Kan Uyuşmazlığı


Anne adayının negatif kan grubuna sahipken, babanın pozitif kan grubunda olması haline kan uyuşmazlığı adı verilmektedir.

Bu durumda bebek ile anne arasında bir uyuşmazlık olup olmadığını tespit etmek gerekmektedir. Gebelik takibi sırasında takip yapan doktorun kan alması ile bebeğin kan grubu tespit edilebilir. Bu test sonucunda bebeğin kan grubunun negatif olması durumunda herhangi bir kan uyuşmazlığı söz konusu olmaz.

Kan Uyuşmazlığı Tedavisi Nasıl Yapılır?Kan uyuşmazlığı tedavisi


Eğer bebeğin kan grubu pozitif olarak tespit edilirse, bu durumda kan uyuşmazlığı olma olasılığı vardır. Kan uyuşmazlığı tedavisi şu şekilde mümkündür. kan uyuşmazlığı iğnesi mutlaka yaptırılırsa ve kan uyuşmazlığı tedavi edilir.

Gebelik takibinizi sık yaptırın. Takip sırasında bebekte herhangi bir kan uyuşmazlığı belirtisi olup olmadığı ultrason aracılığı ile tespit edilebilmektedir.
Benzer Konular
 

Zihinsel huzurun anahtarı olan meditasyonu hemen keşfedin, yaşam kaliteniz yükselsin!

 

Bebeğinizin neden kaka yapmakta bu kadar zorlandığını anlamaya mı çalışıyorsunuz? Uzmanların neler önerdiğini öğrenin ve bu zor anları biraz daha kolaylaştırmaya yardımcı olabilecek ipuçlarını keşfedin.