X

iMom Latte Kullananlar ve Yorumları

 • Doğumdan sonra emzirme dönemi için doktorum imom latte kullanmamı önerdi. Latte italyanca süt demek. Bu imom vitaminin gebelik dönemi için kullanılanı da var ben onu da kullandım.

  imom latte, emzirme döneminde annelerin vitamin, mineral ve omega 3 yağ asitleri (dha ve epa) ihtiyaçlarını takviye ediyormuş. anne sütünün niteliğini geliştiriyor. anne sütünü artırıcı bir etkisi yok, sütüm artsın diye kullanılan bir vitamin değil.

  Eczanede daha pahalı oluyor, ben internetten alıyorum. Aşağıdaki linkten fiyatını kontrol edebilirsiniz, vitamin gibi ürünler almak için en güvenli site, hem kargo da ücretsiz.

  Vitaminler.com

  imom latte
  bu arada yararlı bir başlık, bu başlığa göz atmanızı öneririm. (bkz: anne sütünü arttırma yöntemleri)
 • imom latte kullananlar için yazayım içindeki vitaminler şu şekilde.
  bileşen beher kapsülde
  balık yağı 200 mg
  dha 100 mg
  epa 20 mg
  taurin 20 mg
  demir 7 mg
  vitamin c 40 mg
  vitamin d 2.50 µg
  iyot 100 µg
  vitamin a 400 µg
  vitamin e 6 mg
  folik asit 100 µg
  çinko 5 mg
  biotin 25 µg
  bakır 500 µg
  vitamin b1 0.55 mg
  vitamin b2 0.70 mg
  vitamin b3 8 mg
  vitamin b5 3 mg
  vitamin b6 0.70 mg
  vitamin b12 1.25 µg
  selenyum 10 µg

  taurin beyin başta olmak üzere tüm sinir sistemi dokuları ile insülin salgılamakla görevli olan pankreasın gelişimi açısından çok önemlidir. taurin, öğrenme ve hafıza gibi özelliklerimizin daha emzirme döneminden itibaren gelişiminde rolü olan bir aminoasittir.

  omega 3 yağ asitleri dokozahekzaenoik asit (dha) ve eikosapentaenoik asit (epa) bu gruptandır. dha tek başına beyin ve göz işlevlerine katkıda bulunurken, epa ile birlikte kalp-damar sisteminin normal çalışmasında rol oynar.

  iyot eksikliği anne karnından gelişimin tamamlandığı güne dek (adolesan çağının sonuna kadar) beynin yapısal ve işlevsel (zeka) gelişimi için yaşamsal bir önem taşır. gebelikte annenin iyot eksikliği yaşamasından dolayı bebeklerinde kretinizm denen sinir sistemi bozukluğu görülebilmektedir. beynin yapısal ve işlevsel sağlığı açısından gebelikte ve doğumdan sonra iyot desteği çok önemlidir.

  d3 vitamini kalsiyumun vücuda emilmesini sağlayarak güçlü kemik yapısı ile diş ve kemiklerin oluşumunda rol alır. dahası d vitamini bağışıklık sistemine ve hücre olgunlaşmasına katkıda bulunur.

  kalsiyum kemik ve diş sağlığı açısından önemli olduğu yaygın olarak bilinen bir elementtir. ancak kalsiyumun önemi yalnızca bununla sınırlı değildir. kalsiyum özellikle doğumdan hemen sonra yenidoğanın organlarının tam gelişimi açısından ihtiyaç duyulan bir maddedir.

  a vitamini göz ve bağışıklık sisteminin işlevselliğine demir metabolizmasına, hücre zarı ve derinin sağlıklı çalışmasına katkıda bulunur. a vitamini ayrıca kök hücrelerden farklı organların oluşmasında rol alır.

  e vitamini anne sütündeki tek antioksidan maddedir ve emzirme döneminde miktarı giderek azaldığından oksidasyona bağlı hastalıklara yakalanma riskini azaltan bir vitamin olarak anne sütündeki miktarının yeterli düzeyde olması önemlidir.

  folik asit anne karnında bebeğin dokularının gelişiminde ve amino asit üretiminde rol alır. öte yandan emzirme dönemi
  bağışıklık sisteminin işlevlerine ve yorgunluk (bitkinlik) durumunun azaltılmasına katkıda bulunur.
 • doğumdan sonra kan değerlerime bakıldığında bazı değerler yerlerde çıkınca doktorum vitamin takviyesi almamı önerdi. araştırmalarım beni imom latte'ye ulaştırdı. içinde omega 3 de var asıl bu yüzden seçtim kendisini. eczaneden 55tl'ye aldım, kullanmaya başladım bakalım, çoğu vitaminde olduğu gibi bunu da sgk ödemiyor.

  değerlerimi tekrar ölçtürdüğümde etkisi olmuş mu diye eklerim buraya.