Daha çok damla şeklinde kullanılan, kapsül ve şişe formları da bulunan Lineks Bakso damla nedir, ne işe yarıyor ve nasıl kullanılıyor gibi soruların yanıtını tüm ayrıntılarıyla bu yazıda bulabilirsiniz.


Linex Bakso Damla Nedir?


Tüm dünya ile birlikte ülkemizde de kullanılan Linex Bakso damla kısaca; Sindirim sisteminin en etkin elemanlarından biri olan bağırsakta yararlı bakterilerin oluşumuna zemin hazırlayan probiyotik mikroorganizma içeren takviye bir ilaçtır. Zengin içeriği sayesinde sindirim sistemi ilaçları arasında en etkililerden biridir. Böylece bağırsak içerisinde asitleşme yapma suretiyle daha çok faydalı bakteri oluşmasını sağlar. İlk kez 1982’de geliştirilen Linex Bakso nun 30 yıllık geçmişi bulunmaktadır.


  • Danimarka'dan ithal edilen Linex Bakso damlanın içeriğinde probiyotik karışım, ayçiçeği yağı, sakkaroz, sodyum askorbat ve asit düzenleyici bulunur. İçeriğinde 1 milyar cfu (kob) Bifidobacterium Animalis BB-12® bulunur.1 BB-12® insan bağırsağında ve anne sütünde doğal olarak bulunan suştur.


Linex Bakso Damla Ne İşe Yarar?Linex Bakso Damla Ne İşe Yarar


Linex Bakso damla içeriğinde 1 milyar cfu Bifidobacterium Animalis BB-12 bulunur. İnsan bağırsağında bulunan bu bakteri bağışıklık sisteminin temel savunucuları arasındadır. Ayrıca anne sütünde de Bifidobacterium Animalis doğal olarak bulunur. Bu faydalı bakteriler, bağırsak içerisinde zararlı olan bakterileri yok eder ve daha fazla faydalı bakterinin oluşmasını sağlar. Böylece bağırsak florası düzenlenir varsa sindirim sorunları azalır.
Damlanın içerisindeki bifidobakteriler, sindirimi düzenleme görevi gören probiyotik bakterilerdir. Öte yandan bağışıklık sistemini de güçlendirerek, vücudu zararlı etkilere karşı dirençli hale getirir. Ayrıca şişkinlik, yanma, mide ağrısı, gaz ve hazımsızlık gibi pek çok şikayeti de etkin şekilde yok eder.

Linexs Bakso Nasıl Kullanılır?Linex Bakso Damla Nasıl Kullanılır


Linex bakso damlanın kullanımı çok kolaydır. İçeceklerin ve hatta yiyeceklerin içerisine damlatılarak bile kullanılabilir. Damla formu hem çocuklarda hem de yetişkinlerde kullanılabilir. 3 ila 10 yaş arasındaki çocuklar için sıcak olmayan bir bardak su ya da süt içerisine günde 1 kez 6 damla eklenerek içirilebilir. Eğer çocuk büyük ise tatlı kaşığı ya da ağza direkt damlatılarak da alınabilir. Kullanılmadan önce çalkalanmalıdır. Oda sıcaklığında saklanabilir.

Linexs Bakso FiyatıLinex Bakso damla fiyatı zaman içinde kur değişimlerine bağlı olarak farklılık gösterebilir. Lineks Bakso fiyatına aşağıdaki linklerden ulaşabilir aynı zamanda kargo ücreti ödemeden satın alabilirsiniz.

N11
Linex Bakso DamlaVitaminler.com
Linex Bakso DamlaLinex Bakso Damla Bebeklerde Kullanımı


Linex Bakso damla bebeklerde kullanım için mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Linex Bakso prospektüste 3-10 yaş grubu çocukların kullanımına uygundur ibaresi bulunmaktadır.

Uyarı:
Bu yazı ilacın prospektüs bilgilerinden yararlanarak genel bilgilendirme amacı ile yazılmıştır. İlaç firmaları zaman zaman ilaç içeriklerinde değişiklik yapabilir ve ilacın prospektüs bilgilerini güncelleyebilir. Bu nedenle bu ilacı kullanmadan önce, ilacın kullanım şekli, kullanacak kişinin yaş aralığı, zamanı, sıklığı, miktarı vs. gibi ilaçla ilgili her türlü bilgiyi öncelikle doktorunuza danışmalı ve ilacı doktor onayı ile kullanmalısınız. Bu yazıdaki bilgilerin hiçbir şekilde doktor muayenesi yerine geçmediğini ya da kişisel tanı ve tedavi yöntemi olarak kullanılamayacağını hatırlatır, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulama ya da tedaviden doğacak zararlardan bebeksozluk.com sitesinin sorumlu tutulamayacığını bilginize sunarız.
Benzer Konular