

Gümüş göğüs kapağı kullanımına dair aklınıza takılan ne varsa.

 

Yeni bir ebeveynseniz, sütünüzün bebeğiniz için yeterli olup olmadığını bilmemenin karışıklığı endişe verici olabilir. Bu yazımızda, bebeğinizin yeterli anne sütü alıp almadığını nasıl belirleyeceğinizi öğrenin ve gerekirse sütünüzü nasıl artıracağınıza dair ipuçlarını alın.

 

Emzirmek, bazı yeni anneler için, özellikle meme ucu çatlaklarının ağrısı ile zorlu bir deneyime dönüşebilir. Umutsuzluğa kapılmayın: İşte bu durumu önlemek ve çatlakları gidermek için etkili yöntemler.