X

bebekle tatile giderken alınması gerekenler

 • merhabalar

  temmuz kapıdayken bebekle tatile giderken alınması gerekenler listesi yapalım :)

  biz bebişimizle birlikte ilk tatilimize haziran'da bayramda çıktık :)

  tatile gitmeden önce bebek için ayrı bir çanta hazırladık. içine şunları koydum, gayet de yetti.

  1- gölgelikli deniz simidi: valla almayı bile düşünmediğimiz bu simit en çok işimize yarayan şeylerden oldu. denize giriyorsunuz bebiş elinizde tamam bir iki ayaklarını cıp cıp yapıyor ama sonrası için bu simit çok rahat oluyor. gölgeliği olduğu için de güneşi engelliyor.

  2- uv koruması olan şapkalardan mutlaka alın. şapkanın süsüne püsüne bakmayın, mutlaka enseyi ve kulakları örtecek bir şapka olmalı.

  3-mayo bebek bezleri gayet de iş görüyor. ama ben bir alt mayo da aldım, bebek bezi görünsün istemedim, tatlış bir mayo aldım seçim sizin. ben aldığım mayonun linkini aşağıya bıraktım, fikir için bakabilirsiniz.
  bebek için mayo

  4- bebek için güneş kremi: biz mustela very high protection isimli bebek güneşini tercih ettik, gayet de memnun kaldık, içeriği temiz. en az 50 faktör olmalı. bir de doktorumuz sabah saat 10'dan önce ve akşam da 5'den sonra güneşe çıkarırsanız krem sürmenize gerek yok, öyle yaparsanız daha iyi olur demişti. biz bu saatler dışında güneşe çıkmadık, çıkarken de ince bir kat güneş kremimizden ne olur ne olmaz diye sürdük.

  mustela güneş kremini uygun fiyata almak için trendyol'a bakmanızı öneririm. aşağıya link ekledim.

  trendyol mustela güneş kremi fiyatları için tık tık

  5- kilitli buzdolabı poşeti: mutlaka 3-5 tane alın yanınıza. plaj çantası içinde yedek beziydi, güneş kremiydi, atletiydi falan derken her şey kayboluyor. bebeğin malzemelerini ben kilitli buzdolabı poşetlerine koydum rahat oldu bulması.

  6- bebek bisküvisi, meyve vs. koymak için kapaklı minik saklama kabı. evet, atıştırmalık mutlaka gerekiyor bu kaplar çok işime yaradı.

  7- plajda yanınıza 1 şişe içme suyu mutlaka bulundurun. gözlere deniz suyu gelebiliyor, denizden sonra acilen tuzsuz su gerekebiliyor yanınızda bulunsun. tabi içmek için ayrıca içme suyu da bulundurun, deniz çok susatıyor.

  8- yedek giysi: mutlaka gerekiyor, t-shirt, ip askılı body falan bulundurun mutlaka.

  9- plaj havlusu: bu şapkalı olanlar işe yarıyor, ben müslin ve peştemal de aldım yedek olarak, havlunun taşıması zor ve mutlaka batıyor yedeği olması gerekiyor, ee yedek havlular koyarsanız yer kalmaz peştemal ve müslin alın.

  aklıma gelenler bunlar, ben yine aklıma gelenler olursa güncellerim, siz de ekleme yapın.

  sevgiler :)
 • merhabalar arasınannesi,

  elinize sağlık çok yararlı bir liste olmuş, ben de ekleme yapayım yazayım diye düşündüm ama siz hepsini yazmışsınız :)

  bebekle tatile giderken alınması gerekenlerin başında bence panço şeklinde plaj havlusu geliyor. bebek için plaj havlusu seçerken panço şeklinde olanlardan mutlaka 1 adet yanınızda olsun. denizden çıkınca güneşte bıraktığımız şişe suyu ile duruladıktan sonra hemen pançosunu giydirmek gerçekten çok pratik oluyor. genelde plajlar esintili olduğu için plaj havlusuyla kurulamak bebek de hareketli olduğundan zor oluyor.

  pançonun şapkasını giydiriyorsunuz kafa ve kulaklar rüzgara karşı anında korunmaya alınmış oluyor :) bizimki havluyu sevmez mesela, anında üstünden atmaya çalışır, panço üzerine giydirdiğiniz için daha korunaklı oluyor. hem islak mayoyu da alttan çıkarırken üstünde pançosu kalacağından daha pratik oluyor.