İçeriğinde Afrika sardunyası ekstresi bulunan umca damla, bilinen bir diğer adıyla Umca solusyon ne işe yarar, ne için ve nasıl kullanılır gibi aklınıza takılan soruların yanıtlarını Umca Damla Solüsyon Prospektüs ten yararlanarak hazırladığımız bu yazımızdan öğrenebilirsiniz.Umca Damla Nedir?


Umca damla kısaca; 1 yaş ve üzeri bebeklerde vücut direncini artırmak ve bağışıklık sistemini desteklemek için kullanılan bitkisel bir takviyedir. Özellikle üst solunum yolu enfeksiyonlarına karşı etkili bir solüsyon olması ile bilinir.

Umca Damla Ne İşe Yarar?Umca Damla Ne İşe Yarıyor?


Umca damla, üst solunum yolu rahatsızlıklarında semptomların rahatlaması için kullanılır. Umca damla aynı zamanda vücuttaki bakteri ve virüsleri bloke ederek, vücuda zarar vermelerini önler. Böylece mevcut hastalığın daha hızlı iyileşmesini sağlar.
Umca solüsyon iyileştirici özelliğini Afrika sardunyasından elde edilen ekstreye borçludur.

Bu eşsiz bitkinin ana vatanı Güney Afrika kıyılarıdır. Çiçekleri olan otsu formdaki Afrika sardunyası, sağlık açısından kökleri kullanmak suretiyle değerlendirilir. Sağlık açısından uzun yıllardır etkinliğini ispatlamış olan bu bitkinin pek çok klinik çalışması vardır. Hem çocuklarda hem de yetişkinlerde kimyasal ilaçlara karşı alternatif bir çözüm olarak kullanılır.

Umca damla, başta grip olmak üzere, boğaz enfeksiyonu, öksürük, soğuk algınlığı ve sinüzit gibi üst solunum yollarına ait vücut alanlarında etkili olabilir. Hastalık zamanlarında yaşanan boğaz kızarıklığı, iltihap ve ağrıların tedavi edilmesine yardımcı olarak kullanılabilir. Özellikle çocuklarda yorgunluk, halsizlik ve enfeksiyondan kaynaklanan ateş durumlarında, bu olumsuz etkenlerin verdiği problemleri azaltmaya yardımcıdır.

Umca Damla Fiyatı


Umca damla fiyatı değişiklik gösterebiliyor. Aşağıdaki linkten Umca damla fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz.

Amazon
Umca Solüsyon


N11
Umca SolüsyonUmca Damla Nasıl Kullanılır?Umca Damla (Solusyom) Nasıl Kullanılır


Umca damla (solusyon), uzman çocuk doktorunun ya da yetişkinler için hekimin tavsiyeleri doğrultusunda kullanılır. Ancak solüsyon prospektüsünde genel bilgi olarak 1 yaşından itibaren günde 3 ila 10 damla arası kullanılabileceği yazar.

Hastalık zamanlarında ise bu miktar günde 3 kez, 20 damla olabilir.
5 yaş ve üzerindeki çocuklarda ise günde 3 kez 15 - 20 damla arası kullanılırken, hastalık zamanlarında 30 damlaya kadar miktar artırılabilir. Eğer Umca damla yetişkinlerde kullanılacaksa, günde 3 kez 30 damla, hastalık zamanlarında ise 40 damla olarak kullanılmalıdır.
Umca solüsyon damla, aç ya da tok olarak alınabilir. Bir bardak su içerisine belirtilen miktarda damlatılarak kullanılır. Umca solüsyon şişesi açıldıktan sonra, 25 derece ve altında oda sıcaklığında saklanıldığı edildiği taktirde 6 ay boyunca kullanılabilir.


  • Umca solüsyon damla içeriğinde etanol bulunması nedeniyle, araç ve makine kullanımında dikkatle alınmalıdır.


Umca Damla Yan EtkileriUmca Damla Yan Etkileri Nelerdir?


Umca solüsyonun yan etkileri genellikle enfeksiyon durumlarında oluşan karın ağrısı, mide yanması ve bulantısı, ishal gibi nadir görülen rahatsızlıklardır. Umca damlanın yan etkileri çok nadiren de olsa hafif diş eti kanamaları ya da burun kanaması şeklinde de görülebilmektedir.

Umca damla içeriğindeki maddelere karşı alerjik reaksiyon gösteren kişilerde çok nadir de olsa yüzde şişlik, kan basıncında düşüş ve nefes darlığı görülebilir. Herhangi bir yan etki izlendiğinde doktora başvurulması gerekir.

Umca Damla Kaç Yaş İçin Kullanılır?


Umca damla, 1 yaş ve üzeri bebekler için uygundur. Bu nedenle Umca damla 1 yaşın altındaki bebeklerde kullanımı önerilmez. Ayrıca hamile ve emziren annelerde kullanımı yalnızca doktor kontrolünde olmalıdır.

Umca Damla Prospektüs


Umca solüsyon prospektüsü pdf olarak Umca Solüsyon Prospektüs pdf linkinden görebilirsiniz. Umca solüsyon içeriği, etken maddesi, doz bilgisi, saklama koşulları gibi detaylı bilgileri prospektüsten ayrıntılarıyla öğrenebilirsiniz.Uyarı:
Bu yazı ilacın prospektüs bilgilerinden yararlanarak genel bilgilendirme amacı ile yazılmıştır. İlaç firmaları zaman zaman ilaç içeriklerinde değişiklik yapabilir ve ilacın prospektüs bilgilerini güncelleyebilir. Bu nedenle bu ilacı kullanmadan önce, ilacın kullanım şekli, kullanacak kişinin yaş aralığı, zamanı, sıklığı, miktarı vs. gibi ilaçla ilgili her türlü bilgiyi öncelikle doktorunuza danışmalı ve ilacı doktor onayı ile kullanmalısınız. Bu yazıdaki bilgilerin hiçbir şekilde doktor muayenesi yerine geçmediğini ya da kişisel tanı ve tedavi yöntemi olarak kullanılamayacağını hatırlatır, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulama ya da tedaviden doğacak zararlardan bebeksozluk.com sitesinin sorumlu tutulamayacığını bilginize sunarız.
Benzer Konular